V sobotu dopoledne na dostihy i za šlechtou

Poslední dubnovou sobotu se karlovarští dostihoví fanoušci dočkají nové sezóny. Do areálu se po roce vrátí dámy ve slušivých róbách i v nejroztodivnějších kloboucích a páni ve fracích a cylindrech. Sportovně-společenská událost, součást karlovarského setkání evropské šlechty, je u především u veřejnosti populární a hojně navštěvovaná. Na diváky opět čeká kromě dostihu šlechticů na dřevěných koních také soutěž o nejkrásnější dámský klobouk. Zábavné dopoledne si na závodišti můžeme užít díky hraběti Oronovi Michaeli Kalkertovi, který se před více než dvěma desetiletími rozhodl společenské setkání, z něhož se později stala tradice, uspořádat právě v Karlových Varech.  

Hlavním z nabídky sedmi dostihů bude Jarní cena (Frühjahrspreis) Fredericks & von der Horst (II.kat., 2.000m), přístupná výhradně tříletým koním. To znamená, že uvidíme plnokrevníky, kteří by měli během sezóny prokázat své kvality v nejvyšších sférách, tedy klasických dostizích.

Loni triumfoval Alpheus, svěřenec trenéra J.Váni. Ten letos přijíždí hned se dvěma koňmi, které lze s ohledem na jejich nedávné dobré umístění při debutu očekávat na předních místech. Na polobratra Flames Of Horeba (ž.M.Laube), zástupce úspěšné stáje Statek Blata Český ráj Aenease, byl ze Španělska angažován druhý nejúspěšnější žokej naší historie a vícenásobný šampión mezi profesionálními rovinovými jezdci Václav Janáček.

Vysokou třídu ukázal již jako dvouletý Black Canyon (ž.P.Foret). Prozatímní spolufavorit červnového Českého derby loni startoval dvakrát a nepoznal porážku. Jeden z úspěchů zaznamenal v září na zdejší dráze. Do boje o stotisícovou dotaci by měl zasáhnout tuzemský odchovanec Mujahid Brave (ž.J.Šafář). V minulém roce startoval pětkrát a předváděl velmi vyrovnané výkony – vítězství, dvě druhá místa a jedno čtvrté. Realizační tým kolem Fighting Lipse (ž.J.Palík) se po jeho posledním vítězném startu rozhodl pro dodatečnou přihlášku na start hlavního dostihu. Nagano Gold (ž.J.Verner) přijíždí jako dubnový vítěz testu nižší kategorie. Proti převaze mužských soupeřů nastupuje do dostihu jediná klisna Miss Mamool v sedle s čerstvou držitelkou žokejského titulu K.Hlubučkovou.

Zajímavá a výkonnostně různorodá společnost se sešla v dostihu Order Of Innocence (III.kat.,1.600m). Závodní křest čeká na Skyline Runnera (ž.J.Chaloupka) a Facts And Figurese (ž.P.Foret). Pozornost si zaslouží na českém území poprvé startující Lexceed (ž.V.Janáček), předloni druhá v Jarní ceně klisen a loni ve Varech vítězná Ocara (ž.J.Palík), ale především předloni třetí ve Slovenském a čtvrtý v Českém derby Aldar (ž.J.Šafář), který se vrací po roční zdravotní přestávce. 

 

VSTUP ZDARMA.


Sobotní program:

 

10.05   Cena města Karlovy Vary (IV.kat., 1.600m)

10.30   Dostih Order Of Innocence (III.kat., 1.600m)

10.50   Dostih poníků

11.10   Stollbert – dostih Architektů (III.kat., 2.400m)

11.35   Visprion Cup (IV.kat., 2.000m)

            přehlídka a vyhodnocení klobouků

12.30   Jarní cena Fredericks & von der Horst (II.kat., 2.000m)

            dostih šlechticů na dřevěných koních

13.40   Dostih Frey Consulting (IV.kat., 3.000m)

14.00   Dostih Karlovarského kraje (V.kat., 1.400m)

Autor: Tisková informace, Marcela Klingorová
Publikováno: 29.4.2017 7:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
Foto: Marcela Klingorová
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020