chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>
Koně v akci 2018 - těžký tah

V divácky atraktivním těžkém tahu se v Pardubicích utkalo 15 koní. Zvítězil valach Brys stádlecký chovu ing. Evy Matyšové ze Stádlece v majetku Davida Janoše z Kravař. V hodnocení přepočtu na váhu koně prvenství vybojoval plemenný hřebec Nerouš z chovu Václava Peška v majetku ZH Písek se svým kočím Josefem Hradcem. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 8.9.2018 15:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Zkoušky a výstava chladnokrevných klisen a oslíků Blovice 2018

V pátek 20. července uspořádala Vladímíra Davídková se svým týmem v Blovicích zkoušky výkonnosti chladnokrevných klisen, které doplnila výstava jak chladnokrevných koní, tak oslíků. Menší množství zapsaných klisen krásně doladil velmi pěkně sestavený doprovodný program v podání domácích z jezdeckého klubu Úslavan Blovice. Vítězkou zkoušek výkonnosti i výstavy klisen se stala norička Olivie v majetku Josefa Červeného z Chválenic, připravená Radoslavem Machačem. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 26.7.2018 9:50:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Závody chladnokrevných koní 2018 - Třešť

V sobotu 19. května proběhla v Třešti kvalifikace na mistrovství České republiky v kombinovaných soutěžích chladnokrevných koní pro jednospřeží a dvojspřeží. Foto Michaela Šindelářová.

Publikováno: 18.6.2018 10:50:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Zkoušky a výstava chladnokrevných klisen Štíhlov u Javorné

Dne 18.8. probíhaly ve Štíhlově zkoušky a výstava chladnokrevných klisen západočeské oblasti, doplněné o zkoušky a výstavu oslic. Mezi chladnokrevníky dominovaly norické klisny, když Lery po Sargot patřící Věře Hofmanové vyhrála zkoušky a Vanda po Šumík z chovu Matouše Dufka ovládla výstavu. U oslíků se v zevnějšku více líbila Anežka patřící Radku Jandovi a druhá skončila Lída v majetku Hany Kašparové. U zkoušek si obě klisny toto pořadí vyměnily. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 21.8.2017 7:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Soutěž chladnokrevníků - Zdeslav 2017

Západočeská kvalifikace v kládě, formanské jízdě a těžkém tahu se jela 20. května ve Zdeslavi u Klatov. Trojboj jednotlivců vyhrál František Beran s Egonem a trojboj párů Petr Procházka s Narexem a White Tigerem. V těžkém tahu zvítězil Petr Procházka mladší s hřebcem Ju E. Amazonkou Pošumaví se stala Jana Šůsová, před Pavlou Smigovou. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 22.5.2017 14:55:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
ZZV chladnokrevných hřebců a předvýběr do 60-ti denního testu

Ve středu 28. září se v Tlumačově, v areálu chovu koní Dvorka, uskutečnily ZZV chladnokrevných hřebců a jejich předvýběr do 60-ti denního testu. Foto Rita Tučková.

Publikováno: 7.10.2016 15:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
MČR v kombinovaných soutěžích chladnokrevníků - jednotlivci

Od 1. do 2. října se ve Svržně konalo Mistrovství České republiky v kombinovaných soutěžích chladnokrevných koní. Mezi 26 startujícími jednotlivci titul mistra vybojoval Jan Janovský z Chlumu s polským chladnokrevníkem Inspektor. Ten obsadil také třetí místo s valachem Brok. Titul vícemistra získal Dušan Turčan ze Sloupu v Moravském Krasu se svým chladnokrevným valachem Jurášek. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 6.10.2016 14:30:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
MČR v kombinovaných soutěžích chladnokrevníků - dvojspřeží

Od 1. do 2. října se ve Svržně konalo Mistrovství České republiky v kombinovaných soutěžích chladnokrevných koní. Mistrovský titul ve dvojspřeží pak vybojoval Vladimír Hajtmar s párem slezských noriků Galenem a Gambitem. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 3.10.2016 11:10:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Jihočeská přehlídka chladnokrevných klisen a zkoušky výkonnosti

Dne 26. srpna patřil areál ZH Písek kromě teplokrevných klisen a haflingů také chladnokrevným klisnám. V přehlídce tříletých plemene čmb se komisi nejvíce líbila Běta po Bošar odchovaná Václavem Holubem z Mutic, patřící Romanu Váchovi ze Sepekova. Mezi noričkami zvítězila Schanel po Scheron chovatele Josefa Brože ze Strakonic patřící Eduardu Prexlovi ze Sedlic. Kategorii slezského norika zastupovaly pouze klisny z chovu Jana Loudy z Dublovic a lépe se dařilo ryzce Kara po Brys slezský. Ve zkouškách zvítězila Doris po Gone z chovu Zdeňka Dvořáka z Košic. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 29.8.2016 9:15:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Zkoušky chladnokrevných klisen - Čakovičky

Ve čtvrtek 10. září připravil Libor Veselý v Čakovičkách zkoušky pro tříleté chladnokrevné klisny. Těch dovezli majitelé 9 a posuzovala je komise J. Cerman, M. Kosová a T. Janda. Zvítězila českomoravská belgička Parbonela po hřebci Parbon, odchovaná Janem Razákem z Tachlovic v majetku Václava Jora z Mařeniček. Druhá skončila domácí klisna Sylva po Schifon a třetí Stázi po Brix.

Publikováno: 12.9.2015 7:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Kombinované soutěže pro chladnokrevné koně v Písku

Kombinované soutěže pro chladnokrevné koně pořádal Zemský hřebčinec Písek v sobotu 15.8. Ty se jely jako kvalifikace na MČR. Rozhodovala je komise Josef Anderle, Jaroslav Straka a Tomáš Janda. V ovladatelnosti v kládě zvítězil Miroslav Ježek s plemenným hřebcem Almar a tato dvojice také vyhrála kombinovanou soutěž jednotlivců. Ve formanské jízdě zvítězil stejný kočí s hřebcem Maral. Závěrečný těžký tah rozhodoval až styl koně na váze 1900 kg. Vyhrál ho norik Egon s Františkem Beranem. Foto Martina Kůstková

Publikováno: 16.8.2015 15:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Závody chladnokrevných koní ve Zdeslavi

V sobotu 30. května se sešli příznivci chladnokrevných koní ve Zdeslavi na Klatovsku. Rodina Jandů ze stanice hřebců Zdeslav společně s SCHKZČ, Svazem chovatelů ČMB-Čechy II a obcí Poleň zde uspořádali Oblastní kvalifikaci v těžkém tahu, ovladatelnosti v kládě a formanské jízdě. Dřilo se Janě Šůsové s norickými klisnami Bajkou a Palmou, Kateřině Hlávkové s klisnou Bárou, Petru Procházkovi ze Stojanovic se slezským norikem Narex, Radeku Žákovi z Vesce u Soběslavi s valachem Michalem, Matouši Dufekovi a dalším. Foto Martina Kůstková

Publikováno: 7.6.2015 11:43:21
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Den slezského norického koně v Klokočově

V sobotu 28. srpna se uskutečnil Den slezského norického koně na Františkově dvoře v Klokočově. I přes typické klokočovské počasí, kdy se střídal déšť s ostrým větrem, se sešel vysoký počet návštěvníků. Nejvíce tato nepohoda postihla chovatelskou ukázku. Zejména klisny s hříbaty byly předvedeny pod přívaly deště, nicméně, zřejmě aby dokázaly svou odolnost a přizpůsobivost, hříbátka se předváděla, jako by se nic nedělo a užívala si zpestření všedního dne ve stádě. Následoval dvoukolový vozatajský parkur jednospřeží teplokrevných koní… Více najdete ve článku a fotogalerii Dalibora Gregora!

Publikováno: 30.8.2010 11:43:55
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Mistrovství ČR formanských jízd 2009 ve fotogalerii

Krásné počasí provázelo účastníky VII. Mistrovství České republiky formanských jízd v Hradci nad Moravicí, které se konalo ve dnech 26. – 27. září. Formanem roku se stal Pavel Reichl s Neronem a Brysem Slezským z Dolního Benešova na Opavsku. Formanskou soutěž kategorie B absolvovali přísedící. V té zvítězil bratr formana roku Josef se stejnými koňmi. I druhý den zvítězil v zahajovací soutěži Petr Vlašic s Bubinem a Nosanem z Ranče Ladná. Přinášíme vám z průběhu šampionátu bohatou fotogalerii Jiřího Gebauera, více informací přineseme v listopadovém Jezdectví...

Autor: jge
Publikováno: 30.9.2009 10:18:35
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Fotogalerie z mistrovství Evropy chladnokrevníků v Klokočově

Jak jsme vás již informovali, Františkův dvůr v Klokočově u Vítkova byl v sobotu 12. září dějištěm ME v kombinovaných soutěžích chladnokrevných koní. Již podruhé se mistrem Evropy stal Jan Blizňák s Nacho Salazarem a Pegasem z Podlesí. Článek Jiřího Gebauera nyní doplňujeme fotogalerií. Těšte se také na podrobnější reportáž v říjnovém Jezdectví!

Autor: jge
Publikováno: 14.9.2009 0:24:48
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020