Global Champions Tour 2020: Doha - GP pro Deussera, Prague Lions devátí

Parkurová série Global Champions League odstartovala ve čtvrtek 5. března v katarském Dauhá. Pražské lvy reprezentovali Wilm Vermeir a Jur Vrieling. Se svými svěřenci však obe jednou chybovali a zařadili se na průběžné 14. místo.

Oficiální webové stránky | Seznam jezdců | Startky a výsledky | Přímý přenos

 

GCT: Daniel Deusser je prvním kvalifikovaným do parkurové Super GP v Praze

Parkurová Longines Global Champions Tour 2020 zná prvního vítěze a tím i prvního kvalifikovaného do listopadové Super Grand Prix, která se pojede již potřetí v pražské O2 areně v rámci finálového mítinku GC Prague Playoffs. Je jím Daniel Deusser!

Devětatřicetiletý Němec Daniel Deusser předvedl v katarské Dauhá skvělou formu. Již v páteční hlavní soutěži zvítězil v sedle desetileté klisny Kiana van het Herdershof a v sobotu na tento triumf dokázal navázat na nejvyšší úrovni se stejně starou klisnou Killer Queen VDM.

Základní část i rozeskakování LGCT Grand Prix Doha překonal bez penalizace a v závěrečné části dokázal druhému nejlepšímu ujet o více jak sekundu a půl. Tím byl Belgičan Nicola Philippaerts, jenž v sedle klisny Katanga v.h Dingeshof výrazně přispěl k vítězství celku London Knights v předešlé týmové soutěži Global Champions League. Dařilo se mu i ve Velké ceně, ale na první stupínek to tentokrát nestačilo.

Třetím bezchybným v rozeskakování byl další reprezentant Belgie Jérôme Guery v sedle čtrnáctiletého hřebce Quel Homme de Hus. Další tři jezdci zapisovali jednu chybu. Kromě čtvrtého Marcuse Ehninga a šestého Maxe Kühnera mezi nimi byl i člen družstva Prague Lions Niels Bruynseels z Belgie. Ten v sobotu sedlal jedenáctiletého valacha Delux van T & L.

Daniel Deusser je prvním kvalifikovaným jezdcem do listopadové Super Grand Prix v Praze. Do té postupuje z každé Velké ceny Longines Global Champions Tour vítěz, případně další umístěný, pokud některý z jezdců vyhraje opakovaně.

2. kolo GCL: London Knights opět vítězí v GCL. Prague Lions skončili v Dauhá devátí

Dvojčata Olivier a Nicola Philippaertsovi předvedli v zahajovacím kole světové parkurové série Global Champions League skvělé sportovní výkony a vyslali svůj tým London Knights za obhajobou loňského vítězství. Prague Lions dokončili v Dauhá devátí.

Do sobotního parkuru Global Champions League v katarském Dauhá vstupovalo hned osm celků bez penalizace, ale jen dva dokázaly nulu na bodovém kontě udržet. Tým London Knights reprezentovali dvojčata Olivier a Nikola Philippaertsovi. Olivier ve čtvrtek sedlal devítiletého valacha Zayado, v sobotu pak jedenáctiletého hřebce H & M Extra. Jeho bratr se v obou částech soutěže představil s desetiletou klisnou Katanga v.h Dingeshof. Ve všech případech předvedli precizní výkony a s náskokem téměř pěti sekund zvítězili nad druhými Paris Panthers, jejichž reprezentanty byli Penelope Leprevost a Gregory Wathelet. Také oni nezaznamenali se svými svěřenci žádnou chybu.

Do zahajovací části prvního kola Global Champions League nastoupili za družstvo Prague Lions Belgičan Wilm Vermeir na dvanáctiletém valachovi IQ van het Steentje a Nizozemec Jur Vrieling s desetiletým valachem KM Chalcedon. Každý si však připsal čtyři trestné body za jednu chybu. Osmibodové skóre je zařadilo na 14. řádek průběžné výsledkové listiny. V sobotu Vrielinga nahradil další belgický člen Pražských lvů Niels Bruynseels s jedenáctiletým valachem Delux van T & L. Celým kurzem projel čistě v čase 82,81 sekundy a jeho kolega Wilm Vermeir po něm zopakoval téměř totožný výkon. Byl však ještě o 31 setin rychlejší. Kdyby projel cílem ještě o půl sekundy dříve, mohli být Lions osmí s celkových šestnácti týmů, takto se umístili na deváté příčce za Valkenswaard United a zapisují si do tabulky 13 bodů.

Smůlu měli v sobotu St. Tropez Pirates. Pieter Devos s Claire Z totiž vyhnul atypickou zeť s velkým průzorem uprostřed, to je stálo nejen průběžnou vedoucí pozici, z níž do druhého kola soutěže vstupovali. Propadli se se šesti trestnými body až na pátou příčku. Po osmi bodech měli Monaco Aces a New York Empire. Naopak těsně pod stupni vítězů skončili Miami Celtics se čtyřmi body. Od bronzu je dělilo pět a půl vteřiny. Právě o tolik byli rychlejší Berlin Eagles.

Záznam závodů Global Champions v Dauhá odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu odpoledne. Světová parkurová série se nyní přesune do Mexico City, kde pokračuje od 26. do 29. března. O týden později je v plánu třetí mítink na Miami Beach. Poslední osmnáctou zastávkou se stane v druhé polovině listopadu pražská O2 arena. Ta bude již potřetí za sebou hostit závěrečné Global Champions Prague Playoffs. Podrobnosti najdete na stránkách www.gcglobalchampions.com a www.pragueplayoffs.com.

1. kolo GCL

Do zahajovací části prvního kola týmové Global Champions League nastoupili v Dauhá za družstvo Prague Lions Belgičan Wilm Vermeir na dvanáctiletém valachovi IQ van het Steentje a Nizozemec Jur Vrieling s desetiletým valachem KM Chalcedon. Každý si však připsal čtyři trestné body za jednu chybu. Osmibodové skóre je zařadilo na 14. řádek průběžné výsledkové listiny.

Za Pražskými lvy skončily pouze celky Cascais Charms a Doha Falcons, které nebudou hodnoceny, jelikož vždy jedna z dvojic parkur nedokončila. Čtyři týmy mají po jedné chybě, Hamburg Giants si zapsali jeden trestný bod za překročení času a hned osm družstev má na bodovém kontě nulu.

Díky nejrychlejšímu času získali TOP startovní pozici pro sobotní druhé kolo zástupci St. Tropez Pirates. Za nimi jsou Scandinavian Vikings a London Knights, dá se však očekávat, že druhá část soutěže bude o poznání náročnější a pořadí se může ještě zcela promíchat. Její začátek je naplánován na 12. hodinu a 30. minutu. Česká televize nabídne z jejího průběhu živý přenos na webu ČT Sport. Live stream je možné též sledovat na stránkách série Global Champions.

 

 

Původní tisková zpráva

Parkurová série Longines Global Champions Tour a Global Champions League startuje již 5. až 7. března v nádherné Longines aréně v centru Al Shaqab v katarském městě Dauhá. Za tým Prague Lions tam míří Niels Bruynseels, Jur Vrieling a Wilm Vermeir.

Pořadatelé publikovali oficiální seznam jezdců účastnících se těchto závodů a jak je již u této série zvykem, fanoušci jezdectví se mohou těšit na samá zvučná jména. Na soupisce letošního úvodního mítinku série Longines Global Champions Tour a Global Champions League nechybí nejlepší jezdci a koně světa a o dechberoucí podívanou tedy nebude nouze. Na místo se chystá například Belgičan Pieter Devos, nizozemský reprezentant Maikel van der Vleuten, Francouz Simon Delestre, z Německa pak dojedou Marcus Ehning a Christian Ahlmann, nebude chybět ani australská reprezentantka Edwina Tops-Alexander.

Z týmu Prague Lions se v Dauhá předvedou Belgičané Niels Bruynseels a Wilm Vermeir a nizozemský jezdec Jur Vrieling. Právě tento zkušený padesátiletý jezdec je jedním z nováčků v pražském celku, v loňském roce startoval ještě za Doha Falcons. Společně s pětatřicetiletým Španělem Sergio Alvarezem Moyou nahradili v původní sestavě Gerca Schrödera z Nizozemí a Marca Kutschera z Německa, jenž bude závodit za Berlin Eagles.

Naopak mezi „českými lvy“ zůstávají devětačtyřicetiletý Nizozemec Marc Houtzager a čtyřiadvacetiletá Češka Anna Kellnerová. Ta již v předstihu avizovala, že na prvních třech mítincích Global Champions v Dauhá, v Mexico City a na Miami Beach bude chybět: „Z Global Champions máme zatím v plánu Šanghaj,“ prozradila. Čtvrté kolo v Číně proběhne dva měsíce po tom prvním v Kataru.

Anna Kellnerová se již od února připravuje na hlavní závodní sezonu, která by pro členy českého národního týmu měla vyvrcholit účastí na olympijských hrách v Tokiu, ve španělské Olivě. Koná se tam velmi oblíbená Spring Mediterranean Equestrian Tour, při níž by měla Kellnerová startovat i na přelomu února a března.

Publikováno: 8.3.2020 8:25:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020