Dostihový spolek měl vlastní dostih při vrcholu polské dostihové sezóny

Čeští žokejové a trenéři jsou velmi často vidět při dostihových dnech na nejvýznamnějším polském závodišti Wroclaw - Partynice a jinak tomu nebylo ani při vrcholu tamní sezóny v neděli 10. září, kdy se jela především Velká wroclawská.

Dostihovou neděli ovšem zahajoval další český zástupce, pořadatel Velké pardubické, Dostihový spolek Pardubice s vlastním dostihem. Polští příznivci turfu si tak měli šanci připomenout, že se legendární český dostih Velká pardubická steeplechase, který je u nich velmi vážený, blíží. I přes silnou účast Čechů žádný z nich na stupeň vítězů v dostihu nedosáhl, o to větší byla radost polských jezdců a majitelů z honosných pohárů z pardubického závodiště.

V hlavním dostihu, Velké wroclawské, která se jela na 5.000 metrů, ovšem Češi tradičně zazářili. Koně českých trenérů totiž v něm obsadili první tři místa. Po suverénním výkonu zvítězila podruhé v  největším polském překážkovém dostihu svěřenkyně Radima Bodláka Delight My Fire, která dominovala před Paretem a Izynkou. V sedle úspěšné zástupkyně DS Pod Buchlovem byl Niklas Lovén. Celkový cenový fond Velké wroclawské byl 175.000 zlotých, z nichž majitel vítězného koně získal rovných 100.000 zlotých (7 Kč necelý jeden zlotý). 

 

Záznam dostihu

 

Publikováno: 15.9.2017 11:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020