Peter Gehm se zúčastní Velké pardubické České pojišťovny

Chvíle, kdy prapor odmávne start letošní 117.Velké pardubické České pojišťovny se nezadržitelně blíží. V těchto dnech se konkretizují seznamy VIP hostů, kteří si nejtěžší dostihový závod kontinentu nenechají ujít. Po potvrzení účasti Její královské výsosti britské princezny Anny, která na pardubické závodiště zavítá v doprovodu manželky českého prezidenta paní Livie Klausové, je tu další dobrá zpráva. Na Velké nebude chybět ani Peter Gehm.

Uprostřed tohoto týdne Peter Gehm svoji účast definitivně potvrdil. Legendární žokej nepřijede sám. Velký závod, ve kterém tolikrát triumfoval bude sledovat v doprovodu svojí paní a šestiletého syna.

Vyjasňuje se také, kteří zahraniční koně obohatí letošní startovní pole. Nic není definitivní, nicméně to zatím vypadá, že bychom mohli na startu vidět možná až pět zahraničních účastníků. Určitě nepřijede Star Performace trenéra Olivera McKiernana. Naopak skoro stoprocentní je start dvojice britských koní.  IVOIRE DE BEAULIEU (trenér F.Murphy) a SYBELLIUS D"ARTAIX (trenér P. Murphy). Třetí britský kůň, který již potvrdil, že do Pardubic přijede, CHASE THE SUNSET (trenér Charlie Mann) by měl startovat v Ceně Parama.

Dosti pravděpodobný je start ve Velké pardubické České pojišťovny také irského THREE MILL (trenér John Carr). V dostihu by mohl mít ještě jednoho irského partnera. LONESOME DAY (trenér Enda Bolger) má však v tuto chvíli drobné zdravotní potíže a tak nad jeho startem visí otazník. Podobně je na tom i další britský kůň FLIGHT COMMAND (trenér Charlie Mann).

Jakou tedy bude mít konečná startovací listina podobu si, co se týká účasti zahraničních koní, budeme muset počkat možná až těsně před druhou říjnovou nedělí.

Publikováno: 27.9.2007 3:00:14
Kategorie: dostihy
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020