Alltech FEI Světové jezdecké hry 2010: vytrvalost + FOTO

Přinášíme vám aktuální zpravodajství z Alltech FEI Světových jezdeckých her (WEG), které jsou mistrovstvím světa pro osm jezdeckých disciplín zastřešených Mezinárodní jezdeckou federací (FEI). Hry se konají pravidelně každé čtyři roky a letos poprvé je tomu na území USA – v Kentucky Horse Parku (Lexington). Zahajují slavnostním ceremoniálem v sobotu 25. září budou trvat celkem 16 dní – tj. do neděle 10. října. V následujícím článku najdete informace k disciplíně VYTRVALOST.

Aktuální informace najdete též na oficiálních stránkách WEG: www.alltechfeigames.com.

ALLTECH FEI WEG - VÝSLEDKY

Vytrvalost
Vytrvalostní soutěže probíhají hned 2. den her - v neděli 26. září, v pondělí na základě nedělních výsledků bude udělena cena kondice.

vytrvalost

Vysvětlivky:
DAY = DEN (číslování od 1. do 16. dne her)
DATE = DATUM (september = září, october = říjen)
ACTIVITY = AKTIVITA (uvedení kategorie, resp. části soutěže apod.)
START TIME = ČAS ZAČÁTKU SOUTĚŽE (AM = dopoledne, PM = odpoledne, +6h/SELČ)*
LOCATION = UMÍSTĚNÍ
* Pro přepočet časových údajů na středoevropský letní čas přičtěte 6 hodin.

AKTUALIZACE:

29. 9. 10.20 HOD: Ještě jednou se dnes vrátíme k soutěžím endurance – a to prostřednictvím fotogalerie Tomáše Holcbechera z medailového ceremoniálu. Připomeňme, že v družstvech zvítězily Spojené arabské emiráty před Francií a Německem, v jednotlivcích vybojovala prvenství španělská jezdkyně Maria Mercedes Alvarez Ponton...

WEG

Odkaz na fotogalerii T. Holcbechera najdete pod článkem...

 

28. 9. 13.30 HOD: V pondělí 27. 9. se na WEG v Kentucky předávaly medaile umístěným na MS ve vytrvalosti. Druhý umístěný, 61letý šejk Mohamed bin Rashid al Maktoum a zároveň manžel prezidentky FEI, princezny Hayi, se k předávání nedostavil a místo něj obdržel medaili a kytici vedoucí ekipy. Haya, která bude zanedlouho obhajovat svůj prezidentský post, se tak dostala do velmi nepříjemné a trapné situace, v níž jen stěží dokázala udržet úsměv na rtech při předávání ostatních medailí. A důvod? Údajně vládní povinnosti. Šejkovi synové, z nichž jeden získal bronz v jednotlivcích a ostatní se podíleli na týmovém vítězství dubajských emirátů, si sice nechali na krk navěsit medaile, ale na tiskovou konferenci už se neobtěžovali. Ve většině států navíc pravidla obsahují článek, který říká, že dekorování je součástí soutěže a zejména na šampionátech platí, že kdo se nedostaví, přijde o medaili i umístění. Pravidla FEI však dle vyjádření vedení žádné podobné nařízení neobsahují - koho by také napadlo, aby si pro tvrdě vybojovanou medaili nepřïšel, jen šejkové opět ukázali své vybrané chování.

 

27. 9. 23.00 hod.: Náš fotograf Tomáš Holcbecher pro vás připravil malou fotogalerii z průběhu nedělní soutěže endurance. Na úvodním snímku je slovenská reprezentantka Lucia Starovecká se svým koněm Balkan, která skončila na 53. příčce.

WEG

Odkaz na fotogalerii T. Holcbechera najdete pod článkem...

 

27. 9. 22.20 hod.: vložili jsme v PDF souborech pod článek výsledky soutěží jednotlivců i družstev

24. 9. 14.20 hod.: přiložen definitivní seznam startujících (viz PDF příloha pod článkem)

 

Publikováno: 29.9.2010 10:20:00
Kategorie: sport
Rubrika: vytrvalost
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020