chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
Ukončení 70denního testu - Písek 2017

Ve středu 20.9. ukončilo všech deset hřebců 70denní test do PK ČT. Nejlepší hodnocení 8,41 získal od komise český teplokrevník Cadillac po Catango HT, druhý se umístil Capibara po Clarcon patřící Teamu Nijhof a třetí skončil Cannor po Cannavaro v majetku ZH Tlumačov. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 22.9.2017 13:55:00
Hengstparade 2017

V neděli 17. září proběhla v Moritzburku u Drážďan každoroční přehlídka plemenných hřebců tzv. "Hengstparade". Během čtyřhodinového programu mohlo 4500 diváků shlédnout 18 ukázek. Kromě hřebců patřila jedna ukázka i chovným klisnám s letošními hříbaty. Foto Rita Tučková.

Publikováno: 21.9.2017 12:40:00
Kategorie: chov
Slavnosti koní Kinských 2017

V neděli 27. srpna proběhly v jezdeckém areálu v Hradištku u Sadské Slavnosti koní a Národní přehlídka koní Kinských.

Publikováno: 12.9.2017 14:00:05
Kategorie: chov
Finále KMK 2017 skoky - Zduchovice: čtyřletí

Celkem 19 klisen a 14 hřebců a valachů se utkalo v rámci finále KMK čtyřletých koní. Šampionkou mezi klisnami se stala Caramela se Zdeňkem Žílou, patřící ZH Tlumačov. Druhý se umístil Jiří Hruška s Jenifer a třetí Lucie Strnadlová s Paris d´Or. Mezi hřebci zvítězil Darcy s Miloslavem Příhodou, patřící firmě WOOD TRANSPORT ENERGO. Druhý se umístil plemeník Heartvit ZH s Jakubem Štěrbou a třetí Longines LB se Zdeňkem Žílou. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 7.9.2017 18:25:00
Kategorie: chov
Celostátní výstava tříletých klisen ČT - Zduchovice 2017

Svou přehlídku absolvovaly v rámci finále KMK také tříleté klisny. Zvítězila hnědka Olivia po Catango HT, z Olympia po Aristo Z chovatele a majitele ZH Tlumačov. Druhá se umístila Vinná Ruf po Lyjanero patřící Karlu Růžičkovi mladšímu z Velkých Němčic a třetí Vendeta po Volonter-T z chovu Zdeňka Hrnčíře v Proseči pod Křemešníkem. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 6.9.2017 15:00:00
Kategorie: chov
Celostátní výstava hřebečků ČT - Zduchovice 2017

Stejně jako klisničky, i hřebečci plemene ČT se mezi sebou utkali o titul šampiona hříbat. V kolekci 13 hříbat zvítězil Caesaro-M po Caesar, z Mersi po Porter manželů Kadlecových z Chudenic. Druhý se umístil Cool Wonder po Cool Paradise z chovu Jana Chýle a třetí Michelin-AZ po Monaco chovatelky a majitelky Adély Horáčkové z Dolního Nemojova. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 6.9.2017 9:00:00
Kategorie: chov
Celostátní výstava klisniček ČT - Zduchovice 2017

Součástí chovatelského programu na finále KMK byla výstava klisniček plemene český teplokrevník. Těch se sjelo do Zduchovic celkem čtrnáct. Titul šampionky vybojovala Demona po Monaco, z matky Dolores po Le Patron chovatele a majitele Jana Sokoly z Bařic. Druhá se umístila Vecola Rufa po Cola Karla Růžičky a třetí lola po Hickstead White Petry Toušové z Tušovic. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 5.9.2017 7:00:00
Kategorie: chov
Výstava hříbat a přehlídka klisen - Svržno 2017

V neděli 28.8. ve Svržně na Domažlicku  probíhala výstava hříbat plemenných knih CS, ČT, ostatních teplokrevných a chladnokrevných plemen.  Ta byla doplněná o výstavu tříletých teplokrevných klisen západočeské oblasti. Mezi tříletými klisnami zvítězila oldenburská  Candy Girl po Conteur patřící Susane Leuchter z Mileva. Mezi hříbátky ČT  se dařilo klisničce Stella Artois po Stalypso  chovatelky Barbory Bláhové z Jarova. Stejnou kategorii hřebečků ovládl Caesaro-M po Caesar manželů Kadlecových z Chudenic. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 29.8.2017 7:00:00
Kategorie: chov
Výstavy a zkoušky hříbat, teplokrevných a chladnokrevných klisen - Písek 25. srpna

V pátek 25. srpna hostil ZH Písek chladnokrevné a teplokrevné klisny, včetně hříbat. Ty se utkaly v rámci výstav a také ve zkouškách výkonnosti. Výstavu teplokrevných klisen vyhrála Laura M po Quick Lauro Z z chovu Václava Marouška z Mirovic. Mezi dvěmi chladnokrevnými klisnami byla lépe hodnocená slezská norička Ellen po Habas z chovu Zdeňka Dvořáka z Košic, která ovládla i následné zkoušky. Mezi teplokrevnými klisnami nejlepšího výsledku 8,63 bodu  docílila Connie Sun-T po Cannavaro patřící Andree Fišrové z Mirotic. U teplokrevných hříbat klisničky vyhrála Henriette po Heartbreak Zh chovu Zdeňka Hrnčíře a hřebečky Aqua Marin po Sandro Classic chovatelky Ludmily Hruškové z Českých Budějovic. Nejlépe hodnocených chladnokrevným hříbětem byla klisnička Brixi po Brix patřící Václavu Holubovi z Mutic. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 26.8.2017 12:45:00
Kategorie: chov
Zkoušky a výstava chladnokrevných klisen Štíhlov u Javorné

Dne 18.8. probíhaly ve Štíhlově zkoušky a výstava chladnokrevných klisen západočeské oblasti, doplněné o zkoušky a výstavu oslic. Mezi chladnokrevníky dominovaly norické klisny, když Lery po Sargot patřící Věře Hofmanové vyhrála zkoušky a Vanda po Šumík z chovu Matouše Dufka ovládla výstavu. U oslíků se v zevnějšku více líbila Anežka patřící Radku Jandovi a druhá skončila Lída v majetku Hany Kašparové. U zkoušek si obě klisny toto pořadí vyměnily. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 21.8.2017 7:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Kontrolní den v sedmdesátidenním testu hřebců 2017 - Písek

Ve čtvrtek 17.8. proběhl v ZH Písek kontrolní den v sedmdesátidenním testu hřebců. Všech deset adeptů bylo předvedeno jak na ruce, tak ve skoku ve volnosti. Čtyři hřebce si také komise namátkově vybrala při předvedení pod sedlem. Byli mezi nimi také tři synové plemeníka Guidam Sohn. Všichni uspěli a budou v testu pokračovat. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 18.8.2017 9:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: teplokrevníci
Jarní třídění hřebečků 2017 - Nový Dvůr

Ve čtvrtek 18. května se v testační odchovně v Novém Dvoře uskutečnilo Jarní třídění teplokrevných hřebečků. Celou akci zachytila objektivem Lucie Tušilová.

Publikováno: 30.5.2017 16:35:00
Kategorie: chov
Rubrika: teplokrevníci
Soutěž chladnokrevníků - Zdeslav 2017

Západočeská kvalifikace v kládě, formanské jízdě a těžkém tahu se jela 20. května ve Zdeslavi u Klatov. Trojboj jednotlivců vyhrál František Beran s Egonem a trojboj párů Petr Procházka s Narexem a White Tigerem. V těžkém tahu zvítězil Petr Procházka mladší s hřebcem Ju E. Amazonkou Pošumaví se stala Jana Šůsová, před Pavlou Smigovou. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 22.5.2017 14:55:00
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
Plemenní hřebci 2017

Spolu se začátkem připouštěcí sezony se objevuje široká nabídka plemenných hřebců. V únorovém čísle Jezdectví vyšla speciální inzertní část zaměřená na plemeníky. Každý z nich je také umístěný v této webové fotogalerii - už jste si vybrali partnera pro vaši klisnu? Aktualizace 18. 4. 17:10 HOD: Vložen hřebec Guidam Sohn.

Publikováno: 18.4.2017 17:10:20
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
Přehlídka ve Štěnovickém Borku 2017

Dvacátý ročník přehlídky plemenných hřebců s doprovodným programem pořádal SCHKZČ dne 18. března ve Štěnovickém Borku u Plzně. Kromě formanské jízdy diváci zhlédli westernovou ukázku, nebo voltiž. Programu přehlídky předcházela oblastní kvalifikace skákání ve volnosti čtyřletých klisen. Zvítězila holštýnská bělka Pretty Fleur SL po Cassin v majetku Susanne Leuchter z Mileva. Foto Martina Kůstková.

Publikováno: 21.3.2017 7:05:00
Kategorie: chov
<<<12345>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2019