Alltech FEI Světové jezdecké hry 2010: drezura - Trojnásobný mistr světa Totilas

Přinášíme vám aktuální zpravodajství z Alltech FEI Světových jezdeckých her (WEG), které jsou mistrovstvím světa pro osm jezdeckých disciplín zastřešených Mezinárodní jezdeckou federací (FEI). Hry se konají pravidelně každé čtyři roky a letos poprvé je tomu na území USA – v Kentucky Horse Parku (Lexington). Zahajují slavnostním ceremoniálem v sobotu 25. září budou trvat celkem 16 dní – tj. do neděle 10. října. V následujícím článku najdete informace k disciplíně DREZURA.

Aktuální informace najdete též na oficiálních stránkách WEG: www.alltechfeigames.com.

ALLTECH FEI WEG - VÝSLEDKY

Drezura
Drezurní disciplína zahajuje třetí den her (v pondělí 27. září) soutěží družstev, která bude pokračovat také v úterý. Pátý den se můžeme těšit na Grand Prix Special a sedmý den (tj. v pátek 1. října) budou na programu volné sestavy na hudbu – Grand Prix Freestyle.

 

drezura

Vysvětlivky:
DAY = DEN (číslování od 1. do 16. dne her)
DATE = DATUM (september = září, october = říjen)
ACTIVITY = AKTIVITA (uvedení kategorie, resp. části soutěže apod.)
START TIME = ČAS ZAČÁTKU SOUTĚŽE (AM = dopoledne, PM = odpoledne, +6h/SELČ)*
LOCATION = UMÍSTĚNÍ
* Pro přepočet časových údajů na středoevropský letní čas přičtěte 6 hodin.

AKTUALIZACE: 

2. 10. 11.15 HOD: Také ve druhé drezurní soutěži jednotlivců zvítězil Totilas a připsal si tak třetí zlato, což je historický výsledek. Včera v 7 hodin večer začala druhá soutěž jednotlivců, Grand Prix Kür. Podle pravidel do ní nastoupilo 15 nejlepších dvojic, podle očekávání bezkonkurenčně zvítězila čtyřnohá hvězda Moorlands Totilas s Edwardem Galem (NED) s výsledkem 91,8 %. Druhá, Angličanka Laura Bechtolsheimer s Mistral Hojrisem docílila výsledku 85,35 procent. Stejné pořadí jako v Grand Prix Special dokazuje i třetí Američan Stefan Peters s Ravelem. Před dekorováním byl E. Gal pozván do arény a Brian O´Connor mu slavnostně poděkoval za přínos drezuře. Podle vyjádření hlavní rozhodčí obsadili první tři místa koně zcela odlišných typů, ovšem všichni tři velmi harmoničtí. Americký S. Peters nastoupil na dekorování v helmě. Připomněl, že svoji jízdu věnoval Courtney King-Dye, drezurní jezdkyni, která se v březnu těžce zranila pádem z koně. Po tomto incidentu bylo povoleno a doporučeno používání jezdeckých helm u drezurních jezdců. Páteční návštěvnost se vyhoupla na 46 000 diváků, přičemž kür na vyprodaném hlavním stadionu sledovalo  25 000 lidí.

30. 9. 8.50 hod.: Vloženy PDF soubory s kompletními výsledky - viz níže...

29. 9. 23.29 hod.: Totilas své příznivce nezklamal a po výborném výkonu v Grand Prix Special opět postavil zeď mezi sebe a své konkurenty, můžeme-li si pomoci přirovnáním k hudbě skupiny Pink Floyd, která během jeho mistrovského výkonu zněla. Stříbro získala Laura Bechtolsheimer a Mistral Hojris (GBR), bronz zůstává doma zásluhou S. Peterse a Ravela. Překvapivě dnes mnoho předních dvojic chybovalo, což je odsunulo dozadu, nejvíce se asi propadla Isabell Werth s Warum Nicht - až na 10. místo!

 

29. 9. 12.00 hod.: Drezurní soutěže družstev jsou za námi a dnes večer ve 21.30 hod se již můžeme těšit na přímý přenos Eurosportu z Grand Prix Special. Pojďme se ještě před tím podívat prostřednictvím objektivu Tomáše Holcbechera na průběh první části „týmové“ Grand Prix...

WEG

Odkaz na fotogalerii T. Holcbechera najdete pod článkem...

 

28. 9. 23.30 hod.: Adelinde Cornelissen, jejíž Parzival byl diskvalifikován, se zúčastnila dekorování a obdržela zlatou medaili spolu se svým týmem. Parzival měl podle týmového veterináře poraněný jazyk, krvácení přestalo na cestě do stáje. Pravidla však zní jasně - pokud se objeví v hubě koně krev, musí dojít k diskvalifikaci.

28. 9. 23.10 hod.: Zlato pro Nizozemí, stříbrná je Velká Británie a bronzové Německo, domácí S. Peters s Ravelem získal něco přes 78 procent a je na průběžném 3. místě, Američané tím pádem čtvrtí.

WEG drezura

 

28. 9. 22. 15 hod.: Napětí vrcholí - německou Isabell Werth předjela Angličanka Laura Bechtolsheimer! Anlgičané jsou zatím druzí! Chtěli-li by domácí získat medaili, musel by jejich poslední startující, S. Peters odjet na více než 80 procent. To bude opravdu napínavé!

28. 9. 21.00 hod.: I přes jízdu Isabell Werth s Warum Nicht ohodnocenou více než 75 procenty (průběžně 2. příčka) by mělo Nizozemí získat zlato.

 

28. 9. 20.50 hod.: Podle očekávání se vedení ujal Totilas s E. Galem. Získali přes 82 procent, družstvo Nizozemí tak zřejmě získá zlato. Náskok do soutěže jednotlivců je pro Gala zatím 10 procent. Překvapivě je prozatím druhý Španěl Munoz Dias.

 

28. 9. 18.30 hod.: I přes diskvalifikaci Parzivala vede Nizozemí před Německem, o třetí a čtvrté místo bude jistě ještě boj, neboť čtvrtí jsou Američané. Zde najdete odkaz na průběžné výsledky. Můžete také zavítat na velmi zajímavý blog německého reprezentanta Christopha Koschela, člena německé ekipy, kde se dozvíte komentáře přímo z místa. Tento jezdec zaujímá druhou průběžnou příčku...

 

 28. 9. 15.50 hod.: Velmi překvapivě byl diskvalifikován Parzival (NED) kvůli krvácení z huby. Nyní se zjišťuje příčina. Situaci budeme sledovat, buďte s námi.

 

27. 9. 23.20 hod.: Z našeho přehledu již jistě víte, že dnešním datem začínají na WEG v Kentucky drezurní soutěže. Externí fotograf Jezdectví Tomáš Holcbecher nechyběl předcházející den na veterinární kontrole koní, a tak vám nyní můžeme letmo přiblížit její průběh…

 

WEG

Odkaz na fotogalerii T. Holcbechera najdete pod článkem...

 

24. 9. 14.20 hod.: přiložen definitivní seznam startujících (viz PDF příloha pod článkem)

23. 9. 16.30 hod.: Přidán odkaz na článek "Alltech FEI WEG - jak 'bydlí' Totilas?" - viz příbuzné články

Publikováno: 2.10.2010 11:15:00
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020