volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>
Arena Challenge Cup ve fotogalerii

V Chlumci nad Cidlinou v GILL POLO klubu se v uplynulém víkendu uskutečnil první halový pólo turnaj v ČR za účasti čtyř dvoučlenných týmů - Maentiva, Dworek, GILL POLO a Insight Home. Tým GILL POLO byl také prvním ryze dámským týmem a vybojoval krásné třetí místo za skvělé podpory diváků. Zvítězil tým Dworek před týmem Insight home. Turnaj byl zastoupen hráči z České republiky, Velké Británie a Polska převážně členové místního klubu GILL POLO. Fotogalerii připravila Šárka Veinhauerová.

Publikováno: 22.4.2013 9:15:10
VI. MČR v jízdě v dámském sedle ve fotogalerii

Šestý ročník mistrovství ČR v jízdě v dámském sedle vypukl 6. 7. v areálu Zemského hřebčince v Písku a pokračoval až do soboty. Fotogalerii z místa pro vás připravila Renata Kolářová.

Publikováno: 8.7.2012 22:19:56
Ve Slatiňanech soupeřily dámy v sedlech

Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádal dne 2. 4. ve slatiňanské jezdecké hale Dámský den. Dámy oděné v dobových kostýmech soutěžily za doprovodu hudby v pěti disciplínách v sedlech nejen starokladrubských koní. V úvodu dámy předvedly divákům drezuru stupně Z1, ve které byla nejúspěšnější Kateřina Neumannová v sedle starokladrubského vraníka Sacramoso Rosaria XLV-48. Freestylové vystoupení zahájila Sandra Doležalová s koněm Arwena a její ohňová show jí zajistila 1. místo. Pavla Kašparová v sedle Solo Elea XXII předvedla nejvíce zručnosti v hobby soutěži a pro NH Kladruby nad Labem vybojovala druhé vítězství. V klasické drezuře kür si nejlépe vedla Iva Hejlová a s koněm Sacramoso Mantova X zajistili další zlato pro Národní hřebčín Kladruby n. L. Závěrečná soutěž, parkur do 80 cm byla pro diváky také velmi zajímavá. Zasloužený potlesk sklidila Lucie Pešková v sedle českého teplokrevníka Grama za nejlepší umístění v této soutěži. Na sobotní Dámský den přijal pozvání také hudební skladatel a producent Karel Vágner, který byl spolu s ředitelem NH Kladruby n. L. Janem Höckem a místostarostou města Slatiňany Vítězslavem Kolkem porotcem soutěže ve volném stylu. Celým programem provázel Jiří Soukup. Fotogalerii připravili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 4.4.2011 8:57:26
Barokní mistrovství 2010 na Císařském ostrově

V neděli 22. srpna proběhlo na Císařském ostrově na jaře odložené Barokní mistrovství pod taktovkou České barokní společnosti. Dámy a kavalíři soutěžili v několika disciplínách, nejprve to byla drezurní úloha Z2, úspěšné dvojice pak pokračovaly do küru. Barokní plemena koní pak velmi pěkně reprezentovali koně starokladrubští. Dále jsme viděli pas de deux a na závěr neobvyklou soutěž nazvanou Barokní pentatlon aneb Jeden v životě šlechtice (šlechtičny.) O legraci nebyla nouze a tak ti, co vydrželi až do konce viděli věci nevídané:o)! Více se dozvíte v připravované fotogalerii Renáty Kolářové… K celé akci (vč. sobotního Dámského dne) se vrátíme v příštím čísle Jezdectví.

Publikováno: 25.8.2010 9:42:16
IV. mistrovství jízdy v dámském sedle skrz objektiv

Jak jsme vás před víkendem informovali, ve dnech 4. – 5. 7. se uskutečnilo v hřebčíně Suchá u Litomyšle IV. mistrovství jízdy v dámském sedle. Naše spolupracovnice Michaela Javůrková pro vás připravila z průběhu tohoto šampionátu fotogalerii...

Publikováno: 7.7.2010 10:27:42
Prague Polo Open 2010 na Levíně

Poslední květnový víkend se Česká republika stala opět hostitelem koňského póla. Pod hlavičkou prvního funkčního pólo klubu u nás, La Republica Polo Club, se na farmě Levín nedaleko Prahy uskutečnil turnaj nazvaný Prague Polo Open 2010, na kterém se mezi sebou utkaly čtyři sponzorské týmy. Podrobněji se o této akci dočtete v červencovém Jezdectví. V elektronické podobě vám přinášíme bohatou fotogalerii…

Publikováno: 25.6.2010 11:25:27
Polo on snow Vysoké Tatry - fotogalerie č. 2

Prvý februárový víkend (5. do 7. februára 2010) sa vo Vysokých Tatrách na zamrznutom jazere, na Štrbskom Plese uskutočnil historicky prvý turnaj v zimnom póle na Slovensku, J&T Banka Trophy – v jazdeckom póle na snehu. Je to prvý turnaj, ktorý je zaradený do oficiálneho seriálu turnajov Polo on snow a záštitu nad ním má Federation of International Polo. Následující fotogalerii pro vás připravil Tomáš Mačej.

Publikováno: 18.2.2010 8:00:00
Polo on snow Vysoké Tatry - fotogalerie č. 1

Prvý februárový víkend (5. do 7. februára 2010) sa vo Vysokých Tatrách na zamrznutom jazere, na Štrbskom Plese uskutočnil historicky prvý turnaj v zimnom póle na Slovensku, J&T Banka Trophy – v jazdeckom póle na snehu. Je to prvý turnaj, ktorý je zaradený do oficiálneho seriálu turnajov Polo on snow a záštitu nad ním má Federation of International Polo. Následující fotogalerii pro vás připravila Milina Strihovska Imrichová.

Publikováno: 18.2.2010 8:00:00
Horse skijöringu kralovala Lucie Pešková s koněm Gram

V únorovém Jezdectví, které je již v prodeji, najdete mj. dvoustranu se sněhovým zpravodajstvím z českých stájí. Vedle dalších článků je na ní minireportáž z Horse skijöringu na Janově. Tu nyní doplňujeme podrobnějším textem Petry Pucherové a fotogalerií Ivety Nádvorníkové a Klause Müllera.

Publikováno: 29.1.2010 12:00:00
IX. Memoriál generála G. A. Custera absolvovalo 163 koní

Dnes (v sobotu 22. srpna) proběhl v Hněvšíně již IX. Memoriál generála G. A. Custera, kterého se zúčastnilo přesně 163 koní. Přestože po celou dobu manévrů silně a vytrvale pršelo, všichni dojeli ve zdraví a nenechali si deštěm pokazit dobrou náladu. Celému programu také přihlížela více jak tisícovka diváků. Přinášíme vám aktuální fotogalerii mapující průběh této nevšední akce. Reportáž, v níž se dozvíte zajímavosti z letošního ročníku, najdete v časopisu Jezdectví s číslem 10/2009.

Publikováno: 22.8.2009 6:52:11
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020