zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12>>>
Do Podolanky k Habáskům i na koňskou polikliniku

Jezdecký klub Ronex sídlí těsně za hranicemi Prahy na výpadovce směrem k Brandýsu nad Labem v obci Podolanka. Pochlubit se může zatím sice nedostavěným, ale zato velmi moderním areálem. Ten se navíc již brzo bude pyšnit něčím, co u nás nemá doposud obdoby – vlastní veterinární poliklinikou! Reportáž z areálu najdete v rámci rubriky „Navštívili jsme...“ v květnovém Jezdectví. Nyní ji doplňujeme dalšími snímky, které se na vymezenou dvojstranu již nevešly...

Publikováno: 3.5.2010 12:47:27
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Otevření jezdecké haly v Chotěbuzi skrz objektiv

Zhruba před týdnem jsme vás zvali na slavnostní otevření nové jezdecké haly „Stáje u Luka“ v Chotěbuzi (6. 2.), kde působí jezdecký klub JK Chotěbuz o.s. Otevření se vedle ministra vnitra ing. Martina Peciny účastnili také regionální politici – poslanci parlamentu ČR, ale hlavně široká „koňská“ veřejnost včetně profesionálů jakými jsou např. František Holčák nebo Milan Theimer, Olga Havrlantová z TJ Slovan Frenštát p. Radhoštěm, polští přátelé z Agentury A. A. Bober a milovníci koní všech věkových skupin. Členové JK nacvičili a předvedli při této příležitosti své jezdecké umění a tak návštěvníci shlédli čtverylku, lonžování koní na dvou lonžích, vystoupení voltižního družstva (povinnou a volnou sestavu) a také ukázky skokového výcviku. Hana Poledníková nám z průběhu akce zaslala několik fotografií. Následující sobotu (13. 2.) zažije hala první křest skokovými závody – konají se tam totiž Hobby soutěže v parkurovém skákání...

Publikováno: 12.2.2010 11:30:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Den otevřených dveří v Národním hřebčíně Topoľčianky

V úterý 29. prosince se uskutečnil v Národním hřebčíně Topoľčianky již tradiční den otevřených dveří. Touto akcí byla ukončena sportovní, turistická a chovatelská sezona roku 2009. Bohatá vánoční výzdoba a vynikající výkony slovenských jezdců a koní z Národního hřebčína vytvářely příjemnou sváteční atmosféru, z které byli nadšení všichni přítomní návštěvníci a hlavně děti. Náš spolupracovník Dalibor Gregor pro vás připravil z této akce bohatou fotogalerii.

Publikováno: 3.1.2010 8:22:27
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
Předvánoční návštěva v Rolince 2009

Dnešní článek bych mohl začít přesně jako před rokem: „Cesta na sever Čech je pro mě již natolik spojená s Rolinkou, že jsme nemohli nevyužít příležitosti a při návratu z lyžařského víkendu jsme se zajeli podívat do pár desítek kilometrů vzdálených Křižan, kde se tento koňský ‚domov důchodců‘ nachází, abychom se na vlastní oči přesvědčili, jak se koním před Vánocemi daří...“ Současný stav bych asi mohl shrnout do jedné věty – téměř nic se nezměnilo! V některých případech by to byla snad i potěšující odpověď, ale tentokrát je její význam opačný... Více informací najdete v připojeném článku - viz odkaz níže.

Publikováno: 22.12.2009 11:14:05
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže |pony
Kladrubské fotografie Renáty Kolářové na výstavě UNESCO

V pondělí 7. prosince se od 17.00 hodin konala v Atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vernisáž putovní výstavy nazvané České a chorvatské dědictví UNESCO z projektu Poznej světové dědictví UNESCO autorky RNDr. Mileny Blažkové. V její české části se prezentovalo nejen všech 12 tuzemských památek zahrnutých do tohoto prestižního seznamu, ale také 15 míst z tzv. indikativního seznamu (tj. předběžný výběr českých památek pro zápis do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO na období let 2007 až 2018), na kterém figuruje i Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Ten zastupuje na výstavě 5 snímků naší externí redaktorky Renáty Kolářové. Na slavnostním zahájení jsme byli přítomni s fotoaparátem a tak vám nyní jeho průběh můžeme zprostředkovat prostřednictvím fotogalerie.

Publikováno: 8.12.2009 11:43:39
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
<<<12>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020