Seznamte se: Nicolas Astier

Francouzský všestrannostní jezdec Nicolas Astier začal jezdit v sedmi letech v pony klubu. Už od pěti let ho však maminka brala s sebou na vyjížďky. V devíti letech začal závodit na ponících. V 15 letech již reprezentoval v pony soutěžích Francii a do dnešního dne je jediným jezdcem, který Francii reprezentoval šest let za sebou na mistrovství Evropy ve všestrannosti v pony kategorii, juniorech a mladých jezdcích.

V roce 2011 se přestěhoval do anglického Hartpury. Zde studoval na místní univerzitě Equine Science. Následující rok se vrátil domů do Normandie a zde se stal světovým šampionem v kategorii do 25 let. Obsadil také třetí místo na mistrovství Francie, než se opět vrátil do Anglie. V roce 2013 dokončil na devátém místě s koněm Piaf B’Neville závody CCI4* v Badmintonu. Poprvé se zúčastnil se seniorským družstvem mistrovství Evropy v Malmö, kde získal bronzovou medaili. V roce 2014 obsadil třetí místo s týmem a osmé místo mezi jednotlivci v závodě CICO3* v Cáchách. S koněm Buguet Quickly pak zvítězil v CCI3* Blair Castle.

V roce 2015 dosáhl na historické vítězství při CCI4* v Pau. Následující rok byl vybrán do olympijského reprezentačního týmu. S ním vyhrál olympijskou zlatou medaili a mezi jednotlivci se pak umístil na druhém místě.

Publikováno: 27.9.2016 6:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: profily jezdců a koní
Zdroj: fei.org
Foto: http://www.astiernicolaseventing.com
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020