Alltech FEI Světové jezdecké hry 2010: skoky - mistrem světa se stal opět Belgičan

Přinášíme vám aktuální zpravodajství z Alltech FEI Světových jezdeckých her (WEG), které jsou mistrovstvím světa pro osm jezdeckých disciplín zastřešených Mezinárodní jezdeckou federací (FEI). Hry se konají pravidelně každé čtyři roky a letos poprvé je tomu na území USA – v Kentucky Horse Parku (Lexington). Zahajují slavnostním ceremoniálem v sobotu 25. září budou trvat celkem 16 dní – tj. do neděle 10. října. V následujícím článku najdete informace k disciplíně SKOKY.

Aktuální informace najdete též na oficiálních stránkách WEG: www.alltechfeigames.com.

ALLTECH FEI WEG - VÝSLEDKY

Skoky
Skokové soutěže začínají 10. den (v pondělí 4. října) soutěžemi na čas, v úterý 5. října se můžeme těšit na soutěž družstev, která vyvrcholí finálovou částí ve středu. Po jednodenní pauze se skoky vrátí v pátek 8. října první a druhou částí soutěže jednotlivců. V sobotu 9. října – tedy předposlední den her – bude na programu finále pro nejlepší čtyři jezdce.

skoky

Vysvětlivky:
DAY = DEN (číslování od 1. do 16. dne her)
DATE = DATUM (september = září, october = říjen)
ACTIVITY = AKTIVITA (uvedení kategorie, resp. části soutěže apod.)
START TIME = ČAS ZAČÁTKU SOUTĚŽE (AM = dopoledne, PM = odpoledne, +6h/SELČ)*
LOCATION = UMÍSTĚNÍ
* Pro přepočet časových údajů na středoevropský letní čas přičtěte 6 hodin.

AKTUALIZACE:

10. 9. 9.10 HOD: Mistrem světa se stal Philippe Le Jeune z Belgie, stříbro získal Abdullah Al Sharbatly, bronz Eric Lamaze a čtvrtý je Rodrigo Pessoa. Vítěz jako jediný dokončil se všemi koňmi s nulou na kontě.

9. 10. 9.20 HOD: Finálová čtyřka je nakonec opravdu světová. O titul mistra světa dnes budou bojovat Philippe Le Jeune z Belgie, Eric Lamaze z Kanady, Rodrigo Pessoa z Brazilie a Abdullah Al Sharbatly ze Saudské Arábie.

8. 10. 19.15 HOD: Všech 30 předvedených koní, kteří se svými jezdci dnes pokračují do dvoukolové soutěže jednotlivců, prošlo veterinární kontrolou. Do holding boxu byli umístěni tři z nich: Presley Boy (jezdec Khaled al Eid), Valentina (Jos Lansink) a Chianto (John Pearce). Dva koně z první třicítky nebyli předvedeni, neboť nemají žádné šance na dobré umístění (Cha Cha Z Belgičanky Judy Ann Melchior a Cedric Američanky Laury Kraut). Místo nich budou startovat Ukrajinec Björn Nagel a Va et Viens a Nor Geir Gulliksen s L'Espoirem. Začátek soutěže je 22.30 HOD našeho času.

7. 10. 8.10 HOD: Výsledky družstev: 1. Německo, 2. Francie, 3. Belgie, 4. Brazílie, 5. Kanada... Kompletní výsledky v příloze pod článkem...

6. 10. 13.00 HOD: Těsné výsledky ve skocích po druhém kole. Druhé parkurové kolo mistrovské soutěže na SJH, které se na rozdíl od včerejšího honebního skákání jelo v klasickém hodnocení podle tabulky A, hodně zamíchalo výsledky jednotlivých dvojic. Zatímco USA, které ležely po prvním dnu díky dvěma velmi rychlým a čistým jízdám Maria Deslaurierse a McLain Warda na čele, se posunuly až na 3. příčku, za Německo a původně sedmou Brazílii. Ta zásluhou dvou čistých jízd (Pessoa, de Miranda) vystoupala vzhůru, za Němce šel čistě pouze Carsten-Otto Nagel, ale dva další měli pouze chybu, škrtalo se 8 trestných bodů v pondělí bezchybné Meredith Michaels-Beerbaum. Američanům nebyla nula přána, ani v případě velkého favorita McLain Warda. Vedoucí muž z pondělka, Mario Deslauriers, shodil dokonce dvakrát. Týmy však dělí velmi malé rozdíly, prvních šest týmů nedělí od Němců (17,80 tr.b.) ani jedna skoková chyba, první tři týmy dokonce ani jeden celý trestný bod. Do pořadí Německo-Brazílie-USA-Kanada-Francie a Saudská Arábie tedy může promluvit každá chybička včetně prodloužení času, a to jezdce dnes v noci středoevropského času čeká druhé kolo Poháru národů, pro nejlepších deset týmů a kvalifikované jednotlivce, které rozhodne o týmových medailích.
Stejně napjatá situace je mezi jednotlivci, kteří bojují o postup do „semifinále“ pro nejlepších dvacet pět. Po včerejšku je na čele Khaled Al Eid (KSA) s Presley Boyem, jezdec, jenž dokázal překvapit odbornou veřejnost již bronzem na OH 2000. Velmi stylovou jízdou včera sice překročil čas, ale v součtu 2,2 tr. bodu mu zajistily vedení, za které hned po projetí cílem děkoval Alláhovi. Druhá příčka patří brazilskému favoritovi, mistru světa z Říma 1998, Rodrigu Pessoovi (2,80). Třetí je Philippe Le Jeune (3,11, BEL), čtvrtý C.-O. Nagel (3,24, GER) a pátá Edwina Alexander (3,38, AUS). Prvních 13. jezdců je v rozmezí jediné chyby! Výsledky najdete zde.

5. 10. 8.45 HOD: Nejlépe začali domácí jezdci. Nejenom že jsou dva z nich (Mario Deslauriers s Uricem a McLain Ward se Sapphire) po honební soutěži na prvním a druhém místě, ale i do vedení se dostalo americké družstvo před německým, francouzským, nizozemských, kanadským a španělským. Velkým překvapením je třetí místo maďarského jezdce Sandora Szasze (Moosbachhofs Goldwing), maďarské družstvo startuje ve třech a je zatím jedenácté. Přitom vedoucí jezdec M. Deslauriers (45) reprezentoval od roku 1984 Kanadu, americké občanství přijal teprve vloni, i když v Americe již 24 let bydlí a podniká, oženil se tu a jezdí též koně amerického majitele. Pod článkem najdete výsledky prvního kola.

Dnes pokračuje soutěž družstev druhým kolem, poté nejlepších deset družstev postoupí do středečního finále.

28. 9. 13.20 HOD: Špatná zpráva přišla ze stáje Ludgera Beerbauma: Cash jezdce Marco Kutschera má zmožený kopytní kloub přední nohy a přes intenzivní ošetřování v posledních dnech nakonec včera padl konečný verdikt - kůň na MS nemůže odletět. Holštýnský valach, který se největší měrou podílel na druhé příčce Marco Kutschera v celoročním žebříčku Global Champions Tour, a který se po výpadku Corneta Obolenskyho nečekaně stal stájovou jedničkou tohoto jezdce a díky překvapivě stabilním výkonům nakonec i pevnou součástí německého repre-týmu, tedy své zemi k medaili nepřispěje. Místo něj nastoupí v týmu náhradník Cellagon Lambrasco s Janne-Friederike Meyer a jako náhradní kůň zítra do Kentucky odlétá Weishauptova Souvenir. Podobně špatná zpráva přišla i z Velké Británie - Hallo Sailor jezdkyně Finy Flatcher, kůň podávající letos skvělé výkony v Superlize, je rovněž zraněný. Místo Tiny bude startovat zkušený Robert Smith s Talanem.

Publikováno: 9.10.2010 9:20:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020