Global Champions Tour 2017: Doha - Vítězství pro Hamburg Diamonds

Od 9. do 11. listopadu se v areálu Al Shaqab v katarském Doha koná finále letošního ročníku Global Champions League a Global Champions Tour. Na start se postaví osm jezdců z TOP10 včetně šampiona Harrie Smolderse. Českou republiku zastupuje Aleš Opatrný a Anna Kellnerová. Více uvnitř.

Oficiální webové stránky | Seznam jezdců | Startky a výsledky | Přímý přenos - Eurosport

Sobota

Druhé kolo soutěže družstev Global Champions League bylo na programu v sobotu odpoledne. Z vítězství se nakonec radoval tým Valkenwaard United (Alberto Zorzi, Bertram Allen), ale na celkové vítězství v šampionátu to nestačilo. To si umístěním na pátém místě zajistilo družstvo Hamburg Diamonds. Ve druhém kole inkasoval Berlin Lions 10 trestných bodů (Anna Kellnerová 9 tr. b., Cindy van der Straten-Marie 1 tr. b.) a s 18 trestnými body se ve finále umístil na 13. příčce. Celkově Berlin Lions obsadil se 140 body 16. místo v šampionátu.

O vítězství v Grand Prix se rozeskakovalo devět dvojic, nejrychlejším byl domácí jezdec Bassem Hassan Mohammed s koněm Gunder. Mezi nejlepších 25 dvojic se dostal také Aleš Opatrný s VDL Fakirem. Grand Prix na výšce 160 cm absolvoval se dvěma chybami, což znamenalo konečné 21. místo.

Pátek

Ve čtvrtek byla na programu jediná soutěž CSI5* 145/150 cm. Stejně jako ve čtvrteční zahajovací soutěži do 145 cm i zde zvítězil Marlon Módolo Zanotelli s Extra Van Essene. Také druhé místo obsadila stejná dvojice jako ve čtvrtek, Harrie smolders se Ziniusem. Třetí příčku získala Lauren Hough s Waterfordem. Anna Kellnerová v soutěži obsadila 22. místo s pěti trestnými body, Aleš Opatrný se pak se 13 trestnými body umístil na 34. místě.

Čtvrtek

Ve čtvrtek od 15:30 hodin našeho času startuje první kolo finále Global Champions League. Za Berlin Lions nastoupí Anna Kellnerová s Classicem a Cindy van der Straten-Marie s Balance.

Hned třem týmům se podařilo překonat první kolo bezchybně. Nejrychlejším byl tým Mexico Amigos složený ze švédských jezdců Evelina Tovek a Henrik von Eckermann. Druhé místo obsadil tým Paris Panthers (Lillie Keenan, Darragh Kenny), třetí bezchybný výkon dosáhl Valkenswaard United (Alberto Zorzi, Bertram Allen). Tým Berlin Lions drží s výsledkem 8 trestných bodů desáté místo. Anna Kellnerová absolvovala parkur bez chyby!

V úvodní soutěži do 145 cm zvítězil Marlon Módolo Zanotelli s Extra van Essene před druhým Harrie Smoldersem se Ziniusem a třetím Henrikem von Eckermannem s Cantinerem. Čeští reprezentanti Aleš Opatrný a Anna Kellnerová si shodně připsali 4 trestné body a obsadili 25. resp. 27. místo.

Publikováno: 11.11.2017 17:05:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky