MŠMK 2013: Šampiony čtyřletých Lyons Creek Tulamorka, pětiletých Indigo F, šestiletých HCSR Mende´s Balou a nejstarších Falco Union

Třetí ročník Martinického šampionátu mladých koní, již podruhé o milionovou dotaci pod názvem Tour Magdalény Hrabánkové letos proběhne v termínu 18.-21. července.

22 HOD: Přidána fotogalerie dekorování aneb jak si Aleš zaskákal i při čestném kole...

18 HOD: Šampionem sedmiletých a osmiletých koní se stal Falco Union (Kashmir van Schuttershof) a Aleš Opatrný a získali výhru 62 500 Kč. Vicemistrem se stala Filicita (For Pleasure) a Zuzana Zelinková. Druhým vicemistrem se stal Carisano (Carinjo) s Kamilem Papouškem.

Falco Union. Foto Michael Motygin

Jako nejlepší koně CS byli vyhodnoceni Sarah Sun (chovatel Ing. Petr Dajbych), Acoradia-MX a Carmen 12 (chovatel L. Horký).

Do rozeskakování nastoupilo z 29 startujících (Moon Ray nenastoupil ze zdravotních důvodů) 8 koní, ale jen 4 jezdci: Aleš Opatrný s klisnou zraněného Jiřího Papouška Agathou Christie, Obora´s Golden Sunem a Falcem Union, Kamil Papoušek s Brisky Else a Carisanem, Ing. Jiří Pařenica s Aquitem a Sarah Sun a Zuzana Zelinková s Filicitou. Právě ta jako čtvrtá startující v rozeskakování předvedla první nulu a čekala, co na to ostatní. Předjel ji až se svým třetím koněm Aleš Opatrný, po něm jdoucí Kamil s Carisanem jednou chyboval (i když ve druhém nejrychlejším čase) a Pepa Pařenica se Sarah Sun dokonce dvakrát.

15:20 HOD: Šampionem šestiletých je valach HCSR Mende´s Balou s Alešem Opatrným. Vicešampionem se stává Lepus (Lordano) s Markem Hentšelem a druhou vicešampionkou Zilesska (Cassini I) se Zuzanou Zelinkovou.

HCSR Mende´s Balou (Baloubet du Rouet) a Aleš Opatrný. Foto Michael Motygin

Nejúspěšnějšími koňmi CS se stali Lepus (chov. Ing. Zdeněk Müller), Narcos ( Michal Rajchman) a Armen (Pavel Kondziolka).

15:55 HOD: Do rozeskakování šestiletých postupuje jedenáctka  koní.

13:40 HOD: Přidána fotogalerie pětiletých.

12:50 HOD: Šampionem pětiletých se stal KWPN valach Indigo F s Ing. M. Pěchoučkem. Vicešampionem klisna ČT Fee v sedle s Rudolfem Doležalem (již dva měsíce otcem Rozárky) a druhým vicešampionem ČT-hřebec Lauro Star s Tomášem Navrátilem.

Indigo F a Ing. Milan Pěchouček. Foto Michael Motygin

Nejlepšími CS se stali Sonya (chovatel a majitel P. Kondziolka), Centex (chovatel a majitel F. Jungwirt) a Lokvenc (chov. Ing. Z. Müller). 

Rozeskakování začínal Kamil Papoušek s klisnou svého bratra Jiřího Lorete a chybovali na prvním skoku kombinace. Druhý startující Marek Hentšel a Lokvenc nejdříve při větším zkrácení chybovala na třetím skoku a poté Marek najel nesprávný skok (přičemž málem přejel stavitele Edieho Petroviče), takže vzdal. Třetí Jan Štětina s Gigolem-S hodil rukavici bezchybným výkonem, ale ne úplně rychlým časem. Čtvrtý startující, se svým druhým koněm, Igorem Kamil Papoušek, také chyboval na třetím skoku. Bezchybně dokončila klisna ČT
Fee (Przedswit XV-64) a Rudolf Doležal a v rychlejším čase než Gigolo-S a ujala se vedení. O to ji připravil až Ing. Pěchouček s Indigem - jeho výsledek se nepodařilo nikomu překonat! 

12:25 HOD: Také parkur pro pětileté, který začal o čtvrt hodinky později oproti původnímu plánu, nebyl úplně jednoduchý tak, jako dvě kvalifikace. I když druhá a třetí dvojice hned dokončila bezchybně (Lorete a s velkým štěstím na posledním skoku i Lokvenc), na další se čekalo až ke 13. startujícímu, Janu Štětinovi a Gigolovi-S. Dokonce došlo k pádu Kateřiny Bardonové z Fontendame, objevilo se několik penalizací za čas a z první třiadvacítky odstartovaných měly hned 3 dvojice na kontě pouze 1 trestný bod! Dnes tedy stavitel Edie Petrovič opravdu přitvrdil jak na technické náročnosti, tak i na času. Do cíle základního parkuru na úrovni dvouhvězdového L nakonec došlo jedenáct koní bezchybně, mezi nimi tři s Kamilem Papouškem, bělouš Indigo, poprvé startující na oficiálních skokových závodech, nebo dva ČT (Lauro Star a Fee). Do rozeskakování postoupila i Iva Holíková, ale jen s jedním koněm ze tří, Lollou (Obourg), dcerou klisny Extreme Chaos, kterou předvádí na českých kolbištích Vladimír Malák. Jak informujeme v deníku Martinický šampionát, Jiří Papoušek se včera ranil a v sedle Ducata  VTH se tedy objevil bratr Kamil. Ten jako poslední startující základního parkuru přešel bezchybně.

11:11 HOD: Přidána fotogalerie čtyřletých.

10:20 HOD: Šampionkou čtyřletých se stala klisna KWPN Lyons Creek Tulamorka (M. Příhoda). Vicešampionem je hřebec KWPN El Cardento (Cardento) s Kamilou Kratinovou v sedle a druhým vicešampionem  KWPN hřebec Eagle Rock (berlin) s K. Mestenhauserovou. Pouze tyto tři dvojice dokončily rozeskakování bezchybně. Hned čtyři dvojice chybovaly na dvojskoku a  dvě až na posledním skoku! Nejrychlejší s jednou chybou (na předposledním skoku, č. 8) a čtvrté místo získal J. Jindra a klisna ČT Grace Federica  (Federweisser).

Svaz chovatelů CS ocenil jako nejlepší Cavara (Cry For My) s jezdkyní V. Špačkovou, ten dokončil s jednou chybou na předposledním skoku.

Lyons Creek Tulamorka (Eurocommerce Washington) s Miloslavem Příhodou. Foto Michael Motygin

10 HOD: Finále čtyřletých začalo za krásného letního počasí v devět hodin ráno. Už při prvních ze 30 startujících bylo poznat, že parkur dnes bude koně opravdu prověřovat. Hned první dvě dvojice ze stáje Hapax chybovaly na distanci mezi kolmým skokem číslo 8 a oxerem č. 9, poté měl Míla Příhoda s prvním koněm neposlušnost mezi dvojkou a trojkou, hned další startující Jiří Hruška (Orida-M) chyboval na dvojce, oxeru před tribunou, a další dvojice, slibný Kamil Papoušek a Econoom Texel byli dokonce vyloučeni po nespolušnosti na devítce. I další dvojice Ing. Milan Pěchouček a Estafette  měli zastavení a chybu, a teprve sedmá dvojice dokončila s aktivní pomocí bičíku bezchybně - Ing. Karolína Štochlová s Liandrou. Mnoho dalších dvojic chybovalo na již zmíněné distanci, ke konci startovního pole přibyly také chyby na kombinaci (č. 7). Do rozeskakování se nakonec dostalo 10 dvojic.

21. 7. 2:20 HOD: Čtvrté číslo místního deníku si přečtěte na tomto odkazu.

16:45 HOD: Ve druhé poslední šanci zvítězila šestiletá Femina a Antonín Kutálek, vloni čtvrtá ve finále pětiletých. Druhý skončil Matěj Kotalík s Linet a třetí jakub Repper s Levitem von Pachern, všichni šestiletí.

Šťastná vítězná dvojice. Foto Michal Motygin

16 HOD: Chcete vidět Zdendu Žílu v sukni nebo Jirku Lužu v igelitu? Přinášíme první fotogalerii z dnešního skvělého zábavného programu.

Od 12 hodin je zde připraven skvělý zábavný program, jezdci (třeba dvojice Zdeněk Žíla a Jiří Luža) se předvedou ve skotských hrách a nebo ve štafetovém skákání speciálně sestavená veteránská dvojice Jiří Skřivan a Igor Šulek, a v soutěži pro rodiče a děti slíbili účast Jiří Hruška s dcerou Leničkou, Aleš Suchánek s Barborkou, Petr Mašek se Štěpánkou a škoda, že nemůže startovat Jirka Luža se Sofinkou! Snad příští rok!

10:27 HOD: Vítězem poslední šance pro čtyř- a pětileté koně se stal loňský šampion čtyřletých Double Hope s Ing. M. Pěchoučkem. Jako druhý se umístil poslední startující v rozeskakování Jiří Luža a Zento-S. Jako třetí skončil Jan Zahoř a Dancer 2. Nejlepší čtyřletý kůň, Rusalka se Slovenkou Olgou Michalkovou skončili na 11. místě.

Milan Pěchouček a Double Hope.

10 HOD: A ještě jsme přidali fotogalerii poslední páteční soutěže pro sedmi- a osmileté koně.

Od 12 hodin je zde připraven skvělý zábavný program, jezdci (třeba dvojice Zdeněk Žíla a Jiří Luža) se předvedou ve skotských hrách a nebo ve štafetovém skákání speciálně sestavená veteránská dvojice Jiří Skřivan a Igor Šulek, a v soutěži pro rodiče a děti slíbili účast Jiří Hruška s dcerou Leničkou, Aleš Suchánek s Barborkou, Petr Mašek se Štěpánkou a škoda, že nemůže startovat Jirka Luža se Sofinkou! Snad příští rok!

Celý den probíhá výtvarná soutěž pro děti na téma "Koně", v dětském stanu pak děti loví udičkami rybičky nebo házejí míčky do krtka. Být v Martinicích s celou rodinou je prostě zábava.

20. 7. 1:30 HOD: Třetí číslo martinického zpravodaje najdete zde.

20:45 HOD: Ze zákulisí...

20 HOD: Přidán odkaz na fotogalerii šestiletých.

17:45 HOD: V poslední soutěži stejně jako včera zvítězila dvojice Kamil Papoušek a Brisky Else. Na druhém místě skončil Aleš Opatrný a Falco Union a poté všechna tři další místa obsadila Zuzana Zelinková: s Carambolem RS, Filicitou a Gigolem.

Briskní Brisky Else.

16:20 HOD: Doplněny tabulky koní postupujících do finále.

14:45 HOD: M. Hentšel v kat. šestiletých opět zvítězil, tentokrát s Cruxem. Jako druhý skončil M. Řezníček a Sabelius, třetí Pavel Holešovský s Armen, dále Ing. Pěchouček a Colmetta, Jiří Skřivan a Jolie du Defey a Jakub Štěrba s Galandrem. Tito všichni byli na dekorování, které poprvé probíhalo na koních.

I dnes důvod k radosti - Marek Hentšel. Dnes vyhrál s Cruxem, včera s Lepusem.

14:25 HOD: Přidána fotogalerie pětiletých.

11:50 HOD: Celkem 32 pětiletých absolvovalo druhou kvalifikaci čistě, se třemi koňmi opět třeba i Iva Holíková.

10:40 HOD: Přidána páteční fotogalerie čtyřletých.

9:35 HOD: Druhou kvalifikaci čtyřletých dokončilo 20 dvojic bezchybně. Výsledky dole. Čekáme na 30 nejlepších startujících ve finále.

19. 7. 0:50 HOD: K ranní kávě si přečtěte druhé číslo místního deníku.

17:55 HOD: Nejlepší výkon v kategorii 7- a 8letých předvedl K. Papoušek s Brisky Else. Druhý nejrychlejší čas s bezchybným kontem docílil Rudolf Doležal s Larou Croft a třetí Ing. Josef Pařenica s Aquitem.

17 HOD: Přidali jsme fotogalerii šestiletých.

15:20 HOD: Další (očekávaný) přírůstek do jezdecké rodiny aneb Jiří Luža otcem. Jak jsme již sdělovali v rozhovoru na Memroiálu Jana Papouška, Jiří Luža během martinického šampionátu očekával narození potomka. A tak se i stalo - zatímco včera ještě tvrdil, že "máme čas", dnes již do Martinic nedorazil a místo něho přišla zprávu o narození Sofinky. Do sedel jeho koní nastoupil Jaroslav Jindra, ovšem zítra by již měl být Jiří zpět. Asi přítomné v Martinicích čeká taková malá oslava...

14:45 HOD: V kvalifikaci šestiletých obsadili první dvě místa koně s M. Hentšelem v sedle Lepus a Crux.

14:10 HOD: Přidána fotogalerie pětiletých.

12 HOD: Skončila kvalifikace pětiletých a bezchybných je 32 dvojic.

18. 7. 10:00 HOD: Zde si můžete k dopolední kávě přečíst místní deník Martinický šampionát. Mezi čtyřletými je po první kvalifikaci 17 bezchybných dvojic ze 41 startujících.

17. 7. 19:00 HOD: Probíhá poslední prezentace soutěžících. Nakonec nedorazí Estonec H. Ellerman. Přinášíme první fotografie z areálu. Zde najdete předběžné startovní listiny.

Na místě bude první sedmička umístěných z MČR - O. Zvára, A. Opatrný, L. Jandourek (ten dorazí rovnou z dovolené), K. Papoušek, J. Skřivan, J. Hruška a Z. Zelinková.

Milanu Pěchoučkovi se vloni hodně dařilo.

Opět novinka - Martiničtí připravili stany nad oblíbené lavičky vedle věže rozhodčích.

Za tři roky trvání pomalu přibývají i vlajky...

11. 7. 17:55 HOD: Boxy jsou za příplatek k dispozici již v úterý, ve středu probíhají zahajovací tréninky. Pořadatel upozorňuje zvláště na neoficiální trénink ve středu 17. 7. 2013.
Boxy budou za příplatek 300,- Kč/box k dispozici již v úterý 16. 7. 2013, zájemci se mohou přihlásit. Startovní časy na pátek mohou být lehce upraveny podle čtvrtečního průběhu závodů, starty v sobotu a v neděli jsou konečné. V sobotu je program doplněn o speciální dětský koutek se soutěžemi, hrami a atrakcemi. Sobotní společenský večer by měl proběhnout v neformálním společenském oblečení,  pejskům na párty vstup zakázán bez výjimky. Kancelář závodů bude v neděli přesunuta do provozní kanceláře u recepce hotelu. V nočních hodinách bude v prostoru areálu a zvláště v prostoru boxů a kamionů fungovat bezpečnostní služba, bude striktně vyžadován noční klid od 22.00 hodin.
Taktéž striktně bude zakázán volný pohyb psů v okolí opracoviště a kolbiště. Psi se mohou volně pohybovat na přímou odpovědnost majitelů psů pouze v prostoru boxů a kamionů. V případě, že bude zjištěn volný pohyb psa v jiném než určeném úseku, vyhrazuje si pořadatel závodů právo na udělení pořádkové pokuty až 5000,- Kč. Jde především o bezpečný průběh závodů mladých koní.

10. 7. 16:20 HOD: Přidán časový rozvrh. Všichni jsou zváni také na sobotu, kdy bude na kolbišti probíhat doprovodný program pro jezdce i diváky.

Z finálové soutěže pro sedmi- a osmileté koně se stává nejdotovanější soutěž na území ČR, neboť na výhrách bude rozděleno 250 000 Kč.

Účastníci se mohou také letos těšit na místní deník s názvem "Martinický šampionát".

Pro děti, které o víkendu do Martinic dorazí s rodiči, bude připraven dětský koutek a ve spolupráci s časopisem Jezdectví různé soutěže.

 

Publikováno: 21.7.2013 22:00:22
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2019