zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12>>>
Povodně 2013 - Císařský ostrov

Od neděle 2. 6. jsou stáje na Císařském ostrově evakuovány. Snímky jsou ze dne 3. 6. a jsou na nich vidět všechny tři stáje, které se zde nacházejí - JS Císařský ostrov, TJ Žižka Praha i stáje Policie ČR. Fotogalerii připravila M. Straková.

Autor: jge
Publikováno: 4.6.2013 8:22:43
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
DJ jezdecká školička slavila

Poté, co narozeniny slavil v říjnu obchod s jezdeckými potřebami Dance and Jump, oslavila jubileum také jeho jezdecká školička v Měšicích. V sobotu 10. listopadu se v areálu sešli její členové a příznivci, aby oslavili první školičkové narozeniny. Kromě krásného a chutného dortu a grilovaného selátka byl připraven zajímavý doprovodný program, takže se nejen závodilo na ponících, ale svůj výcvik předvedla i jízdní policie, a kdo se již naobdivoval zvířat v ohradách mohl nechat usednout na svou ruku jednoho z okřídlených dravců. Vše zachytil objektivem Michael Motygin.

 

Publikováno: 12.11.2012 10:08:47
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Fotogalerie: Jízda králů v Kunovicích

Každé dva roky se v Kunovicích odehraje tradiční Jízda králů, letošní proběhla během uplynulého víkendu. Pro ty z vás, kteří nemohli být přímo na místě, tu máme bohatou fotogalerii, připravila ji Jana Fatěnová.

Autor: jge
Publikováno: 24.5.2012 9:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Starokladrubáci doprovázeli Václava Havla během poslední cesty na Hrad

Tisíce lidí se včera přišlo rozloučit se zesnulým exprezidentem Václavem Havlem a během poslední cesty na Hrad jej doprovodila také šestice starokladrubských vraníků. Dojemnou podívanou zdokumentovala fotografka Magdaléna Straková.

Publikováno: 22.12.2011 8:30:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Fotogalerie: Formanský den v Borové

V neděli 18. 9. se uskutečnil třináctý Formanský den v Borové u Poličky. Návštěvníci měli možnost obdivovat práci s koňmi nejrůznějších plemen a velikostí při soutěži v tahu klády a těžkých nákladů, ve vozatajském parkuru párů a westernových vystoupeních. Velmi zajímavá byla ukázka orby tak, jak jí znali naši předkové. Diváci s nadšením povzbuzovali jezdce na neosedlaných chladnokrevných koních, ale také účastníky v sedlech teplokrevníků a malých koní při odpoledních dostizích. Impozantní tečku za nedělním Formanským dnem udělalo osmispřeží chladnokrevných hřebců Jana a Rudolfa Janovských z Chlumu u Hlinska. Fotogalerii připravila Šárka Bělohlavová.

Publikováno: 23.9.2011 8:30:18
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
VII. Appaloosa show v Horce nad Moravou

Dnešní galerii fotografií Věry Markové z dvoudenního „appaloosího“ klání ve všech možných disciplínách westernového ježdění, které se uskutečnilo ve dnech 21. – 22. srpna v Horce nad Moravou, berte jako upoutávku na článek o této appaloosa show, který najdete v říjnovém vydání Jezdectví 2010 na str. 54 – 55 pod názvem: „Sedmá Appaloosa Show: Mezi vítězi i dvouletý Jakub“.

Publikováno: 8.10.2010 11:20:13
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Memoriál generála G. A. Custera podesáté!

V sobotu 21. srpna se v Hněvšíně nedaleko Slapské přehrady uskutečnil již podesáté Memoriál generála G. A. Custera. Redakce Jezdectví tradičně u této akce nemohla chybět, a tak vám nyní přinášíme aktuální fotoreportáž z jejího průběhu…

Publikováno: 21.8.2010 22:31:06
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Custerův koňský průvod Prahou – fotogalerie

Ve čtvrtek 19. srpna se Pražanům naskytla unikátní podívaná. V rámci X. ročníku Memoriálu gen. G. A. Custera, který se uskuteční nadcházející sobotu, procházel centrem našeho hlavního města průvod celkem 99 koní (vč. kočárových a policejních). Redakce Jezdectví jako hlavní mediální partner akce měla možnost absolvovat průvod v prvním z doprovodných kočárů. Vznikla tak celá řada zajímavých snímků, z nichž jsme jich pro vás vybrali přesně 99 do dnešní galerie. Výběr TOP obrázků najdete v zářijovém Jezdectví (vychází 26. srpna). Můžete se také podívat na reportáž TV Prima odvysílanou ve včerejších zprávách. Najdete jí pod tímto odkazem (od 24 min. 30 sec.).

Publikováno: 20.8.2010 11:42:04
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Ruedi Keller – ikona evropských koňských záchranářů

Česká Koňská záchranka (Horse Emergency) završí v tomto měsíci 1. rok svého působení. Informace a zprávy z naší činnosti byly průběžně uveřejňovány na webu Jezdectví.cz. „Nikdy jsme se netajili tím, že inspiraci hledáme u zahraničních kolegů, kteří mají na rozdíl od nás mnohaleté zkušenosti a jsou nám tedy po všech stránkách vzorem. Kromě zaběhnutých záchranných týmů v Anglii a v Itálii jsou nám nejblíže kolegové ve Švýcarsku. Jejich Záchranná služba velkých zvířat GTRD funguje již 15 let. A právě zakladatele a tvůrčí mozek GTRD jsem měl možnost navštívit během pracovní cesty po Švýcarsku,“ uvedl Pavel Čechovský, který pro vás připravil zajímavou reportáž...

Publikováno: 16.7.2010 10:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Rekordní Pohár Jezdectví v Pelhřimově

V sobotu 12. června se v Pelhřimově uskutečnil jubilejní 20. ročník festivalu rekordů a kuriozit pořádaný Agenturou Dobrý den. Nechyběla na něm ani naše redakce s Pohárem Jezdectví, který je o 2. března 2007 zapsaný v České knize rekordů jako největší sportovní pohár v individuálních disciplínách. Kromě tohoto zápisu jsme našli v knize ještě dalších šest týkajících se koní. Nemyslíte však, že sedm evidovaných „koňských“ rekordů v rámci celé ČR je dost málo? Jste vy nebo váš kůň něčím výjimeční a chtěli byste být také zaznamenání do České (a možná i světové) knihy rekordů? Napište nám na e-mail: redakce@jezdectvi.cz, vaše údaje předáme pověřené agentuře a při vhodné příležitosti pomůžeme váš rekord zrealizovat! K podrobnějšímu článku na toto téma vydaném v červencovém Jezdectví přinášíme doplňkovou fotogalerii z naší účasti v Pelhřimově.

Publikováno: 5.7.2010 18:26:05
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Příběhy z koňské kliniky aneb kde žije Funny Valentine

Hlavním hrdinou druhého dílu série „Příběhů z koňské kliniky“ je dostihový kůň Funny Valentine (mj. na úvodním snímku). Co ho postihlo za zdravotní komplikace a jak probíhala jeho rekonvalescence, o tom se dočtete v červencovém Jezdectví. Jako doplněk článku však pro vás dnes máme nachystanou fotogalerii z areálu dostihové stáje Rabbit Trhový Štěpánov nacházející se v Pičíně na Benešovsku, kde tento kůň žije...

Publikováno: 30.6.2010 14:11:14
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Jízda králů v Kunovicích

V neděli 23. května se opět rozléhalo po malebných kunovických cestách vyvolávání „Hylom, hylom“ a městem projížděl na nádherně vyzdobených koních průvod Jízdy králů. Průvod vyjížděl ze seřadiště na Panském dvoře. Včele průvodu jel praporečník, jehož úkolem bylo zavádět celý průvod po předem stanové trase a oznamovat, že se jede vybírat na královský poklad. Za praporečníkem jela trojice jezdců vyvolávačů. Ti svým vyvoláváním jednoduchých veršů vybízeli občany k finančním darům. Dále následovali vyjednávači, označovaní za ministry, kteří museli požádat starostu obce o povolení vjezdu do obce a o povolení vybírat na krále. Jako další jela ochranka krále – pážata, a za nimi následovalo jádro průvodu složené z několika dalších trojic vyvolávačů a výběrčích. Pážata, oděná do ženského kroje s pentlemi přes tváře, jezdila po celou dobu po králově boku a měla zabránit případnému jeho únosu. Samotný král, chlapec ve věku, kdy se mění v muže, po dobu celé jízdy nemluvil, neřídil svého koně, měl ruce v bok a v ústech růži... Pojďte se podívat na fotogalerii Dalibora Gregora!

Publikováno: 25.5.2010 7:09:57
Komentářů: 1
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Výročí 430. let založení hřebčína Lipica

V malebné krajině slovinského Krasu, v srdci zelené oázy, ve stínu staletých lip a dubů se nachází hřebčín Lipica, který je již po více než čtyři staletí symbolem tradice chovu a výběru čistokrevných koní a je považován za kolébku lipicánů. Hřebčín byl založen v roce 1580 a dnes patří mezi kulturní a historické klenoty Slovinské republiky. Ve středu 19. května se v hřebčíně Lipica konaly za účasti řady významných domácích a zahraničních hostů oslavy k výročí 430. let založení hřebčína. Oficiálním fotografem pro tuto slavnostní událost byl managementem hřebčína Lipica jmenován náš stálý spolupracovník Dalibor Gregor. Malou ukázku z průběhu oslav můžete zhlédnout v naší galerii...

Publikováno: 21.5.2010 15:42:18
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Mezinárodní veletrh Equorius

Ve dnech 6. až 9. května 2010 se uskutečnil v nádherném areálu zámku Schloss Hof nacházejícím se ve východní části Dolního Rakouska mezinárodní veletrh EQUORIUS se zaměřením na koně, psy a lov. Doprovodný program s ukázkou výcviku koní byl zakončen muzikálem „Wir sind da“. Náš spolupracovník Dalibor Gregor pro vás připravil fotogalerii, která shrnuje průběh akce

Publikováno: 12.5.2010 7:29:35
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Deň otvorených dverí Národný žrebčín Topoľčianky

V Národním hřebčíně v Topoľčiankách se 1. května uskutečnil Den otevřených dveří. Od ranních hodin byla zpřístupněná jízdárna hřebčína, hipologická expozice a k vidění byly také veřejné tréninky sportovních koní. Ve 14.00 hodin začal na zcela zaplněném kolbišti galaprogram, který si nenechal ujít ani prezident Slovenské republiky Ivan Gašparovič. Naše spolupracovnice Milina Imrichová-Strihovská pro vás připravila z průběhu dne zajímavou fotogalerii...

Publikováno: 4.5.2010 10:21:20
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
<<<12>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020