chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<16171819>>>
Písecká přehlídka plemenných koní ve fotografiích

Přehlídku svých plemenných koní pořádal také Zemský hřebčinec Písek, a to v sobotu 3. března od 11 hodin. Na místě byla i Martina Kůstková a připravila pro vás tuto fotogalerii.

Publikováno: 4.3.2012 15:55:00
Kategorie: chov
První předváděcí den v Mněticích ve fotogalerii II.

Equinní reprodukční centrum v Mněticích u Pardubic připravuje každoročně dva předváděcí dny svých plemenných hřebců - první z nich se konal již tuto sobotu 25. 2. od 12 hodin přímo v areálu inseminační stanice hřebců v Mněticích. Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 26.2.2012 14:55:43
Kategorie: chov
První předváděcí den v Mněticích ve fotogalerii

Equinní reprodukční centrum v Mněticích u Pardubic připravuje každoročně dva předváděcí dny svých plemenných hřebců - první z nich se konal již tuto sobotu 25. 2. od 12 hodin přímo v areálu inseminační stanice hřebců v Mněticích. Fotogalerii připravila Michaela Javůrková.

Publikováno: 25.2.2012 18:55:48
Kategorie: chov
Johannes Ehning předváděl hřebce Mustangu

Kdo přijel v sobotu 11. února do stáje Mustang v Lučině, určitě nelitoval, i když navzdory snaze hostitelů hodně promrzl. Impozantní plemenné hřebce tu totiž předváděl skvělý německý jezdec Johannes Ehning, který pro českou stáj Mustang vybojoval s Quaidem vítězství v bundeschampionatu. Sympatický Němec a 274. jezdec světového žebříčku Rolex dorazil na Lučinu i s přítelkyní a osobně se posadil do sedla osmi hřebců. To však nebylo všechno - do mikrofonu sděloval početnému obecenstvu svoje pocity, názory a postřehy, jež do češtiny trefně překládala Veronika Jiroutová, česká spolupracovnice Hannoverského svazu. Předvádění hřebců se tak spojilo s ojedinělou výcvikovou lekcí, protože Johannes na většině koní seděl ten den poprvé a bylo tak velmi zajímavé sledovat jeho profesionální práci s různými typy koní. Připravili jsme pro vás fotogalerii včetně skokových sérií. 

Publikováno: 13.2.2012 9:45:41
Kategorie: chov
Hřebci hřebčína Sprehe se představili veřejnosti

Stejně jako v loňském roce pořádal Hřebčín Sprehe předvádění svých hřebců a vypravil na tuto akci autobus chovatelů z České republiky. Jak to v hale Oldenburského svazu chovatelů ve Vechtě v sobotu 4. února vypadalo, můžete vidět i vy na fotografiích Lukáše Klingory.

Publikováno: 5.2.2012 15:04:35
Kategorie: chov
Plemenní hřebci - speciál únorového Jezdectví

Se začátkem připouštěcí sezony zahajuje také představování plemenných hřebců. Zvláštní pozornost tomuto tématu věnuje tradičně i časopis Jezdectví. Právě vyšlo únorové číslo se speciálem Plemenní hřebci. Kteří hřebci se v něm prezentují? V galerii najdete již přes padesát plemeníků!

Publikováno: 26.1.2012 11:10:00
Kategorie: chov
Fotogalerie: Výběr hřebců v rámci PK CS v Nesměni

V Nesměni bylo prezentováno 16 z celkově 19 přihlášených hřebců. Komise vybrala čtyři adepty a to tyto hřebce: Jericho, CS po Johnson, z Amalia po Tuschinski (chovatel a majitel ERC Mnětice), Cashman, HOLŠT po Cascari, z Stockholm po Colman (majitel Pavel Hladík, Praha), Diamante, British Sporthorse po Treliver Decanter, z Water Lily po Sovereign Prince (majitel Pavel Hladík, Praha), Ebab RK, KWPN po Nabab de Reve, z Arizona Overcinge´s Z po Artos Z (majitel Václav Nágr ml., Mar. Lázně). Fotogalerii připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 13.11.2011 9:00:18
Kategorie: chov
Pátý ročník předvýběru hřebců do PK ČT ve fotogalerii

Pátý ročník předvýběru hřebců do plemenitby v rámci PK ČT je za námi. Celá akce se konala v areálu TJ Moravan Brno. Na místě byla také Martina Kůstková a připravila tuto fotogalerii.

Publikováno: 6.11.2011 21:15:24
Kategorie: chov
Fotogalerie: Třídění hřebečků v Novém Dvoře 2011

V testační odchovně v Novém Dvoře proběhlo třídění hřebečků. Jednalo se o ročník 2011 a bylo naskladněno 17 hřebečků. Chovatelské komisi však neunikli ani ročci a dvouletí. Galerii pro vás připravila Martina Kůstková.

Publikováno: 21.10.2011 13:45:30
Kategorie: chov
Fotogalerie: Svod barock pinto ve Svinčicích

V neděli 9. 10. se ve Svinčicích u Mostu konal již druhý ročník svodu nově vzniklého plemene barock pinto pro Čechy. Moravská část proběhla již o den dříve na statku v Petrovicích v okrese Jeseník. Fotogalerii připravila Dagmar Ksandrová.

Publikováno: 10.10.2011 9:06:21
Kategorie: chov
Jihočeský svod irských cobů ve fotografiích

Dne 17. 9. se v krásné přírodě jihočeského kraje v Dobré vodě u Číměře na nově otevřené Farmě Alpaka majitele pana Tomáše Ludvíka uskutečnil svod koní plemene Irish Cob. Svod pořádalo občanské sdružení Irish Cob the Czech Republic pod záštitou holandské plemenné knihy ICS Nederland. Fotogalerii připravila Michaela Kvisová.

Publikováno: 23.9.2011 22:03:05
Kategorie: chov
Svod fríských koní v Nučicích

V neděli 11. 9. se stal areál stáje Arcos v Nučicích u Rudné dějištěm letošního českého svodu fríských koní pořádaného Czech and Slovak Friesian Horse Organization, o. s. (CSFHO). Zvlášť potěšující bylo vysoké bodové hodnocení účastníků fríských výkonnostních zkoušek v drezuře i zápřahu. Největším úspěchem svodu však bylo udělení titulu „Kroon – koruna“ klisně Rixt P. V., majitel Ing. Vojtěch Šašek. Toto vysoké ocenění fríské klisny bylo v České republice uděleno vůbec poprvé. Fotogalerii připravila Věra Marková.

Publikováno: 19.9.2011 11:08:47
Kategorie: chov
XV. Národní výstava velšských plemen pony a cob Plasy 2011 ve fotogalerii

Národní výstava velšských plemen v Plasích letos oslavila své 15. výročí. Konala se během posledního srpnového víkendu, a přestože pořadatele pozlobilo deštivé počasí, diváci, kteří navštívili chovatelskou událost osobně, určitě nelitovali. Fotogalerii z akce pro vás připravila Věra Marková.

Publikováno: 14.9.2011 11:07:46
Kategorie: chov
Výkonnostní zkoušky v Trnové ve fotogalerii Martiny Kůstkové

Sedmého září proběhl na západě Čech druhý termín zkoušek výkonnosti tříletých teplokrevných klisen. Ten se konal ve sportovním areálu Ing. Petra Dajbycha v Trnové Vískách nedaleko Plzně. K samotným sedlovým zkouškám majitelé připravili 17 adeptek, dvě patřily k zahraničním plemenným knihám, dvě ke slovenskému a ostatní k českému teplokrevníku. Všechny klisny absolvovaly zkoušky úspěšně a seřadily se v rozmezí 7,25 až 8,88 bodu. Tři z nich dosáhly akceleračního programu ČT.

Publikováno: 8.9.2011 10:49:37
Kategorie: chov
X. Česká národní přehlídka arabů a II. Prague Intercup

Ve dnech 3. - 4. září 2011 se uskutečnila v Praze - Troji jubilejní X. Česká národní přehlídka plnokrevných arabských koní a následoval II. ročník Prague Intercupu, mezinárodní výstavy se statusem B. Diváci mohli porovnat koně české a samozřejmě i špičkové zahraniční hosty, včetně předvedení. Atmosféra byla vynikající zejména v neděli, kdy se rozdělovaly šampionské tituly.

Publikováno: 7.9.2011 10:45:47
Kategorie: chov
<<<16171819>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020