V úctyhodném věku uhynul hřebec Emilion

Jak včera oznámil na svých webových stránkách VDL Stud, v úctyhodném věku 31 let uhynul jejich top hřebec Emilion. Jak dále hřebčín uvádí, hřebec byl nejen skvělý ve sportu a chovu ale i byl velká osobnost.

Závodil v sedle s Ulrichem Kirchhofem. Dvojice zvítězila v soutěži Světového poháru v Mill Street a umístila se v následujících Grand Prix: 2. místo v Donaueschingen, 4. místo Valkenswaard, 5. místo v Londýně a 6. místo v soutěži Světového poháru v Aarhus. S německým týmem obsadili 4. místo v Dublinu a Rotterdamu a 2. místo v Bremen.

Úspěšný je Emilion také v chovu. Jeho potomci se účastní soutěží Světového poháru a různých Grand Prix. Jedním z nejúspěšnějších potomků je klisna Seldana, která v sedle s Abdullah Al Sharbatlym vyhrála stříbrnou medaili na světovém šampionátu v Kentucky.