V září rekonstruovaná škola září

Zahájení školního roku 2017/2018  mělo pro zaměstnance a žáky Střední školy dostihového sportu a jezdectví Praha - Velká Chuchle vůni novoty.  Již 61 let tato vzdělávací instituce připravuje milovníky rychlých koní pro dostihový provoz. 

Malebně zelenající se údolí Velké Chuchle v tomto století již dvakrát stihla navštívit voda, která se Prahou valila při povodních v letech 2002 a 2013. Voda neminula ani chuchelské stáje a prohnala se i dostihovou školou. Za sebou zanechala zkázu.

Pro zaměstnance a žáky dostihové školy to znamenalo do dnešních dní učit se a pracovat v externích prostorách ve Strašnicích, zatím co probíhala rekonstrukce prostor školy ve Velké Chuchli. Rekonstrukce byla úspěšně ukončena.

Slavnostní otevření rekonstruované školy se uskutečnilo s nástupem žáků do školních lavic, kdy pro zástupce magistrátu, vzácné hosty, žáky současné i minulé a rodiče byla připravena prohlídka prostor školy a přiléhajícího domova mládeže, kterou připravila ředitelka školy Ing. Soňa Froňková, Ph.D. se zaměstnanci školy.

I Vy můžete nahlédnout spolu s námi do prostor dostihové školy, kde se připravují ve tříletém oboru denního i dálkového studia jezdci a chovatelé koní se zaměřením na dostihový sport, ve čtyřletém studijním oboru chovatelé se zaměřením na dostihový sport a v tříletém nástavbovém studiu trenéři dostihových a sportovních koní.

 

FOTOGALERIE

 

Autor: Tisková informace, JaF
Publikováno: 5.9.2017 15:48:53
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Foto: JaF
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020