Velká Chuchle: V těsném doběhu se prosadil Cape Freedom

Vrcholem pátého pokračování letošní metropolitní dostihové sezóny byla jubilejní 70. Velká květnová cena RENOMIA (I. kat., 1600 m, 150 tis. Kč), na jejímž startu se sešlo devět předních čtyřletých a starších mílařů.

V dramatické koncovce se prosadil čtyřletý hnědák Cape Freedom, jehož útok ze zadních pozic přesně načasoval žokej Jaromír Šafář, o krk druhý finišoval lídr většiny průběhu dostihu Noble Cliffs a jen o půl délky třetí skončil Tropical Bond, který v polovině cílové roviny těsně vedl. Všech devět koní se v cíli vešlo do pouhých čtyř a čtvrt délky.

Cape Freedom letos začal druhým místem ve Velké dubnové ceně a nyní zaznamenal třetí kariérní triumf, premiérový na scéně nejvyšší kategorie. Žokej Jaromír Šafář a trenér Arslangirej Šavujev docílili ve Velké květnové ceně druhé výhry (i druhé společné, tu předchozí jim přinesl předloňský úspěch s Aldarem), naopak stáj Russian Racing Syndicate zaznamenala vůbec první jedničkové vítězství.

Po dvou prvenstvích si v rámcových dostizích třetí květnové neděle zapsali nejúspěšnější zástupci jezdeckého mládí, úřadující šampión David Liška a loňský druhý vicešampión Adam Florian.

Výsledky

Publikováno: 20.5.2019 10:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020