Úspěch slavili holandští a belgičtí koně
V neděli skončilo Mistrovství světa mladých koní v belgickém Lanakenu. Výsledky českých startujících přinášíme v říjnovém Jezdectví, vítěze jednotlivých ročníků si představíme nyní.

V kategorii pětiletých zvítězil brandenburský hřebec Quicksilber (Quattro B x Restorator) v sedle se Španělem Manuelem Fernandezem Sarem. Druhý hřebec Quasimodo - T (sbs, Toulon x Lugano) s Wilmem Vermeirem (BEL) a třetí valach Ambassador (bwp, Heartbreaker x Voltaire) s Kevinem van den Nieuwenhuysenem (NED).

V kategorii šestiletých zvítězil hřebec Winsome van de Plataan (sbs, Nabab de Reve x Apache du Forest) s Francouzem Davidem Jobertierem. Druhá se umístila klisna Wariska de la Falize (bwp, Darco x Papillon Rouge) s Christophem Vanderhasseltem (BEL) a třetí hřebec Chester Z (z, lvaro Z x Rebell II Z) s Mathijsem van Astenem (NED).

V kategorii sedmiletých zvítězil valach Rob (kwpn, Concorde x Landwin II) s Mansem Buurmanem (NED). Druhý se umístil opět valach Richmond Hill (kwpn, Indoctro x Ahorn) se stejným jezdcem a třetí Team Harmony Sky High (kwpn, Garmisch x Casimir) s Abdelem Saidem z Egypta.

Mistrovství světa bylo velkým úspěchem holandských a belgických koní.

Autor: Josef Malinovský, Zdena Motyginová
Publikováno: 25.9.2005 0:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020