chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<16171819>>>
Jihočeský svod irských cobů ve fotografiích

Dne 17. 9. se v krásné přírodě jihočeského kraje v Dobré vodě u Číměře na nově otevřené Farmě Alpaka majitele pana Tomáše Ludvíka uskutečnil svod koní plemene Irish Cob. Svod pořádalo občanské sdružení Irish Cob the Czech Republic pod záštitou holandské plemenné knihy ICS Nederland. Fotogalerii připravila Michaela Kvisová.

Publikováno: 23.9.2011 22:03:05
Kategorie: chov
Svod fríských koní v Nučicích

V neděli 11. 9. se stal areál stáje Arcos v Nučicích u Rudné dějištěm letošního českého svodu fríských koní pořádaného Czech and Slovak Friesian Horse Organization, o. s. (CSFHO). Zvlášť potěšující bylo vysoké bodové hodnocení účastníků fríských výkonnostních zkoušek v drezuře i zápřahu. Největším úspěchem svodu však bylo udělení titulu „Kroon – koruna“ klisně Rixt P. V., majitel Ing. Vojtěch Šašek. Toto vysoké ocenění fríské klisny bylo v České republice uděleno vůbec poprvé. Fotogalerii připravila Věra Marková.

Publikováno: 19.9.2011 11:08:47
Kategorie: chov
XV. Národní výstava velšských plemen pony a cob Plasy 2011 ve fotogalerii

Národní výstava velšských plemen v Plasích letos oslavila své 15. výročí. Konala se během posledního srpnového víkendu, a přestože pořadatele pozlobilo deštivé počasí, diváci, kteří navštívili chovatelskou událost osobně, určitě nelitovali. Fotogalerii z akce pro vás připravila Věra Marková.

Publikováno: 14.9.2011 11:07:46
Kategorie: chov
Výkonnostní zkoušky v Trnové ve fotogalerii Martiny Kůstkové

Sedmého září proběhl na západě Čech druhý termín zkoušek výkonnosti tříletých teplokrevných klisen. Ten se konal ve sportovním areálu Ing. Petra Dajbycha v Trnové Vískách nedaleko Plzně. K samotným sedlovým zkouškám majitelé připravili 17 adeptek, dvě patřily k zahraničním plemenným knihám, dvě ke slovenskému a ostatní k českému teplokrevníku. Všechny klisny absolvovaly zkoušky úspěšně a seřadily se v rozmezí 7,25 až 8,88 bodu. Tři z nich dosáhly akceleračního programu ČT.

Publikováno: 8.9.2011 10:49:37
Kategorie: chov
X. Česká národní přehlídka arabů a II. Prague Intercup

Ve dnech 3. - 4. září 2011 se uskutečnila v Praze - Troji jubilejní X. Česká národní přehlídka plnokrevných arabských koní a následoval II. ročník Prague Intercupu, mezinárodní výstavy se statusem B. Diváci mohli porovnat koně české a samozřejmě i špičkové zahraniční hosty, včetně předvedení. Atmosféra byla vynikající zejména v neděli, kdy se rozdělovaly šampionské tituly.

Publikováno: 7.9.2011 10:45:47
Kategorie: chov
Finále KMK: Kategorie šestiletých objektivem M. Kůstkové

Kategorie šestiletých byla nejméně zastoupená - nastoupilo 13 hřebců a 12 klisen. Jako šampion hřebců skončil Catango HT Fitmin (Ing. Petr Eim). Právě jemu se stala v prvním kole nehoda, kdy jezdec po projetí cílovou čárou opustil sedlo, neboť hřebec zakopl. Přesto dokázali druhý den potvrdit roli favorita. Mezi klisnami zvítězila Aurena (j. Kamil Papoušek).

Publikováno: 6.9.2011 10:34:26
Kategorie: chov
Finále KMK: kategorie pětiletých objektivem Martiny Kůstkové

V kategorii pětiletých se na Ptýrově představilo 13 hřebců a 14 klisen, jeden dvoukolovou soutěž nedokončil. Mezi klisnami komisaři nejlépe ohodnotili Mekku Tereu (j. Kamil Papoušek), mezi hřebci Clifforda (j. Vladimír Tretera).

Publikováno: 6.9.2011 10:10:32
Kategorie: chov
Finále KMK: Kategorie čtyřletých objektivem M. Kůstkové

První zářijový víkend se konalo také finále chovatelských soutěží Kritérií mladých koní. V pátek probíhaly zahajovací tréninky, v sobotu první a v neděli druhé kolo pro čtyř- až šestileté klisny a hřebce. Mezi čtyřletými klisnami získala titul šampionky Aconda-T s Jiřím Hruškou, mezi hřebci Casar s Pavlem Vachutkou. Prohlédněte si podrobnou fotogalerii Martiny Kůstkové.

Publikováno: 5.9.2011 13:46:59
Kategorie: chov
Písecké zkoušky výkonnosti tříletých klisen ve fotogalerii

V sobotu 26. srpna se v Zemském hřebčinci v Písku uskutečnily zkoušky výkonnosti tříletých klisen. Stejně jako celý týden i v pátek panovala tropická vedra a tak čekal všechny nelehký úkol, vypořádat se s teplotami přesahující 30 °C. Komisi ve složení: Ing. Karel Havelka, Luboš Kozák a MVDr. Pavel Sedláček, bylo předvedeno celkem 21 klisen. Potomstvem nejvíce zastoupení byli hřebci Limited (5) a Quick Lauro Z (3). Po absolvování skoků ve volnosti se dění přesunulo z haly na venkovní kolbiště, kde následovala drezurní zkouška a skoková zkouška pod sedlem. Nejlépe ohodnoceny byly klisna Sofa, jejímž majitelem i chovatelem je ZH Písek po hřebci Faust Z a klisna M-Rockina-Ch II po Rock´n´ Roll v chovu a majetku 1. zemědělské a. s., Chorušice. Obě dosáhly v konečném součtu na hodnocení 8,5 bodů. Spolu s nimi dosáhlo hodnocení vyššího než 8 bodů a tím si zajistilo zařazení do akceleračního programu dalších 6 klisen. Dvě klisny zkoušky neudělaly. Fotogalerii připravila Lucie Sikorová.

Publikováno: 27.8.2011 19:08:28
Kategorie: chov
Chovatelský den u příležitosti 200 let ZH Písek ve fotogalerii

Zemský hřebčinec písek letos slaví 200 let. U příležitosti tohoto významného výročí hřebčinec uspořádal v sobotu 20. srpna Chovatelský den. Celé dění zahájila přehlídka tříletých klisen plemene český teplokrevník, dále se pokračovalo na nádvoří přehlídkou plemenných hřebců ZH Písek a odpoledne hlavním programem, který vidělo opravdu mnoho diváků. Fotogalerii z této akce připravila Martina Kůstková. Výstavu historických fotografií, chovatelských dokumentů a nejrůznějších předmětů k této významné příležitosti ZH Písek můžete vidět do konce srpna v písecké knihovně. O historii chovu koní si můžete přečíst na stránkách ZH zde.

Publikováno: 23.8.2011 15:30:00
Kategorie: chov
Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob 2011 ve fotogalerii

V sobotu 25. června se v areálu Dostihového závodiště v Pardubicích znovu po roce uskutečnil Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob 2011. Tuto akci pořádal Český svaz chovatelů velšských koní a Asociace svazu chovatelů koní ČR. Pořadatelům se podařilo zajistit velice fundované posuzovatele z Velké Británie - z hřebčína Nerwyn pana G. Wyn Jones a z hřebčína Avonvalley pana Johna Llewellyn-James. V letošním roce byl program šampionátu skutečně nabitý. Zahajovalo se v devět hodin a poslední účastníci odcházeli z posuzovacího kruhu po osmnácté hodině. Pardubické dění zachytili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 27.6.2011 10:46:17
Kategorie: chov
Klisna Paris vítězkou soutěže skoku ve volnosti

Na sobotu 26. března připravilo vedení Svazu chovatelů ČT pátý ročník celorepublikového finále skákání ve volnosti čtyřletých klisen, které se konalo v Herouticích. Z oblastních kvalifikací postoupilo 21 adeptek, prezentováno jich bylo 20. Slovem akci doprovázel Miloslav Perníček a komise pracovala ve složení: Karel Regner, Leopold Mamica, Josef Kincl, Pavel Sedláček a Jaroslav Staněk. Nejlepší hodnocení za skok a mechaniku pohybu, celkem 8,44 bodu, obdržela ryzka Paris po otci Guidam Sohn, z matky Pasifae po Silvio II patřící Jaroslavu Kůstovi z Domažlic. Fotogalerii pro vás připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 26.3.2011 19:11:40
Kategorie: chov
Oblastní kolo soutěže skoku ve volnosti v Herouticích

V pátek proběhlo v jezdeckém areálu v Herouticích u Neveklova oblastní kolo šampionátu 4letých klisen českého teplokrevníka. Z původně přihlášených 10ti klisen jich nakonec dorazilo pouze 5, z nichž jedna nedokončila. Klisny byly nejprve předváděny na ruce a následně při skoku ve volnosti. Celková známka tak vycházela z hodnocení nejen stylu skoku, ale také pohybu. Body udělovala 3členná komise ve složení Ing. Jiří Holík, Ing. Antonín Klauz a Bohuslav Šubr. Vítězkou středočeského kola se stala ryzka WAILANDA po otci Beethowen z matky Waikiki-T po Libertus, jejíž majitelem i chovatelem je Ing. Josef Šafrata z Louňovic pod Blaníkem. Druhé místo vybojovala černá hnědka BALANTÝNKA po hřebci Ballast z matky Samota po Lumen I. Třetí místo patří hnědce OFÉLIE po Beethowen z matky Antika po Ermitáž. Čtvrtá příčka zbyla na ryzku DORISU po Sahib Kubišta z matky Deli po Duman. První tři umístěné klisny postupují do celostátního finále, které proběhne právě v Herouticích a to už v sobotu 26. března. Všechny zúčastněné si prohlédněte ve fotogalerii Terezy Bezroukové.

Publikováno: 14.3.2011 13:38:41
Kategorie: chov
XII. ročník Oblastní přehlídky plemenných hřebců v Krutěnicích

Svaz chovatelů koní - Západní Čechy a Sdružení chovatelů koní Klatovska a Domažlicka uspořádaly ve spolupráci s majiteli krásného a moderního areálu v Krutěnicích nedaleko Klatov již dvanáctou Oblastní přehlídku plemenných hřebců doplněnou velmi působivým doprovodným programem. Vše se odehrálo v místní jezdecké hale v sobotu 12. března. Na místě byla i Martina Kůstková a nabízí vám zde nyní zajímavou fotoreportáž.

Publikováno: 14.3.2011 11:32:24
Kategorie: chov
Přehlídka plemenných hřebců hřebčína Sprehe

Německý hřebčín Sprehe přivítal v neděli 6. 3. české chovatele, pro něž vypravil na své náklady až do České republiky tři autobusy. V sezoně 2011 nabízí hřebčín připouštění celkem 41 plemennými hřebci, přičemž 6 z nich je určeno právě českým chovatelům. Těm z vás, kteří se nemohli zúčastnit, nyní představujeme fotogalerii Lukáše Klingory.

Publikováno: 8.3.2011 11:09:50
Kategorie: chov
<<<16171819>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2019