Už za týden končí seriál kvalifikací na 122. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

Seriál kvalifikací na 122. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou končí. Už v sobotu 15. září odstartuje poslední ze čtyř kvalifikačních dostihů. Na jeho start by se mohlo postavit čtrnáct koní. Do dostihu jsou přihlášeni jak koně již kvalifikovaní, tak i koně, kteří o start ve Velké pardubické teprve usilují.

O účast v hlavním dostihu sezony budou bojovat BREMEN PLAN, GODEA, GRILIAS, IMBIR, LE JACKPOT či RONINO. V dostihu by je měli doprovázet již kvalifikovaní ASPIRANT, KARLSBAD, SOROS, VALLDEMOSO a také TIUMEN, který si start ve 122. Velké pardubické s Českou pojišťovnou zajistil již loňským vítězstvím ve Velké. Dostihoví fanoušci letos Tiuemena uvidí vůbec poprvé.

Čtrnáctku přihlášených koní do tohoto dostihu doplňují ještě MR MILLIONAIRE, SAURON a SHERON, jejichž jména v přihláškách na Velkou pardubickou však nefigurují.

Dostihový den, tentokrát nazvaný Francouzský den – DEN EVROPY – začíná už ve 12 hod. V rámci doprovodného společenského programu bude pro návštěvníky otevřena výstava děl Františka Kupky – českého malíře a grafika světového významu a jednoho ze zakladatelů abstraktního malířství. Kupka žil, přednášel a tvořil ve Francii, kde také v roce 1957 zemřel a kde je také pochován.

Dostihový den zaštítil místopředseda Evropského parlamentu Oldřich Vlasák.

Publikováno: 7.9.2012 9:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2019