Brian Kavanagh, předseda Evropské a středomořské dostihové federace

Poslední ze čtyř kvalifikací na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou navštívila delegace zástupců Evropské a středomořské dostihové federace. Výkonný výbor této instituce se schází dvakrát ročně a tentokrát navštívil mimo jiné i Pardubice. Při této příležitosti vznikl rozhovor s předsedou federace a zároveň nejvyšším představitelem irské dostihové autority Executive of Horse Racing Ireland panem BRIANEM KAVANAGHEM.

Je to Vaše první návštěva Pardubic a pardubického dostihového závodiště?

Ano, jsem poprvé v Pardubicích, poprvé v Praze. My jsme se ráno mohli podívat po dráze a je perfektní, je to místo, které jsem vždy chtěl vidět a už se těším, až se podíváme na všechny živé ploty a překážky, a je to opravdu skvělé místo.

 

Jsme sice na začátku mítinku, ale jaká jsou Vaše očekávání?

Jsme tady s Evropskou federací dostihového sportu a těšíme se, že uvidíme poslední kvalifikaci na Velkou pardubickou a také kvalitní koně i dostih na této nádherné dráze.

 

Máte jedinečnou možnost porovnat rozdíly mezi dostihy v Irsku a tady v České republice, tedy přímo v Pardubicích. Kde vidíte ty nejznatelnější rozdíly?

Ty dostihy jsou podobné. Každý dostih má svůj start a cílovou rovinku, a když se dívám na startovní listinu, kvalita koní je také velmi podobná. Mnoho koní je chováno a cvičeno v Irsku. 60 % našich dostihů jsou překážkové dostihy, takže opět velmi podobné. Myslím si tedy, že máme mnoho společného. Dráha je skvělá a těším se, až uvidím kvalitu českých dostihů. Slyšeli jsme hodně o tom, že kvalita českých dostihů je na velmi vysoké úrovni a já jsem nadšený, že to konečně mohu vidět na vlastní oči.

 

A má poslední otázka, protože se Vám v Pardubicích tolik líbí. Přijedete i na Velkou pardubickou?

V to doufám. Ředitel Dostihového spolku Martin Korba se mě ptal, jestli mohu dovézt i nějaké irské koně do Pardubic, a já se o to pokusím.

Publikováno: 14.9.2018 15:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020