127. Velká pardubická 2017 s Českou pojišťovnou: Velkou pardubickou ozdobí "dámy v sedle"

Mítink 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se bude konat tradičně druhou říjnovou neděli 8. 10. 2017 v Agrofert Parku. Vstupenky jsou už v prodeji.

Aktualizace 6. 10. 12:40 HOD: V dlouhé historii Velké pardubické se na trať legendárního dostihu vydalo pouze sedm žen. Jen jedna z nich dokázala zvítězit. Byla jí před dlouhými 80 lety komtesa Lata Brandisová. A právě tohle výročí se stalo impulsem pro setkání všech žijících dam – účastnic Velké pardubické. Více v článku zde.

Aktualizace 5. 10. 13:30 HOD: Letos potřetí bude sobotní předkrm před Velkou pardubickou patřit překážkovému dění. V souvislosti s kolizí s Pohárem Josefa Váni ve Velké Chuchli byla klasická steeplechase Stříbrná trofej přesunuta již na červencový termín, ale i tak zbývají dvě velice atraktivní klání nejvyšší kategorie přes proutěné překážky. Podrobný program v tiskové zprávě.

Aktualizace 4. 10. 18:05 HOD: Na pardubickém závodišti při 127. ročníku Velké pardubické opět budeme mít možnost shlédnout zajímavý dostih minikoní - Malá Velká pardubická minikoní. PRZECHWOZD skokové centrum minikoní připravilo již čtvrtý ročník tohoto dostihu. Více v tiskové zprávě.

Aktualizace 4. 10. 9:35 HOD: Už ve čtvrtek 5. října pozve obyvatele Pardubic na nedělní vrchol české překážkové sezony tradiční KOČÁROVÁ JÍZDA. Městem projede průvod kostýmovaných jezdců na koních a kočárů, který bude pozvánkou na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Každoročně má své téma – tentokrát to budou „ženy Velké pardubické“.

V letošním roce totiž uplyne dlouhých 80 let od vítězství jediné ženy v historii Velké pardubické, komtesy Laty Brandisové. A přestože ona je jedinou vítězkou, není jedinou účastnicí legendárního dostihu. Na trať Velké pardubické se kromě ní vydalo dalších pět žen. Právě tyto ženy budou představovat jezdkyně na koních, které pojedou v dresech těchto dam. Symbolicky se tak představí Eva Palyzová, Charlotte Brew, Jana Nová, Renata Charvátová, Lucie Baluchová a Martina Růžičková. A ještě jedno výročí Kočárová jízda připomene – 10 let od vítězství bělky Sixteen a návštěvy britské princezny Anny.

„Kočárová jízda je součástí Podzimních městských slavností a také pozvánkou na neděli. Tam se totiž budou moci návštěvníci potkat se skutečnými ženami Velké pardubické. Pozvali jsme všechny žijící účastnice Velké pardubické a ony pozvání přijaly. Symbolicky diváci uvidí také Latu Brandisovou, která bude zavádět koně na start Velké pardubické,“ zve k nedělní návštěvě závodiště místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Kočárová jízda vyjede z pardubického závodiště v 16 hodin a ulicí Teplého, 17. listopadu a přes třídu Míru projede Zelenou bránou na Pernštýnské náměstí. Tady na diváky čeká v 17 hodin krátké představení. Průvod se bude vracet zpět Anenským podjezdem.

 

 

Aktualizace 3. 10. 07:00 HOD: Na startu letošního ročníku Velké pardubické bude dvacítka koní, mezi nimi i tři zástupci francouzských stájí. Podaří se jim porazit českou dostihovou špičku a přepsat dějiny? Letos je tomu totiž už 70 let, kdy se naposledy podařilo Francouzům v Pardubicích vyhrát. Ovšem toto výročí nebude jediné, o kterém se v Pardubicích bude mluvit. Slavit se bude i 80. výročí od vítězství jediné ženy v legendárním dostihu, komtesy Laty Brandisové. Více v tiskové zprávě.

Aktualizace 29. 9. 19:50 HOD: Dnes byla v Praze vylosována startovní čísla pro 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Slavnostního aktu se ujal čtyřnásobný vítěz tohoto dostihu Václav Chaloupka. Na startu bude dvacet koní, z toho tři zástupci francouzských stájí. Více v tiskové zprávě.

Aktualizace 27. 9. 12:05 HOD: Při letošní 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou budou moci návštěvníci parkovat v nové lokalitě – na stadionu plochodrážní Zlaté přilby a přilehlém fotbalovém stadionu. A navíc ještě ušetří. Více v tiskové zprávě.

Aktualizace 21. 9. 18:00 HOD: Dodatečný termín přihlášek na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou využilo hned pět realizačních týmů. Kromě trojice tuzemských koní se nově na seznamu přihlášených objevila i další dvě francouzská jména. Už dříve avizovaný Virtus d´Estruval tak nebude na startu letošní Velké pardubické osamocen. Více v tiskové zprávě.

Aktualizace 21. 9. 9:45 HOD: Dnes ve 12 hodin je uzávěrka dodatečných přihlášek. Přehled přihlášených a kvalifikovaných koní najdete zde.

Aktualizace 12. 9. 19:30 HOD: Žokej a trenér Josef Váňa letos svou 29. Velkou pardubickou nepojede. Jak informuje server irozhlas.cz, do nejslavnějšího středoevropského dostihu zbývá necelý měsíc a 64letý Váňa už teď ví, že by se na něj nestihl připravit. Neznamená to ale, že by jezdeckou kariéru definitivně ukončil.

„Jsem zdravý a kůň taky, tak nás asi porazil věk. Každá písnička jednou končí, tak doufám, že mě mladej neukecá. Je čím dál těžší udržet se v cajku a možná je lepší se na to vyprdnout a nechat to mladším,“ říkal Radiožurnálu Josef Váňa ještě plný emocí bezprostředně poté, co skončil v roce 2014 s Tiumenem ve Velké pardubické na 16. místě.

Jeho syn Josef Váňa mladší, který aktuálně suverénně vede italský šampionát žokejů, ho ale ani nemusel přemlouvat, aby v sedle pokračoval. Přesto v dalších dvou letech Váňa starší neměl koně pro vrchol dostihové sezony a letos mu plány překazily menší zdravotní problémy.

„Když se mi podíváte na pupek, tak tenhle rok ani nejsem připravený na to, že bych měl jet Velkou pardubickou. Ale neházím flintu do žita. Pokud se nám s doktory podaří zažehnat mé problémy, rád si na to sednu, protože pořád tři koně denně v práci jezdím,“ říká muž, který je zároveň zastupitelem Karlovarského kraje z kandidátky hnutí ANO.

Osminásobný vítěz v říjnu oslaví 65. narozeniny, přesto stále věří, že ještě schopnosti i fyzickou kondici na nejslavnější překážkový dostih kontinentální Evropy má. A i když nebude přímo na startu Velké pardubické, bude jí s velkým očekáváním sledovat z tribuny, protože do ní pošle nejspíš tři až čtyři své svěřence.

„Mám jasno, ale opravdu je to o zdravotním stavu koní. Rádi bychom, aby byl na startu Zarif. Hodně se mi líbí i No Time To Loose, který byl sice v kvalifikaci druhý, ale je to kůň s obrovským potenciálem,“ mluví o dvou skvělých krosařích Josef Váňa.

Pokud všechno půjde podle plánu, tak by na startu neměl chybět ani loni druhý Ange Guardian. A tato trojice bude rozhodně patřit mezi okruh favoritů a Váňa by tak mohl zaokrouhlit pořet svých vítězství ve Velké pardubické v roli trenéra na 10.

 

 

Čtvrtá kvalifikace

10. 9. 10:00 HOD: Osmiletý hnědák Power Zar je vítězem poslední ze čtyř kvalifikací na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. S přehledem splnil podmínky pro start ve Velké pardubické a zařadil se mezi dvaatřicet uchazečů o vstupenku do říjnového vrcholu překážkové sezony. Svěřence Josefa Váni vedl Sertash Ferhanov, se kterým trenér počítá i pro případný start ve Velké pardubické. Podrobnosti zde.

5. 9. 10:15 HOD: Seriál kvalifikací na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou pomalu končí. Poslední čtvrtý díl je na programu v sobotu 9. září. Mítink ale nebude jen o dostizích, už potřetí bude i oslavou Evropského dne koní. Hlavní kvalifikační dostih se poběží za podpory sítě „koňských měst“ EURO EQUUS. Více se dozvíte zde.


Třetí kvalifikace

20. 8. 7:00 HOD: Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick. Více v tiskové zprávě.

 


29. 6. 12:15 HOD: S koncem školního roku končí také období slev na vstupenky na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Už jen do 30. června je totiž možné koupit lístky na stání je za 149 korun. S prvním prázdninovým dnem se budou v síti Ticketportal prodávat už za plnou cenu 190 korun. Více v tiskové zprávě.


 

Druhá kvalifikace

24. 6. 20:55 HOD: Suverénně zvítězil v loňské čtvrté kvalifikaci a řekl si tak o dodatečnou přihlášku do Velké pardubické. Jenže pak ho zradilo zdraví. Goscater při letošní červnové kvalifikaci Velká cena města Pardubic – Memoriál mjr. Miloše Svobody ale ukázal, že je zpět, když po boji s jedním z favoritů Hegnusem vybojoval cenné vítězství. Tisková zpráva.

 


 

23. 6. 10:20 HOD: Červnová kvalifikace na Velkou pardubickou je tradiční součástí tuzemského dostihového kalendáře už po sedmatřicáté. Červnový termín pro kvalifikační dostih byl dlouhá léta velmi populární a představovalo se při něm několik velmi kvalitních koní a pozdějších vítězů Velké pardubické. Od roku 1997 se běhá druhá kvalifikace jako Memoriál majora Miloše Svobody, stejně tomu bude i v letošním roce, kdy memoriál oslaví 20. výročí. Tisková zpráva.

21. 6. 12:00 HOD: Osoby a obsazení se pro druhé kvalifikační pokračování letošního roku mění. Nebudeme svědky opakování soubojů starých známých jmen z kvalifikací a samotné Velké pardubické, ale trojici koní, které již jsme ve vrcholu sezóny viděli, vyzve nadějné mládí nebo koně, kteří zatím nemohli uplatit svůj potenciál. Tisková zpráva

18. 6. 15:00 HOD: Už příští sobotu (24. června) budou mít zájemci o start ve 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou další příležitost splnit kvalifikační podmínky. Dostihový mítink ale samozřejmě nebude jen o kvalifikaci, ale také o sedmi dalších dostizích. A také o doprovodném programu. Více v tiskové zprávě.

14. 6. 9:00 HOD: S první kvalifikací na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se začalo pardubické závodiště „vybarvovat“. Návštěvníci dostihového mítinku přijali výzvu a přišli v červeném „dress codu“. A protože pořadatel dostihů se rozhodl barevně oživit všechny kvalifikační mítinky, je tu výzva pro diváky. Jakou barvu zvolíte tentokrát? Více v tiskové zprávě.

 


První kvalifikace

28. 5. 9:55 HOD: Kolotoč kvalifikací na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se roztočil 25. ročníkem Velké ceny města Pardubic. Pro první vítězství v letošní sezoně si v napínavém dostihu doběhl velezkušený Zarif, v jehož sedle byl Josef Bartoš. O první příčku se poprali s dalším svěřencem trenéra Josefa Váni No Time To Lose. V jeho sedle zraněného Jana Kratochvíla nahradil Sertash Ferhanov. Více v tiskové zprávě.

 


 

23. 5. 16:40 HOD: Systém kvalifikačních dostihů startuje v sobotu odpoledne na pardubickém závodišti pěkně zostra. Startovní listina Velké ceny města Pardubic čítá šestnáct jmen a polovinu z nich jsme viděli loni v říjnu ve Velké pardubické. Nechybí ani vítěz 126. ročníku Velké pardubické s Českou pojišťovnou, desetiletý tmavý hnědák Charme Look. Více v tiskové zprávě.

23. 5. 15:00 HOD: Dostihy jsou nejen sportovní, ale i společenskou událostí. A tak platí i určitá pravidla v odívání a v australském Melbourne dokonce doporučují i barevné dress cody. Pojďme si zkusit hrát s barvami i nás v Pardubicích. Na první kvalifikaci na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou vyhlašujeme barvu červenou! Tisková zpráva.

19. 5. 9:30 HOD: Podmínky kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou už splnili tři z přihlášených koní. Po Charme Lookovi, který jako vítěz loňského ročníku má kvalifikaci automaticky zajištěnou, je třetí účastnicí Velké pardubické sedmiletá Delight My Fire. Právo startu v legendárním dostihu si vyběhla v milánském dostihu. Více v tiskové zprávě.

12. 5. 13:30 HOD: V seznamu přihlášek do 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se v prvním kole přihlášek objevilo třiatřicet jmen koní. Své zástupce tu mají nejen tuzemské stáje, ale i konkurence ze Slovenska a Francie. Někteří trenéři s přihláškami vyčkávají ještě na zářijový termín. Nový systém přihlášek jim totiž umožňuje dohlásit koně za výrazně nižší poplatek než v minulých letech. Více v tiskové zprávě.

15. 12. 15:30 HOD: Dnešním dnem byl zahájen prodej vstupenek na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Jako každý rok připravil Dostihový spolek dvě vlny slev k nákupu vstupenek na stání, v tuto chvíli lze lístek koupit i za 99 korun. Nejlevnější vstupenky k sezení jsou za 250 korun. Vstupenky se prodávají v síti Ticketportal, od jara i přímo na závodišti. Prodej byl spuštěn o několik měsíců dříve než v letech minulých. Vstupenka na Velkou pardubickou totiž může být prima dárkem od Ježíška. Tisková zpráva

18. 11. 15:50 HOD: Velká pardubická je jedním z deseti dílů mezinárodního seriálu Crystal Cup. Ten se běhá v šesti evropských zemích s dlouhou dostihovou tradicí. Aby byl „Křištálový pohár“ skutečně mezinárodním podnikem, schválila valná hromada Crystal Cupu systém podpory startujících koní ze zahraničí. Návrh předložil pardubický Dostihový spolek. Více v samostatném článku.

Publikováno: 6.10.2017 12:40:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020