Alltech FEI Světové jezdecké hry 2010: Michael Jung udržel vedení, mistři světa jsou Britové

Přinášíme vám aktuální zpravodajství z Alltech FEI Světových jezdeckých her (WEG), které jsou mistrovstvím světa pro osm jezdeckých disciplín zastřešených Mezinárodní jezdeckou federací (FEI). Hry se konají pravidelně každé čtyři roky a letos poprvé je tomu na území USA – v Kentucky Horse Parku (Lexington). Zahajují slavnostním ceremoniálem v sobotu 25. září budou trvat celkem 16 dní – tj. do neděle 10. října. V následujícím článku najdete informace k disciplíně VŠESTRANNOST.

Aktuální informace najdete též na oficiálních stránkách WEG: www.alltechfeigames.com.

ALLTECH FEI WEG - VÝSLEDKY

Všestrannost

Drezurní část soutěže v jezdecké všestrannosti se jede 6. a 7. den – tj. ve čtvrtek 30. září a v pátek 1. října. Nejzajímavější část této „třídenní“ soutěže – cross-country – se pojede 2. října a parkur je naplánován na neděli.

všestrannost

Vysvětlivky:
DAY = DEN (číslování od 1. do 16. dne her)
DATE = DATUM (september = září, october = říjen)
ACTIVITY = AKTIVITA (uvedení kategorie, resp. části soutěže apod.)
START TIME = ČAS ZAČÁTKU SOUTĚŽE (AM = dopoledne, PM = odpoledne, +6h/SELČ)*
LOCATION = UMÍSTĚNÍ
* Pro přepočet časových údajů na středoevropský letní čas přičtěte 6 hodin.

AKTUALIZACE:

3. 10. 21.50 hod.: Perfektní výkon předvedl i na parkuru vedoucí jezdec, Němec Michael Jung, který tak svůj premiérový start na světovém šampionátu proměnil v ohromující vítězství způsobem start-cíl. Čistě překonat parkur dokázal i po včerejšku druhý W. F. Pitt (Cool Mountain), což znamená stříbro. I. Klimke chybovala dvakrát a posunula se dozadu, na třetí místo bezchybný parkur posunul Novozélanďana A. Nicholsona. Zlato získalo družstvo Velké Británie před Kanadou a Novým Zélandem. Plnokrevný Courageous Comet po krosu třetí Američanky Roberty Holder bohužel dnes neprošel veterinární kontrolou a na parkuru jsme tak tohoto obdivuhodného bělouše nemohli vidět.


2. 10. 22.40 hod.: Velmi napínavý, zajímavý, ale chvílemi velmi dramatický průběh má dnešní kros. Po odjetí všech dvojic zůstal ve vedení po drezuře nejlepší Michael Jung (GER). Za ním je W. F. Pitt, Američanka R. Holder a Němka Ingrid Klimke. Čtvrté místo zatím obsadil A. Nicholson. Mezi družstvy vede Velká Británie před domácím družstvem a Kanadou. Čtvrtá příčka patří Novému Zélandu, s větším bodovým rozdílem ho následuje Německo.

2. 10. 21.41 hod.: Velmi napínavý, zajímavý, ale chvílemi velmi dramatický průběh má dnešní kros. Průběžně se dostal na vedoucí příčku W. F. Pitt před korpulentní Američankou R. Holder a Němkou Ingrid Klimke. Německé družstvo se potýkalo s problémy a posunulo se z medailové příčky, zatím vede Velká Británie.

2. 10. 11.50 hod.: V družstvech vede po drezurní zkoušce Německo před Velkou Británií a Švédskem. V soutěži jednotlivců je zatím na průběžném prvním místě jeden z favoritů, Němec M. Jung se Samem, následován Italem S. Brecciarolim (Apollo van de Wendi Kurt Hoeve) a dalším z Němců Simone Deitermannem (Free Easy). Průběžné výsledky najdete zde.

1. 10. 8.36 hod.: pod článek jsme vložili v PDF souborech výsledky 1. části drezurní zkoušky

V družstvech vede prozatím Německo před Austrálií a Švédskem. Velká Británie je po první části drezur čtvrtá… V jednotlivcích je situace následující: 1. Simone Deitermann (GER), 2. Ingrid Klimke (GER), 3. William Fox-Pitt (GBR).

Publikováno: 3.10.2010 21:50:00
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020