Alltech FEI Světové jezdecké hry 2010: VOLTIŽ celkově: P. Eim 6., L. Klouda 11., J. Sklenaříková 23. + VIDEA, z blogu drásovských

Přinášíme vám aktuální zpravodajství z Alltech FEI Světových jezdeckých her (WEG), které jsou mistrovstvím světa pro osm jezdeckých disciplín zastřešených Mezinárodní jezdeckou federací (FEI). Hry se konají pravidelně každé čtyři roky a letos poprvé je tomu na území USA – v Kentucky Horse Parku (Lexington). Zahajují slavnostním ceremoniálem v sobotu 25. září budou trvat celkem 16 dní – tj. do neděle 10. října. V následujícím článku najdete informace k disciplíně VOLTIŽ, ve které jako jediné startují čeští zástupci.

Aktuální informace najdete též na oficiálních stránkách WEG: www.alltechfeigames.com.

ALLTECH FEI WEG - VÝSLEDKY

Voltiž
Voltižní soutěže mají celkem 5 soutěžních dní – od středy 6. do neděle 10. října. Nejprve jsou naplánované povinné sestavy týmů, mužů a žen, 7. října uvidíme volné sestavy mužů a žen, v pátek 8. října pak pokračují technické sestavy mužů a žen, resp. volné sestavy družstev. V sobotu se můžeme těšit na finálové volné sestavy mužů a žen, družstva pak vyvrcholí v neděli 10. října.

voltiž

Vysvětlivky:
DAY = DEN (číslování od 1. do 16. dne her)
DATE = DATUM (september = září, october = říjen)
ACTIVITY = AKTIVITA (uvedení kategorie, resp. části soutěže apod.)
START TIME = ČAS ZAČÁTKU SOUTĚŽE (AM = dopoledne, PM = odpoledne, +6h/SELČ)*
LOCATION = UMÍSTĚNÍ
* Pro přepočet časových údajů na středoevropský letní čas přičtěte 6 hodin.

AKTUALIZACE:

 

11. 10. 23.30 hod.: Výsledky soutěže družstev:
1. místo – USA
2. místo – Německo
3. místo – Rakousko
4. místo – Švýcarsko
5. místo – Francie
6. místo – Brazílie
7. místo – Slovensko
8. místo – Velká Británie
9. místo – Jižní Afrika
10. místo – Austrálie


11. 10. 15.20 hod.: Z blogu drásovských: Neděle 10. října

Ráno jsme navštívili konečně dlouho plánovanou pravou americku bohoslužbu, která byla pro nás obrovským zážitkem. Poslední den v areálu v Horse parku jsme už strávili spíše koukáním na finále skupin, vítěz byl toho dne snad spravedlivý, ale ostatní hodnocení vyprovokovalo sepsání pár řádků od několika šéfů výprav pro šéfku mezinárodní voltižní komise, že bude třeba tuto situaci vážně řešit.
Potom jsme ještě stihli ve velkém poklusu stihnout poslední možné nákupy a nakonec se šli zúčastnit závěrečného ceremoniálu. Postupně jsme se loučili se všemi přáteli, které zde nyní máme, a tak jsme se nečekaně objevili na závěrečné párty firmy Alltech, kde jsem si dala sólo tanec dokonce se samotným majitelem této firmy, která byla generálním partnerem her.
Na závěr jsme si sami voltižáci museli zorganizovat závěrečnou párty v jednom klubu, protože organizátor her na tuto důležitou věc trošku zapomněl :o), ale to již vydrželi pouze ti mladší zástupci naší výpravy, v kolik měli návrat, to ještě ani nevím.
V pondělí ráno nás již čeká velmi náročné balení a potom nás Lukáš odveze na letiště, pak se vrátí zpět do Horseparku a s Capitánem budou odlétat v úterý.

 

10. 10. 18.15 hod.: Petr Eim celkově na 6. místě, Lukáš Klouda na 11. pozici

 

10. 10. 6.16 hod.: Z blogu drásovských: Sobota 9. října
Dnes byl před námi závěrečný „závodní“ úkol, a to volná sestava Lukáše. Čekání bylo dlouhé, na start šel až ve 4 hod odpoledne, tak jsme si čas zkrátili malou prohlídkou maratonu čtyřspřeží.
Na volnou sestavu jsme se těšili. Nervozita byla trošku znát, ale tentokrát to asi nejlépe zvládl Capitano. Pořadí se promíchalo, součty byly nekompromisní, výsledky velmi vyrovnané, a věříme, že vítězové zasloužení.
I když pro nás ty součty mohly trošku dopadnout lépe, stále jsme bojovali, drželi krok se špičkou a pravidelně si udržovali  8. – 11. místo.

Na závěr: Jana a Lukáš z malého oddílu v Drásově, na velkém a hlavně českém koni Capitanovi jsou na 23. a 11. místě na světě, ve velké konkurenci úplně těch nejlepších cvičenců světa a to je myslím výborné.
Nespadli jsme ani jednou a nyní už je před námi poslední náročný úkol této mini výpravy – dopravit bezpečně a ve zdraví všechny účastníky a Capitana domů do Drásova.
Těšíme se na Vás a všem znovu děkujeme za podporu. Byl to bezvadný pocit. Myslím, že „Bourbon party“ nás v Drásově nemine... :o)
A také už nyní víme, že málokdo si pobyt tady užil tak, jako právě my. Měli jsme to štěstí, že jsme zde potkali a poznali pouze milé lidi, kteří nám velmi pomáhali, umožnili nám spoustu zážitků a díky nim jsme se v Americe cítili velmi příjemně. Ale k tomuto celému hodnocení se určitě ještě dostaneme později…Teď se musíme pořádně vyspat a zítra nás čekají určitě opět jen příjemné zážitky.

 

9. 10. 6.57 hod.: Z blogu drásovských: VIDEO - Lukáš - finálová volná sestava

 

 

9. 10. 6.57 hod.: Z blogu drásovských: Pátek 8. října
Dnešní den byly na programu technické sestavy. Ráno jsme se po cestě do Horseparku zastavili krátce v místním pivovaru, poslechli krátký výklad a v rychlosti se podívali, jak se v Americe vyrábí pivo z českého chmele smíchaným s whisky, nakoupili dárečky a hurá na závodiště.
Dnes pro nás závod probíhal celkem v klidu a technickou sestavu jsme si užili. Celkově jsou výsledky ve všech kategoriích velmi těsné, proto se očekává napínavý boj ve finálových volných sestavách.
Večer jsme se na chvíli podívali na hlavním stadionu na poslední kvalifikaci parkurů a ještě se stihli přesunout na místo, kde probíhal národní večer. Některé státy opravdu nezklamaly, např. jako každoročně Jihoafrická republika se svými tradičními tanci (letos v gumákách) nebo Velká Británie s parodií na Harryho Pottera. Po skončení všech představení jsme se moc nezdrželi a po dlouhém dni se odebrali směrem k hotelu.
Doufám, že zítra bude volná sestava pěknou tečkou za našim „kentuckým“ závoděním a opět nezbývá, než si sestavu alespoň pořádně užít... :o)

 

9. 10. 6.57 hod.: Z blogu drásovských: VIDEO - Lukáš - technická sestava

 

 

9. 10. 6.57 hod.: Z blogu drásovských: VIDEO - zákulisí závodů

 

 

8. 10. 9.45 hod.: Z blogu drásovských: Jistě s námi bedlivě sledujete působení našich voltižních jezdců na WEG v Kentucky. Jak již zde bylo napsáno níže - Jana se bohužel do finále nedostala a skončila celkově na 23. místě. Lukáš i Petr se do finále probojovali, z čehož máme radost, a tím má Capitano další dva dny na kruhu... Lukáš je průběžně na 11. místě a Petr na 6. místě. Jízdy Jany i Lukáše můžete pravidelně vídat díky videím na YouTube. Jízdu Petra vám přiblížíme prostřednictvím aktuální fotogalerie Tomáše Holcbechera.

WEG

ODKAZ NA FOTOGALERII NAJDETE POD ČLÁNKEM...

 

8. 10. 4.46 hod.: Z blogu drásovských: Lukáš - volná sestava (video Jany se zpracovává)

 

 

8. 10. 4.46 hod.: Z blogu drásovských: Čtvrtek 7. října

Ráno jsme rychle zajeli do obchodu (musíme již začít chystat dárečky domů) a potom honem na závodiště, kde nás čekaly volné sestavy. Dnes byla cítit na všech závodnících i koních nervozita a s lonžéry jsme se shodli na tom, že kruh má nějakou zvláštní atmosféru, ačkoliv vypadá, že je vše v pohodě. Koně se tam chovají trošku jinak, než na opracovišti. Je to vidět i na tom, jak se promíchalo pořadí.

O rozhodčích se nechci a nebudu zmiňovat. Ačkoliv jsme se nevyvarovali chyb (já s Kápem a Janou hlavně v závěru sestavy), přesto to nevzdáváme a bojujeme. Ostudu jsme snad neudělali a nadále se snažíme si celý pobyt užívat. Sezóna je pro Capitana letos velmi dlouhá a náročná, stejně jako je natažený celý tento závod. V podstatě musí chodit na voltiž denně, i dvakrát. Ale musí to stejně jako cvičenci vydržet do konce.

Jana se bohužel do finále nedostala a skončila celkově na 23. místě. Lukáš i Petr se do finále probojovali, z čehož máme radost, a tím má Capitano další dva dny na kruhu... Lukáš je průběžně na 11. místě a Petr na 6. místě.

Máme z Ameriky spoustu zážitků, především je velmi příjemné, když na nás - hlavně starší lidé - promluví česky (nebo alespoň se o to zasnaží) a prohodí s námi několik slov. A i když jsme mini výprava, máme opravdu velkou podporu u diváků a od vás z domova  (díky naším bratrům ze Slovenska naštěstí i tady v aréně). Za sebe musím napsat, že už se na vás všechny těším.

 

7. 10. 11.00 hod.: Lukáš - povinná sestava

 

 

7. 10. 11.00 hod.: Jana - povinná sestava

 

 

7. 10. 8.00 hod.: Jana Sklenaříková je po prvním dni na 24. místě


7. 10. 5.52 hod.: Z blogu drásovských: Středa 6. října
Dnes jsme konečně začali závodit a to v povinných sestavách. Věříme, že jsme předvedli ten nejlepší výkon, jaký jsme v daném okamžiku mohli podat. Měli jsme spoustu fanoušků, našich příznivců, a to jsme až v daleké Americe. Toto je velmi příjemný pocit. A všem vám děkujeme za milé a povzbudivé zprávy, co nám posíláte. I to nám moc pomáhá. A zabývat se hodnocením rozhodčích, to si myslím nemá cenu. Nejlépe to vystihují slova anglické lonžérky: „...a oni tam nějací rozhodčí byli???...“

Večer jsme strávili v příjemné a veselé společnosti zástupců Alltechu a firmy Fitmin.
Také jsme dnes dopoledne pro americké zástupce firmy Alltech dělali krátký rozhovor. Zítra se budeme snažit, abychom si i volné sestavy užili k naší spokojenosti.

 

6. 10. 23.30 hod.: Dnes začala na Světových jezdeckých hrách v Kentucky disciplína, v níž jako jediné soutěží i čeští zástupci. Jak jsme vás aktuálně informovali, muži mají za sebou povinné sestavy, P. Eim zatím na 5. místě, Lukáš Klouda na 8. Náš fotograf Tomáš Holcbecher zaslal z jejich vystoupení sérii fotografií... Odkaz na galerii najdete pod článkem...

WEG

Petr Eim

WEG

Jana Sklenaříková

WEG

Lukáš Klouda

 

6. 10. 22.00 hod.: Muži mají za sebou povinné sestavy, P. Eim zatím na 5. místě, Lukáš Klouda na 8.

 

6. 10. 3.09 hod.: Z blogu drásovských: Úterý 5. října

Konečně jsme se pohodlně vyspali ve vytoužené posteli a brzo ráno jsme odjeli do Horseparku, kde nás čekal velmi důležitý úkol, čímž byla veterinární kontrola. Capitano prošel bez nejmenších problémů. Může nás také těšit, že jsme byli pochváleni, v jaké formě a kondici Capitano je. Tady nezbývá, než opět poděkovat všem, kteří se podíleli na společné přípravě Capitana radou nebo činy.

Nikdy nás neodbyl Dr. Žert, pečlivě se mu věnovala Dr. Vojáčková, velmi spokojeni jsme s přípravkem Bonharen, či odčervením firmy Virbac. Největší podíl na Capitanově kondici má firma MIKROP ČEBÍN, a.s., která několik měsíců před Kentucky dodávala pro Capitana krmivo i minerálně-vitamínové doplňky připravené pro něj přímo na míru. Abychom vůbec mohly naše voltižní umění zdokonalovat, naše tréninky byly díky počasí častější v hale JS Nelly v Blahoňově, než na venkovní jízdárně v Drásově. A dobře čistit, šamponovat, repelentovat, vodit a uvazovat můžeme díky jezdeckým potřebám Obluk.

Všem proto děkujeme!

 

 

Přejeme si jen, aby se nám také konečně podařilo zajistit dobré tréninkové podmínky i v Drásově a mohli s našimi koňmi i kvalitněji trénovat, a tak nám už nic nebránilo více konkurovat zahraničním závodníkům.

Americký kůň pro Petra Eima Sunny Boy bohužel veterinární prohlídkou neprošel. Jako rezervního koně si ale Petr Capitana nevybral a startovat bude na jiném americkém koni. Vyloučen z veteriny byl ještě jeden kůň z Francie (Just a Kiss), který byl naštěstí náhradní kůň pro skupinu, tak prakticky to tento stát nemusí nijak v závodě handicapovat. Minimálně další 3 evropské koně poslal veterinář do tzv. Holding boxu, ale po reinspekci je do závodu pustil.

Bylo velmi milé, že rozhodnutí bylo pouze a jen na veterinářích a ne na hlavní rozhodčí (letos americká rozhodčí S. Detol), jak to většině případů na voltižních závodech bohužel bývá…

Odpoledne jsme se chvíli podívali na parkury a fandili jezdkyni z JAR (Cara Frew), která začínala jako voltižní jezdkyně na drásovských koních.

Večer nás čeká ještě krátký trénink a zítra už jdeme do bojů v povinných sestavách.
Muži jsou na programu ve 12:30 (ČR 18:30) a ženy v 14:30 (ČR 20:30) hod.

 

 

5. 10. 12.55 hod.: Z blogu drásovských: Pondělí 4. října
Tak se nám malinko umoudřilo počasí a s ním i Capitano. Přestěhovali jsme se ráno do hotelu. Asi nám opět chtěli ukázat, že Amerika je veliká, tedy máme každý svůj pokoj a na něm dokonce 2 manželské postele! Kromě našeho šéfa výpravy, který má dokonce „king size“ o rozměru cca 3 x 3 m. :o)
Po ubytování jsme odjeli na trénink do Horseparku, který byl pro všechny o trošku lepší, než včera. Byla vidět celkově menší nervozita cvičenců i koně a i terén v závodní hale začíná být trošku příjemnější.
Tímto dnem už nejen pro nás začíná čas vyhrazený voltižní disciplíně. Všichni závodníci jsou na místě a my se snažíme vypozorovat, jak má kdo z domu natrénováno... A upřímně řečeno, konkurence letos bude hodně zákeřná...
Také jsme se setkali se zástupci z české pobočky firmy Alltech a jejich americkou kolegyní, původem z Česka. Opět příjemné setkání a určitě nebude poslední.
Během dne jsme si díky stravenkám mohli zajít na oběd, za chvíli se chystáme na večeři a hurá do postele – poprvé od 25.9.!
Zítra nás čeká v 9:00 hod místního času důležitá veterinární kontrola, tak věříme, že vše dopadne dobře.

WEG

 

 

Foto z večeře v golfovém klubu ve Franfortu

 

5. 10. 12.00 hod.:  VIDEO - Jana v závodní aréně

 

 

5. 10. 12.00 hod.:  VIDEO - Jana - druhý trénink

 

 

4. 10. 8.25 hod.: Z blogu drásovských: Neděle 3. října
Dnešní den nezačal moc příjemně. Počasí se velmi zhoršilo, nastala pořádná zima. To zřejmě ovlivnilo i koně, Capitano se nevyspal nejlépe, moc dobře se na prvním tréninku v závodní hale nechoval, tak doufáme, že se již do dalšího rána vyspí lépe a počasí se také umoudří.
Zajistili jsme potřebné věci k zítřejšímu oficiálnímu pobytu na WEG – stravenky a ubytování a do hotelu se budeme přesouvat zítra. O to příjemněji jsme strávili tzv. „poslední“ večer u našich domácích. Přijali jsme pozvání od jejich rodičů a přátel, kteří si velmi přáli poznat českou výpravu a my tak mohli poznat ten pravý – z televize známý – americký život.
Byl to opravdu velmi mile strávený večer a my tímto vlastně ukončili nezávodní část našeho pobytu v Kentucky a od zítřejšího dne nám nastanou především závodní povinnosti v Horseparku.


3. 10. 3.18 hod.: Z blogu drásovských: Sobota 2. října
Dnešní den jsme začali v Horseparku, kde jsme dopoledne sledovali croscountry všestrannosti a potom jsme vzali Capitana na procházku (na obrázku můžete vidět, jak také chvíli sledoval, jestli to militaristům jde).

WEG voltiž

 

Jana a Lukáš trénovali na barelu a bylo vidět, že tréninky se rozjely ve velkém. Téměř všichni cvičenci jsou tu, takže i díky perfektně připravené závodní hale již trošku vládne pravá voltižní atmosféra. Přestože již je téměř připraven závodní voltižní kruh, bylo dnes povoleno na tomto kruhu koně pouze povodit. S tím neměl Capitano žádné problémy, ale zítra nás již v závodní hale čeká první oficiální trénink. Doufám, že se „Kápo“ vyspí dobře, stejně jako cvičenci a nebudou žádné problémy.

 

 Dnes jsme odjeli ze závodiště trošku dříve a právě v tomto okamžiku plníme, jak se zdá nadlidský úkol – uvařit večeři pro nás i naše domácí. Je jasné, že se asi většina amerických rodin s činností, jako je vaření příliš nezdržují. Protože od příjezdu ještě nemáme zajištěnou stravu, myslím, že nám bude chutnat vše... Proto odcházím pokračovat s bojem s troubou, pánvičkami apod.


2. 10. 7.14 hod.: Z blogu drásovských: Pátek 1.10.
Ráno jsme měli naplánovaný od 9 hod druhý voltižní trénink. Bylo krásné slunečné počasí a ideální povrch na venkovní jízdárně. Do závodní haly nás ještě nepustí, protože během dneška přestavovali arénu z reiningu na voltiž. Sice zatím naše voltižní výkony nebyly úplně bez chybičky, zjišťujeme, že časový posun na nás nějak zle působit nebude. No snad ještě něco ze sestav do závodu vyladíme… Capitán se taky asi cítí bez problémů, ve stáji má obrovský dvojbox a pořád by jen něco do sebe cpal. Musím také podotknout, že i my jsme trošku zhřešili a cestou jsme navštívili místní restauraci Mc Donald. Pro zájemce chutná (nečekaně) úplně stejně jak doma. :o)

Po tréninku jsme odjeli poznávat místní krajinu, farmy a také výrobu pravého Kentuckého Bourbonu přímo do továrny. Více info přikládáme v obrázkové prezentaci.

Poté jsme také shlédli jezdeckou lekci našeho pana domácího Davida na jedné z nekonečného množství koňských farem.

Večer jsme se vrátili do Horseparku a šli se podívat na finále drezurního küru a to byl pro nás opravdový zážitek. Počínaje charismatickým španělským jezdcem, kde publikum nevydrželo a i během jeho jízdy tleskali, konče vítězem – holandským koněm Totilasem, který vytvořil světový rekord.

Při odchodu z hlavního stadionu jsme našli velikou zeměkouli, která byla celá vyrobená ze starých podkov a na ní visely kolečka se jmény úplně všech závodníků světových her ze všech koutů světa. Chvilku nám trvalo, než jsme se našli, protože nás připnuli na stejné místo jak Německo, ale důležité je, že jsme tam! :o) Více ve fotogalerii.

Nyní je amerického času půl hodiny po půlnoci, „chlapci“ jeli natankovat „miláčka“ a nejspíš si trošku „zařádit“ na silnicích. A my se konečně chystáme ulehnout, přece jen je pro nás po 7 hodině ráno (českého času).1. 10. 13.57 hod.: Z blogu drásovských: Čtvrtek 30. září – Druhý den v Kentucky

Malinko se zpožděním zhodnotíme druhý den, večer na nás padla krize z časového posunu. :o) Ale vše doženeme. Ráno nás vzal pan domácí David na exkurzi do Keenelandu na jedno z neznámější Kentucké dostihové závodiště. Přikládáme fotogalerii přímo z Keeneladu.

  Keeneland - foto z dostihového závodiště (Zdroj: http://luckydrasov.blog.cz)

Odpoledne jsme se chystali na první trénink na Capitanovi. Zjistili jsme, že jednotlivé federace mají nárok na zapůjčení auta pro výpravu. Jeli jsme tedy do půjčovny pro auto. Jaké jsme dostali a jak šťastný byl Luky uvidíte opět na fotkách.

  Jak jsme se první den dostali na trénink...:) (Zdroj: http://luckydrasov.blog.cz)

K němu máme kreditní kartu se 100 dolary na den na naftu – příjemné. Organizátoři jsou usměvaví stále, velmi milé je, jak vám různí lidé, diváci, návštěvníci nebo organizátoři při vzhlédnutí našich akreditací přejí automaticky hodně štěstí, dají se do řeči apod. To u nás mockrát nezažijeme. Trénink proběhl také v klidu a večer jsme ještě na chvíli zajeli do města Lexingtonu.

 

2. 10. 22.00 hod.:  VIDEO - první trénink Jany

 

 

2. 10. 22.00 hod.:  VIDEO - první trénink Lukáše

 

 

30. 9. 21.25 hod.:  VIDEO - první den v Horse parku

 

 

30. 9. 3.42 hod.: Z blogu drásovských: Konečně všichni pohromadě
(Zdroj: http://luckydrasov.blog.cz)


Dnešní ráno (to americké – tj. 29. 9.) bylo trošku náročné, na místní čas je třeba si ještě chvíli zvykat. Již v ČR jsme si do 4. 10. pomocí internetu zajistili ubytování v soukromém domě, potom se budeme stěhovat na oficiální místo, které bude voltižákům přidělené.
Náš „pan domácí“ se nakonec stal pro nás dnešním zachráncem. Pracuje léta s koňmi, pochází z JAR, nyní žije 6let v Americe v blízkosti Lexingtonu a velmi ochotně nás odvezl do Horse parku - místa konání WEG. Rázem jsme pochopili, že bychom byli bez jeho pomoci naprosto bezradní. Obětavě s námi vyřizoval veškeré potřebné náležitosti a běhat celý den po Horse parku je téměř nadlidský výkon. Je to tak obrovský areál, že jsme se snažili v dnešním poklusu udělat několik fotek pro vaši lepší představu. Ačkoliv máme několik nesrovnalostí, co se naší přihlášky týče, snaží se být k nám organizátoři velmi milí a všechny problémy se snaží s námi řešit.

Také ovšem víme, že ceny všeho, co se nachází v areálu či v jeho blízkosti, nejsou určené pro nás. Areál byl přesto dnes naprosto plný návštěvníků a bylo také nádherné počasí. Panují zde přísné bezpečnostní opatření, vše a každý je důkladně kontrolován.

V poledne jsme se konečně potkali s Lukášem a Capitanem, který se podle Lukáše choval v letadle naprosto dokonale. Zvládl i karanténu a trošku svérázný převoz na závodiště. Po dnešním prvním lonžováním jsme viděli, že ho nemůže rozhodit jestli běhá v Drásově nebo americkém Kentucky. Vypadal spokojený, tak doufáme, že mu dobrá nálada vydrží až dokonce. Také jsme se potkali s Petrem Eimem, česká výprava je tedy v Kentucky kompletní.

Je tu teprve 9 hodin večer a na nás padá únava… Ale opět se budeme snažit informovat o novinkách zítra, kdy budou probíhat první voltižní tréninky.29. 9. 17.25 hod.: Z blogu drásovských: Přílet do Kentucky druhé části výpravy
(Zdroj: http://luckydrasov.blog.cz)


Dne 29. 9. v 01.00 hodin místního (amerického) času jsme konečně ukončili téměř 4denní cestu do Kentucky. Po spánku-nespánku v autě, letištních židlích či žiněnkách jsme pocítili obrovskou únavu, ale také úlevu, že první úkol naší výpravy na WEG – šťastný přílet všech členů na místo – jsme splnili. Během několika letů jsme poznali spoustu lidí, kteří také cestovali na WEG nejen jako diváci, ale i závodníci. Všichni se k nám velmi přátelsky a sami hlásili, k čemu výrazně dopomohlo naše jednotné a určitě velmi podařené reprezentační oblečení. To nám často také usnadnilo jednání při odbavování a nekonečných kontrolách.
Při příletu do Cincinneti jsme ihned viděli, že tady všichni žijí probíhajícími Světovými hrami. Velmi milý byl nakonec organizátor, který nás čekal s cedulí, kde byla česká vlajka.
Nyní se chystáme na závodiště, vyřídíme si akreditace a měli bychom se konečně setkat s Lukášem a Capitanem.

 

29. 9. 17.25 hod.:  VIDEO - odlet ekipy

 

28. 9. 20.50 hod.: VIDEO - odlet Capitana a Lukáše Kloudy do Kentucky

 

 

27. 9. 21.25 hod.: Právě jsme obdrželi informaci, že koně, kteří dnes odlétali z Belgie (vč. našeho Capitana) v pořádku přistáli v Cincinnati a nyní jsou v karanténě.

 

27. 9. 9.45 hod.: Z blogu drásovských: Nakládání koní v Belgii a odlet
(Zdroj: http://luckydrasov.blog.cz)

Naše první etapa cesty za velkou louži vedla z Drásova do belgického města Lüttich, kam jsme vezli našeho koně Capitano a slovenského koně Vilám. Z belgického letiště v Lüttichu odlétají všichni koně z Evropy, kteří míří na WEG do Kentucky. Podle odhadu by jich mělo být kolem 450.
Z Drásova jsme vyrazili v sobotu po 22. hodině za velké podpory kamarádů, rodičů a sponzorů, kteří nám přišli popřát hodně úspěchů a šťastnou cestu. Bylo i pár slziček...
Cesta na letiště proběhla hladce, bez vážnějších problémů. Do Belgie jsme dorazili v neděli po 21. hodině. Dozvěděli jsme se, že nakládání koní začne ráno kolem čtvrté. Byli jsme celou noc trošku nervózní, jak to bude probíhat, ale když nastal čas nakládání do kontejneru, ve kterém se koně převáží, nebylo za 20 sekund co řešit. Capitano šel na řadu jako úplně první kůň, společně s Vilámem a tím pádem šli i první do letadla. V přepravním kontejneru jsou sami dva, takže místa mají hodně. Po osmé ráno už bylo letadlo se vzácným nákladem koní a jejich ošetřovatelů ve vzduchu směr americké Cincinnati. Zbytek výpravy se teď přesouvá do německého Kolína, odkud odlétá do Ameriky v úterý.
Kápo a Luky, přejeme vám šťastný let.

27. 9. 8.50 hod.: Přesně v 8 hodin našeho času vzlétlo z belgického letiště v Liege letadlo mj. s naším voltižním koněm Capitano a Lukášem Kloudou směr Cincinnaty v Kentucky.


23. 9. 12.45 hod.: Z blogu drásovských: Již za dva dny!

(Zdroj: http://luckydrasov.blog.cz)

Rádi bychom vám trošku více přiblížili logistiku našeho přesunu na WEG. :-) Takže v sobotu večer vyrážíme z Drásova celá česká výprava (kromě Petra Eima, který už je v těchto dnech pravděpodobně v Americe) tranzitem s vozíkem směr letiště Belgie – Liege. Vezeme i slovenského voltižního skupinového koně Viláma s jeho ošetřovatelem, takže snad nebude Capitanovi smutno a budou moct být „kluci“ spolu i v letadle vedle sebe.

V Belgii na letišti budou koně tak 10 hodin stát v boxe, zatímco bude probíhat papírování ohledně letu. V pondělí od 4.00 – 8.00 hod. se začíná s nakládáním koní do letadla a v 8.00 hod. se odlétá směr Cincinnaty USA. Délka letu by měla být cca 9 hodin a s posunem času by na místo měli přistát 27. 9. v 11.30 hod.

S českým koněm Capitano letí jako ošetřovatel Lukáš Klouda a zbytek výpravy se přesouvá do německého Kolína n. R., kde ve voltižním oddílu Kaie Vorberga nechá stát auto, resp. vozík a další den odlétáme přímo z Kolína do Cincinnaty s přestupem v Amsterdamu a v Detoitu.

Koně mají v Americe nařízenou dvoudenní karanténu, takže doufáme, že se všichni společně někdy ve středu nebo ve čtvrtek bez žádných problémů úspěšně setkáme. No, držte nám palce... :-)20. 9. 21.00 hod.: Z blogu drásovských: Přípravy na cestu za velkou louži
(Zdroj: http://luckydrasov.blog.cz)

V posledních dnech probíhají přípravy před odjezdem, respektive odletem na WEG do Kentucky. Během posledního týdne proběhlo holení koně Capitana, poslední dolaďování všech organizačních věcí spojených s odletem: vyzvednutí informačního bulletinu o českých reprezentantech (viz níže, plné rozlišení najdete ZDE v PDF– 29,8 MB), shánění reprezentačního oblečení a dodělávání nášivek, nažehlovaček loga CZECH VAULTING TEAM a sponzorů, kteří podpořili naši cestu na světové jezdecké hry a hlavně vyřizování všech úředních dokumentů pro lidi i pro koně (a že jich rozhodně nebylo málo…!!!).

czech

czech

czech

czech

czech

czech

czech

czech
18. 8. 12.00 hod.: Poděkování na úvod

Určitě budeme s blížícím se MS v Kentucky mít stále více a více zajímavostí, ale já bych v těchto chvílích ráda poděkovala těm, co nám svojí pomocí dodali odvahy se MS účastnit.
Je to samozřejmě firma ANECT a.s., jejíž SK ANECT je majitelem koně Capitano a naším dlouholetým sponzorem. Krmení Capitanovi na míru se všemi doplňky zajišťuje další dlouholetý sponzor našeho oddílu firma MIKROP ČEBÍN, a.s. Letenky účastníků jsme si mohli dovolit díky stálému sponzorovi firmě Geosan spol.s r.o., který nám finančně velmi pomohl. Letenku pro koně jsme zajistili díky finanční podpoře Jihomoravského kraje. Také jsme získali mimořádný příspěvek od Oblastního jezdeckého výboru. Jezdecké potřeby Obluk nás oblečou do slušivých bund. Protože náš malý oddíl nemá krytou jízdárnu a počasí nám opravdu v letošním těžkém roce nepomáhá, musím poděkovat JS Nelly v Blahoňově nedaleko Drásova, manželům Vysekalovým. Samozřejmě musíme poděkovat i mnoha dalším sponzorům TJJ LUCKY Drásov, majitelům koní, rodičům, kteří naši činnost podporovali a podporují. Nikdy to bez nich nešlo a ani nepůjde.
Petra Cinerová

Publikováno: 11.10.2010 23:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020