sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123>>>
CEM 2017 - nedělní Pony tour

V neděli na Czech Equestrian Masters proběhlo také třetí kolo Pony Tour ve kterém zvítězila Anna Marie Vítková s poníkem Millice. Druhé místo obsadila Gabriela Kopřivová s koněm Lipo 1, třetí pak skončila Helena Bečvářová s Gissell. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 17.9.2017 14:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: pony
CEM 2017 - páteční Pony tour

Druhým kolem pokračovala Pony Tour v pátek 8. září na Czech Equestrian Masters v Martinicích. Z vítězství se radovala Karolína Prušáková v sedle koně Fík 2. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 14.9.2017 12:25:00
Oblastní mistrovství Plzeňské oblasti pony 2017

V sobotu 26.8. se v Trnové-Vískách závodilo v otevřených soutěžích Z-L na parkurech Zdeňka Krpely. Hlavním programem však bylo oblastní mistrovství Plzeňské oblasti v parkuru dětí na ponících. Mistryní se stala Barbora Moulisová s klisnou Siepke´s Diabolo z JK farmy Moulisových. Stříbrná skončila Helena Bečvářová s Chuanitou a bronzová Kateřina Kolísková s Molenhorn´s Melody. Styl dětí posuzovala Sylvie Boušková a všechny děti si odnesly z oblastního mistrovství upomínku. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 27.8.2017 14:20:00
Pony weekend 2017 - neděle

Ve dnech 10. a 11. června se konal v Martinicích Pony weekend 2017. V neděli zvítězili: ZP - A. Kykalová a Twicky, ZLP - G. Kopřivová a Eliška 6, LP - L. Safari a Iron Lady, SP - G. Kopřivová a Lipo 1, STP - D. Hakr a Quinten 1. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 19.6.2017 12:00:00
Pony weekend 2017 - sobota

Ve dnech 10. a 11. června se konal v Martinicích Pony weekend 2017. V sobotu zvítězili: ZP - V. Skutecký a Charlotte-L, S. Dvořáková a Alpinhorse Tullamore Dew,  ZLP - D. Hakr a JMS Lex, V. Skutecký a Charlotte-L, D. Pospěch a Orchids Romario II, LP - K. Wiesnerová a Sweet Heart, J. Táboříková a Cheyenne, SP - J. Táboříková a Kara 261, STP - J. Táboříková a Kara 261. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 19.6.2017 7:00:00
Květnový Styl šampionát pony v Opřeticích 2016

V neděli 29. května proběhly v Opřeticích soutěže Styl šampionátu pony 2016. Soutěž ZP pro jezdce do 12 let vyhrála Karolína Dvořáková a Dan-Nach, ZP pro pony kategorie B vyhrála Adéla Čutíková a Molenhorn's Revita. Soutěž ZLP pro jezdce 8 - 12 let vyhrála opět Karolína Dvořáková s Dan-Nach a ZLP pro pony kategorie B Nina Hartzová a Vanesa 8. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 29.5.2016 19:10:00
Předsilvestrovské Pony Games v Trojanovicích

Ve středu 30. 12. se sešlo v Trojanovicích na předsilvestrovském Pony Games rekordních 8 kompletních družstev. Akci zahájili předskokani, u kterých rozhodčí Pavel Holešovský vysvětlil plným tribůnám fanoušků, v čem spočívá kouzlo Pony Games. Poté se už závodilo naostro. V kategorii začínajících se předvedlo 6 družstev a po napínavých bojích zvítězily děti z týmu Hřebčína HF Životice u NJ. V soutěži pokročilých byl lepší domácí tým Trojanovic před sloučeným Pony klubem Kobeřice a Hřebčínem HF Kravaře. Foto Jiří Zerzoň

Publikováno: 2.1.2016 12:15:00
Finále Západočeské Jump Tour 2015 - pony

Ve finále Západočeské Jump Tour pro pony zvítězila Barbora Moulisová s klisnou Limetree Mossy po Gilfach Happy Boy , reprezentující farmu Moulisových. Foto Martina Kůstková

Publikováno: 4.10.2015 16:00:00
MČR pony skoky a drezura Zduchovice 2015 - neděle

Poslední prázdninový víkend bojovali ve Zduchovicích jezdci na pony o mistrovské medaile ve skocích a drezuře. Zlato získaly jezdkyně Jana Táboříková, Anna Helebrantová, Alexandra Hanáčková, Eliška Hasnedlová, Adéla Opatrná a Nina Hartzová. Fotogalerii přináší Michael Motygin

Publikováno: 31.8.2015 14:40:20
MČR pony Zduchovice 2015 - čtvrtek

Od 27. do 30. srpna probíhá v jezdeckém centru Resort Zduchovice Mistrovství České republiky pony 2015 v kategorii skoky a drezura. Ve čtvrtek byla na programu finále styl šampionátu a šampionát nadějí v drezuře. Ve finále styl šampionátu ZLPS+ZLPA zvítězila L. Boháčová a Cipísek 5, finále styl šampionátu LPB - S. Vingrálková a Bohemia Wild Boy, finále styl šampionátu ZLPB - T. Svobodová a Nela 5. Šampionát nadějí - drezura P2/2014 obsadila první místo D. Tomíková a Keny 2. Foto Markéta Vopičková

Publikováno: 28.8.2015 9:00:00
Skokové závody v Herouticích ve fotogalerii

O víkendu 22. - 23. listopadu se v Herouticích konaly skokové závody, zároveň probíhalo finále Pony ligy. Velké finále Pony extraligy 2014 s výměnou koní vyhrála Denisa Vegrichtová, ve finále Pony ligy 2014 dokončila jako jediná s čistým kontem Eliška Hasnedlová v sedle Sarga a finále Teenager 2014 patřilo Lubomíru Gabryšovi s Leonem de Beyssac. Foto Jan Matuška

Publikováno: 26.11.2014 8:45:00
Podzimní skokový výjezd pony jezdců do Markgrafneusiedlu

Ve dnech 18. a 19. října se vydala početná česká pony ekipa do rakouského Margrafneusiedlu do střediska Gut Sonnenhof. Výjezd podporovala pony komise a účastnili se ho S. Najmanová, A. L. Novak, L. Gabryš, M. Holcová, V. Kuková, B. Vídeňská, V. Poláchová, T. Plšek, M. Klugarová, A. Bubeníková, A. Novák a A. J. Skřivánková. Jezdci absolvovali stylové i klasické soutěže a vybojovali několik prvních míst.

Publikováno: 22.10.2014 9:50:00
MČR pony skoky/drezura Zduchovice 2014: Finále skoků 13-16 let na pony do 148 cm

Závěrečnou soutěží byla kategorie 13 - 16 let ve skocích na pony do 148 cm. V ní byl boj o medaile nejnapínavější. O bronz se rozeskakovaly Tereza Lipavská, Denisa Vegrichtová a Valentýna Poláchová. Všechny s nulou po druhém kole ve třetím jednou chybovaly. Rozeskakování absolvovaly všechy s čistým kontem a rozhodoval čas. Nejrychleji kurz zajela Tereza Lipavská s Kačenkou 1 a mohla se radovat z bronzu. Po třech kolech s nulou do rozeskakování o zlato nastupovaly Vanessa Toušková a Kateřina De Jagerová. Kateřina s Best Simply's Boyem chybovali na posledním skoku, a to na vítězství nestačilo. Vanessa totiž s Melisou 4 dokončila čistě a zlato pro ní bylo jisté. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 18.8.2014 16:20:00
MČR pony skoky/drezura Zduchovice 2014: Finále skoků 8-12 let na pony do 148 cm

Finále ve skocích dětí ve věkové kategorii 8 - 12 let na pony do 148 cm bylo napínavé. Po základním kole měla bronzovou medaili jistou Mariana Michlíčková s Mister Merlinem 5 (pro ní již druhá za nedělní den). O zlato se musel rozeskakovat Štěpán Filip s Valentýnou Kukovou, jelikož měli oba po třetím kole čisté konto. Valentýna s Blueberry Valmart inkasovali v rozeskakování 11 trestných bodů, Štěpán a pony Bam 2 chybovali jednou, a to pro ně znamenalo zlato. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 18.8.2014 15:43:00
MČR pony skoky/drezura Zduchovice 2014: Finále skoků 8-12 let na pony do 135 cm

V neděli také vrcholila mistrovská soutěž ve skocích pro děti ve věku 8 - 12 let na pony do 135 cm. Ze zlata se radovala Tereza Svobodová sedlající Delmoru (JK Opřetice), druhou příčku obsadila Karolína Wiesnerová s Baby 1 a bronz patřil Marianě Michlíčkové s koněm Liken 1. Všechny dívky, společně s Lucií Melmerovou se rozeskakovaly. Lucie jako jediná chybovala, ostatní absolvovali parkur čistě a rozhodoval čas. Fotogalerii připravila Lucie Burešová

Publikováno: 18.8.2014 15:19:00