Dostihový infoservis - 69. Cena zimního favorita EXPA-NAILS
Ve vrcholu sedmnácté kapitoly letošní metropolitní dostihové sezóny se deset dvouletých koní poprvé v historii utkalo o sedmimístnou částku. Cena zimního favorita EXPA-NAILS (1600 m) byla dotována jedním miliónem korun a stala se nejbohatší zkouškou dvouletých koní ve středoevropském regionu.
Výsledky

Addison na juniorském trůnu
Jako favorit nastupoval do hlavního dostihu hnědák stáje Sokrates Addison (2,2:1), který všechny tři dosavadní starty na pražské dráze (květnový debut, červnovou Simsonovu cenu SGA a zářijový Gerschův memoriál Fondů Conseq Invest) vyhrál. Druhými spolufavority (4:1) byli premiant srpnové Ceny Masise z Karlových Varů The Joe McArdle a v Praze poprvé představovaný Vitulus, předtím druhý v bratislavské Velké ceně BBAG. Tempo dostihu obstaral stájový kolega Vituluse, ryzák stáje YOKO The Storm, jenž pak už nezrychlil, nicméně stihl pátý honorář. Ještě před polovinou cílové roviny z průběžné třetí pozice nastoupil k útoku favorit Addison, lehce přešel do vedení a vyhrál jistě o jednu a půl délky. Na druhou příčku se posunul Vitulus, těsné třetí místo před Abascasem (Marko-Zlín) vybojoval polský rodák v barvách stáje Siam Lucky Horse.
Addison pod svým stálým žokejem Martinem Pišlem vyhrál i čtvrtý chuchelský start, vedle dvou umístění z Bratislavy a Karlových Varů, a je prvním kandidátem na titul Nejlepší dvouletý hřebec roku 2007. Svěřenec Vladislava Fedorowicze už získal 690.240 Kč, přičemž na loňské dražbě v Baden Badenu stál jedenáct tisíc eur.

Iva Miličková těsně před stým triumfem
V úspěšném zářijovém tažení vzhůru pořadím šampionátu pokračovala žokejka Iva Miličková. Po čtyřech zásazích z předchozí neděle tentokrát přidala dva triumfy (hned v prvních dvou dostizích programu s dvouletou debutantkou Al-Frescou a Tititakou) a již pouze jediné vítězství ji délí od získání jubilejní sté výhry v kariéře. Dvakrát v neděli vyhrál i žokej René Koplík (dvouletý Lancet a Centau), který tak už má na kontě, včetně svého někdejšího německého angažmá, 264 plných zásahů.

Addison a žokej Martin Pišl.
                                                                 Addison a žokej Martin Pišl.

Příští dostihy ve Velké Chuchli:
neděle 30. září od 14 hodin - Svatováclavská cena Znovínu Znojmo
Publikováno: 24.9.2007 12:51:31
Kategorie: dostihy
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020