chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<16171819>>>
Výkonnostní zkoušky v Trnové ve fotogalerii Martiny Kůstkové

Sedmého září proběhl na západě Čech druhý termín zkoušek výkonnosti tříletých teplokrevných klisen. Ten se konal ve sportovním areálu Ing. Petra Dajbycha v Trnové Vískách nedaleko Plzně. K samotným sedlovým zkouškám majitelé připravili 17 adeptek, dvě patřily k zahraničním plemenným knihám, dvě ke slovenskému a ostatní k českému teplokrevníku. Všechny klisny absolvovaly zkoušky úspěšně a seřadily se v rozmezí 7,25 až 8,88 bodu. Tři z nich dosáhly akceleračního programu ČT.

Publikováno: 8.9.2011 10:49:37
Kategorie: chov
X. Česká národní přehlídka arabů a II. Prague Intercup

Ve dnech 3. - 4. září 2011 se uskutečnila v Praze - Troji jubilejní X. Česká národní přehlídka plnokrevných arabských koní a následoval II. ročník Prague Intercupu, mezinárodní výstavy se statusem B. Diváci mohli porovnat koně české a samozřejmě i špičkové zahraniční hosty, včetně předvedení. Atmosféra byla vynikající zejména v neděli, kdy se rozdělovaly šampionské tituly.

Publikováno: 7.9.2011 10:45:47
Kategorie: chov
Finále KMK: Kategorie šestiletých objektivem M. Kůstkové

Kategorie šestiletých byla nejméně zastoupená - nastoupilo 13 hřebců a 12 klisen. Jako šampion hřebců skončil Catango HT Fitmin (Ing. Petr Eim). Právě jemu se stala v prvním kole nehoda, kdy jezdec po projetí cílovou čárou opustil sedlo, neboť hřebec zakopl. Přesto dokázali druhý den potvrdit roli favorita. Mezi klisnami zvítězila Aurena (j. Kamil Papoušek).

Publikováno: 6.9.2011 10:34:26
Kategorie: chov
Finále KMK: kategorie pětiletých objektivem Martiny Kůstkové

V kategorii pětiletých se na Ptýrově představilo 13 hřebců a 14 klisen, jeden dvoukolovou soutěž nedokončil. Mezi klisnami komisaři nejlépe ohodnotili Mekku Tereu (j. Kamil Papoušek), mezi hřebci Clifforda (j. Vladimír Tretera).

Publikováno: 6.9.2011 10:10:32
Kategorie: chov
Finále KMK: Kategorie čtyřletých objektivem M. Kůstkové

První zářijový víkend se konalo také finále chovatelských soutěží Kritérií mladých koní. V pátek probíhaly zahajovací tréninky, v sobotu první a v neděli druhé kolo pro čtyř- až šestileté klisny a hřebce. Mezi čtyřletými klisnami získala titul šampionky Aconda-T s Jiřím Hruškou, mezi hřebci Casar s Pavlem Vachutkou. Prohlédněte si podrobnou fotogalerii Martiny Kůstkové.

Publikováno: 5.9.2011 13:46:59
Kategorie: chov
Písecké zkoušky výkonnosti tříletých klisen ve fotogalerii

V sobotu 26. srpna se v Zemském hřebčinci v Písku uskutečnily zkoušky výkonnosti tříletých klisen. Stejně jako celý týden i v pátek panovala tropická vedra a tak čekal všechny nelehký úkol, vypořádat se s teplotami přesahující 30 °C. Komisi ve složení: Ing. Karel Havelka, Luboš Kozák a MVDr. Pavel Sedláček, bylo předvedeno celkem 21 klisen. Potomstvem nejvíce zastoupení byli hřebci Limited (5) a Quick Lauro Z (3). Po absolvování skoků ve volnosti se dění přesunulo z haly na venkovní kolbiště, kde následovala drezurní zkouška a skoková zkouška pod sedlem. Nejlépe ohodnoceny byly klisna Sofa, jejímž majitelem i chovatelem je ZH Písek po hřebci Faust Z a klisna M-Rockina-Ch II po Rock´n´ Roll v chovu a majetku 1. zemědělské a. s., Chorušice. Obě dosáhly v konečném součtu na hodnocení 8,5 bodů. Spolu s nimi dosáhlo hodnocení vyššího než 8 bodů a tím si zajistilo zařazení do akceleračního programu dalších 6 klisen. Dvě klisny zkoušky neudělaly. Fotogalerii připravila Lucie Sikorová.

Publikováno: 27.8.2011 19:08:28
Kategorie: chov
Chovatelský den u příležitosti 200 let ZH Písek ve fotogalerii

Zemský hřebčinec písek letos slaví 200 let. U příležitosti tohoto významného výročí hřebčinec uspořádal v sobotu 20. srpna Chovatelský den. Celé dění zahájila přehlídka tříletých klisen plemene český teplokrevník, dále se pokračovalo na nádvoří přehlídkou plemenných hřebců ZH Písek a odpoledne hlavním programem, který vidělo opravdu mnoho diváků. Fotogalerii z této akce připravila Martina Kůstková. Výstavu historických fotografií, chovatelských dokumentů a nejrůznějších předmětů k této významné příležitosti ZH Písek můžete vidět do konce srpna v písecké knihovně. O historii chovu koní si můžete přečíst na stránkách ZH zde.

Publikováno: 23.8.2011 15:30:00
Kategorie: chov
Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob 2011 ve fotogalerii

V sobotu 25. června se v areálu Dostihového závodiště v Pardubicích znovu po roce uskutečnil Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob 2011. Tuto akci pořádal Český svaz chovatelů velšských koní a Asociace svazu chovatelů koní ČR. Pořadatelům se podařilo zajistit velice fundované posuzovatele z Velké Británie - z hřebčína Nerwyn pana G. Wyn Jones a z hřebčína Avonvalley pana Johna Llewellyn-James. V letošním roce byl program šampionátu skutečně nabitý. Zahajovalo se v devět hodin a poslední účastníci odcházeli z posuzovacího kruhu po osmnácté hodině. Pardubické dění zachytili Šárka a Jiří Bělohlavovi.

Publikováno: 27.6.2011 10:46:17
Kategorie: chov
Klisna Paris vítězkou soutěže skoku ve volnosti

Na sobotu 26. března připravilo vedení Svazu chovatelů ČT pátý ročník celorepublikového finále skákání ve volnosti čtyřletých klisen, které se konalo v Herouticích. Z oblastních kvalifikací postoupilo 21 adeptek, prezentováno jich bylo 20. Slovem akci doprovázel Miloslav Perníček a komise pracovala ve složení: Karel Regner, Leopold Mamica, Josef Kincl, Pavel Sedláček a Jaroslav Staněk. Nejlepší hodnocení za skok a mechaniku pohybu, celkem 8,44 bodu, obdržela ryzka Paris po otci Guidam Sohn, z matky Pasifae po Silvio II patřící Jaroslavu Kůstovi z Domažlic. Fotogalerii pro vás připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 26.3.2011 19:11:40
Kategorie: chov
Oblastní kolo soutěže skoku ve volnosti v Herouticích

V pátek proběhlo v jezdeckém areálu v Herouticích u Neveklova oblastní kolo šampionátu 4letých klisen českého teplokrevníka. Z původně přihlášených 10ti klisen jich nakonec dorazilo pouze 5, z nichž jedna nedokončila. Klisny byly nejprve předváděny na ruce a následně při skoku ve volnosti. Celková známka tak vycházela z hodnocení nejen stylu skoku, ale také pohybu. Body udělovala 3členná komise ve složení Ing. Jiří Holík, Ing. Antonín Klauz a Bohuslav Šubr. Vítězkou středočeského kola se stala ryzka WAILANDA po otci Beethowen z matky Waikiki-T po Libertus, jejíž majitelem i chovatelem je Ing. Josef Šafrata z Louňovic pod Blaníkem. Druhé místo vybojovala černá hnědka BALANTÝNKA po hřebci Ballast z matky Samota po Lumen I. Třetí místo patří hnědce OFÉLIE po Beethowen z matky Antika po Ermitáž. Čtvrtá příčka zbyla na ryzku DORISU po Sahib Kubišta z matky Deli po Duman. První tři umístěné klisny postupují do celostátního finále, které proběhne právě v Herouticích a to už v sobotu 26. března. Všechny zúčastněné si prohlédněte ve fotogalerii Terezy Bezroukové.

Publikováno: 14.3.2011 13:38:41
Kategorie: chov
XII. ročník Oblastní přehlídky plemenných hřebců v Krutěnicích

Svaz chovatelů koní - Západní Čechy a Sdružení chovatelů koní Klatovska a Domažlicka uspořádaly ve spolupráci s majiteli krásného a moderního areálu v Krutěnicích nedaleko Klatov již dvanáctou Oblastní přehlídku plemenných hřebců doplněnou velmi působivým doprovodným programem. Vše se odehrálo v místní jezdecké hale v sobotu 12. března. Na místě byla i Martina Kůstková a nabízí vám zde nyní zajímavou fotoreportáž.

Publikováno: 14.3.2011 11:32:24
Kategorie: chov
Přehlídka plemenných hřebců hřebčína Sprehe

Německý hřebčín Sprehe přivítal v neděli 6. 3. české chovatele, pro něž vypravil na své náklady až do České republiky tři autobusy. V sezoně 2011 nabízí hřebčín připouštění celkem 41 plemennými hřebci, přičemž 6 z nich je určeno právě českým chovatelům. Těm z vás, kteří se nemohli zúčastnit, nyní představujeme fotogalerii Lukáše Klingory.

Publikováno: 8.3.2011 11:09:50
Kategorie: chov
Předváděcí den hřebců v Mněticích podruhé

Equinní reprodukční centrum v Mněticích u Pardubic má za sebou již druhý předváděcí den plemenných hřebců. I ten si můžete prohlédnout v naší fotogalerii tentokrát od Šárky Bělohlavové.

Publikováno: 7.3.2011 13:57:15
Kategorie: chov
Jihočeská přehlídka plemenných koní ve fotogalerii

Jak jsme během odpoledne slíbili, přinášíme vám fotografie z objektivu Martiny Kůstkové, které nám přiblíží dění během již XII. Jihočeské přehlídky plemenných koní. V Zemském hřebčinci v Písku čekal na diváky pestrý program a měli tak mimo jiné možnost seznámit se s plemeníky působícími zde na stanici v připouštěcí sezoně 2011.

Publikováno: 6.3.2011 19:28:32
Kategorie: chov
První předváděcí den v Mněticích objektivem Michaely Javůrkové

V sobotu 19. února se sešli chovatelé a majitelé klisen v Equinním reprodukčním centru v Mněticích (Pardubice), kde od 12 hodin probíhal předváděcí den plemenných hřebců působících na stanici formou inseminace čerstvým semenem. Na místě byla i Michaela Javůrková a přínáší vám bohatou fotogalerii.

Publikováno: 21.2.2011 11:31:36
Kategorie: chov
<<<16171819>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2019