Lysá nad Labem: Kratochvíl počtvrté...

Prvomájové odpoledne tuzemští turfmané tradičně tráví v Lysé nad Labem a nejinak tomu bylo i letos. Závodiště v Lysé nad Labem v pondělí přivítalo návštěvníky již druhého letošního dostihového odpoledne, jehož vrcholem byl 55. ročník Prvomájové steeplechase, první letošní jedničkové cross country. Již pojedenácté v historii se v ní prosadil svěřenec trenéra Josefa Váni a to sedmiletý valach Theophilos reprezentující syndikát Dostihový klub iSport v kterého k lehkému sedmidélkovému triumfu přivedl žokej Jan Kratochvíl, který vyhrál poslední čtyři ročníky tohoto dostihu a díky tomuto triumfu se stal nejúspěšnějším jezdcem v jeho historii. V rovinové části programu se dařilo žokeji Jaromíru Šafářovi, který vyhrál dva dostihy a opět zvýšil svůj náskok na čele jezdeckého šampionátu Lázně Poděbrady Cup.

Letošního 55. ročníku Prvomájové steeplechase společnosti Conseq (stch cc I. kat., 5+, 4 200 metrů, 150 000 Kč) se zúčastnilo devet koní. O diktování tempa se od startu staral svěřenec Radka Žaluda Marl Bora (Odložil), avšak v závěrečné pasáži dostihu ukázal svůj potenciál Josefem Váňou připravovaný Theophilos (ž. Kratochvíl), který od soupeřů snadno odešel a zvítězil lehce o sedm délek. Souboj o druhé místo byl velice těsný, nejšťastnější nakonec byl Napastnik (ž. Faltejsek), který cílovou pásku protnul o hlavu dříve než Al Bustan (ž. Andrés), čtvrtý Rockinger (ž. Lovén) ztrácel krk a pátý Pareto (žk. Složil ml.) půl délky.

Hlavním rovinovým dostihem tentokrát byla "jen" trojka Cena Suprachor a MK Kovokon Alfe s. r. o. (III. kat., 4+, 1 700 metrů, 45 000 Kč), jejíž koncovku ovládli dva rekonvalescenti vracející se dostihovou dráhu shodně po bezmála dvou letech. Nejsilnější koncovku předvedl Honzik (ž. Palík) trenérky Zdeny Havlíčkové, který o tři čtvrtiny délky předčil Mary Yeats (žk. Bořánková), zatímco třetí Qualiflyer (žk. Dygrýn) ztrácel jednu délku.

V rámcovém rovinovém programu se dařilo žokeji Jaromíru Šafářovi, který svůj nákok na čele jezdeckého šampionátu Lázně Poděbrady Cup navýšil díky dvěma triumfům s Epochem trenéra Josefa Váni v letounském handicapu Cena penzionu Sparing Holé Vrchy (III. kat., 4+, 1 000 metrů, 45 000 Kč) a Adiutantem v "bratrovražedném" souboji s Best Boxem (ž. Chaloupka) po výroku tuhý boj hlava v Ceně hotelu Olympionik (IV. kat., 4+, 2 200 metrů, 30 000 Kč). Na úspěšné sobotní odpoledne v Karlových Varech navázal žokej Jan Verner, který víkendový hattrick završil díky triumfu s Luxií trenéra Harise v Ceně stáje Luka - Trdelník.com (IV. kat., 3 l., 1 600 metrů, 30 000 Kč).

 

Publikováno: 2.5.2017 12:25:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
Foto: Lenka Lojová
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020