Po zimní přestávce odstartuje nová dostihová sezóna na HIPODROMU MOST

Na rok 2018 si HIPODROM MOST připravil kalendář nabitý významnými dostihy. Již jedenadvacátou sezónu zahájí v sobotu 7. dubna 2018 od 13.00 hodin premiérový Memoriál Jaroslava Podolana. Muž, který vybudoval jezdecké středisko ve Svinčících a velkou měrou přispěl také k vystavění mosteckého hipodromu, si tuto poctu bezpochyby zaslouží.

V květnu se uskuteční Jarní cena města Mostu – 18. Memoriál Dr. Frankenbergera, v jehož posledním ročníku zvítězil budoucí vítěz Českého derby, ryzák Joseph ze stáje Dr. Charvát. Nad tímto dostihovým dnem již tradičně převzali záštitu paní Ivana Zemanová, první dáma České republiky a pan Jan Paparega, primátor města Mostu.

Měsíce červen a červenec budou patřit 38. Ceně Jezdectví a dostihům PMU (Pari Mutuel Urbain, největší francouzská sázková kancelář), které představují výjimečnou příležitost získat pro české dostihy tolik potřebné finanční prostředky. Oba dostihové dny PMU budou satelitně přenášeny pro online i offline sázení do Francie. Při premiéře v roce 2017 se na mostecké dostihy prosázelo €762 720 (přibližně 20 500 000,- Kč) během několika málo hodin. Do České republiky z tohoto sázkového obratu putuje nezanedbatelný finanční obnos.

Poslední srpnový víkend lze nazvat oslavou dostihového sportu. Velká mostecká steeplechase 2018, 21. Velká letní cena Ústeckého kraje a 97. Svatováclavská cena. Na výhrách bude v tento den rozděleno více než 1 000 000,- Kč. Na tyto tři významné dostihy se můžete těšit v jeden den. Zapište si do kalendáře sobotu 25. srpna 2018. Stejně jako v minulém roce bude připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Záštitu nad tímto významným dnem tradičně převezme pan Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje.

Sezónu 2018 v měsíci říjnu uzavře jubilejní 80. Cena zimního favorita, nejvýznamnější tuzemský dostih pro dvouleté koně s dotací 550 000,- Kč a 93. Českomoravská cena, dostih prestižní první kategorie na 1 400 metrů.

HIPODROM MOST je také významným volnočasovým centrem mosteckého regionu, které poskytuje široký výběr aktivit pro děti i dospělé, pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Areál nabízí projížďky na koních pro začátečníky i pokročilé, skvěle vybavené dětské hřiště, 3 400 metrů dlouhou profesionální in-line dráhu, hřiště na atraktivní hru Fotbalgolf nebo griloviště. Otevírací doba v hlavní sezóně (duben až říjen) je denně od 10.00 do 21.00 hodin.

Publikováno: 4.4.2018 7:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020