Aktuální i již proběhlé výjezdy českých jezdců na zahraniční závody v květnu 2016 sledujte s námi v tomto článku. V květnu se čeští jezdci plánují zúčastnit 22 mezinárodních závodů v pěti disciplínách. Tento víkend závodí čeští jezdci ve slovenském Šamoríně, polském Ciekocinko a Wierdenu. Jak se dařilo Haně Vašáryové v Lipici? Přečtěte si i rubriku NAŠI V ZAHRANIČÍ v červnovém Jezdectví!
CSIO4* Linec 5. - 8. 5. 2016
Aleš Opatrný
CSIAm Hamburk 4. - 8. 5. 2016
Lucie Perutíková
8. 5. - Small Tour 115 cm - 11. místo L. Perutíková a Cassata 3, Medium Tour 125 cm - 7. místo L. Perutíková a Anja 56 I
7. 5. - Small Tour 115 cm - 9. místo L. Perutíková a Cassata 3, Medium Tour 125 cm - L. Perutíková a Anja 56 I 4 tr. b.
6. 5. - Small Tour 115 cm - L. Perutíková a Cassata 4 tr. b., Medium Tour 125 cm - L. Perutíková a Anja 56 I 4 tr. b.
CSI2* Bonheiden 5. - 8. 5. 2016
Lada Šobichová
CSI3* Mannheim 6. - 10. 5. 2016
Anna Kellnerová
10. 5. - CSI3* 140 cm - 20. místo A. Kellnerová a Dimaro vd Looise Heide, CSIYH1* 7 a 8letí Icarus a A. Kellnerová 4 tr. b., Grand Prix A. Kellnerová a Classic 5 tr. b.
9. 5. - 140 cm A. Kellnerová a Icarus 1 tr. b., 150 cm 12. místo A. Kellnerová a Classic 2 tr. b.
8. 5. - 140 cm A. Kellnerová a Classic 10 tr. b.
CSI2*/CSIYH Valkenswaard 9. - 11. 5.2016
Emma a Charlotte Augier de Moussac
10. 5. - CSI2* 140 cm - 4. místo E. Augier de Moussac a Courage, Ch. de Moussac a Bella Brown 13 tr. b., CSI2* 140 cm - E. de Moussac a Kanonja 4 tr. b., CSIYH1* 6letí 130 cm 2. místo E. Augier de Moussac a Brighton Bay, 22. místo E. de Moussac a Miss Pepper Potts,
9. 5. - CSIYH1* pro 6leté 130 cm - 2. místo E. Augier de Moussac a Brighton Bay, E. Augier de Moussac a Miss Pepper Potts 8 tr. b., CSI2* 135 cm - Ch. Augier de Moussac a Bella Brown 4 tr. b., CSI2* 140 cm - E. Augier de Moussac a Courage 16 tr. b., CSI2* 145 cm - E. Augier de Moussac a Kanonja 4 tr. b.
CSIOJYCh Lamprechtshausen 12. - 16. 5. 2016
Anna Lani Novak, Kateřina Svěráková, Tereza Svobodová, Kateřina de Jagerová, Václav Nágr, Sofie Najmanová, Alexandr Baraldi
CSI4*/CSIYH Wiesbaden 13. - 15. 5. 2016
Anna Kellnerová, Zuzana Zelinková
15. 5. - CSIYH1* 140/145 cm 7. Z. Zelinková a Evita R (4 tr. b.), 140 cm - 10. A. Kellnerová a Icarus, 150 cm - 11. Z. Zelinková a Caleri II, 39. A. Kellnerová a Classic (6 tr. b.), 145 cm dvouf. 47. Z. Zelinková a Kleiner Lord (8+12).
14. 5. - CSIYH1* 140/145 cm 3. místo Z. Zelinková a Evita R, CSI4* 140 cm Z. Zelinková a Kleiner Lord 16 4 tr b., A. Kellnerová a Classic 10 tr. b. 145 cm A. Kellnerová a Dimaro 12 tr. b., 150 cm - 11. Z. Zelinková a Caleri II.
CSI2* Opglabbeek 13. - 16. 5. 2016
Emma Augier de Moussac
14. 5. - 140 cm 1. místo E. Augier de Moussac a Copia,
13. 4. - CSI2* 140 cm E. Augier de Moussac a Copia 4 tr. b.
CSIO3*-W/CSI1*/CSIYH Celje 12. - 15. 5. 2016
Aleš Opatrný, Kamil Papoušek, Alžběta Malcová
čtvrtek 120 cm - 22. K. Papoušek a Chaccinue, ml. koně - 9. B. Chudyba a Zapria, 14. K. Papoušek a Flying, K. Papoušek a James vyl., 145 cm - 2. B. Chudyba a Extasy III, 27. K. Papoušek a Centisimo, 45. A. Opatrný a Quinta, 110 cm - 7. A. Malcová a Cartoocci,
pátek - 130 cm - 34. K. Papoušek a Chaccinue, ml. koně - 3. A. Opatrný a Dysart van TI , 5. K. Papoušek a Nadal Z, 8. K. Papoušek a Frisco.
sobota - 130/135 cm Young Tour Final - 1. místo A. Opatrný a Dysart van T&L, 18. místo K. Papoušek a Frisco 8 tr. b., 21. místo K. Papoušek a Nadal Z 8 tr. b., 140 cm Silver Tour - 8. místo K. Papoušek a Flying, 52. A. Opatrný a Acovaro 12 tr. b., 53. místo K. Papoušek a James 12 tr. b., 150 cm - 5. místo K. Papoušek a Centisimo
neděle - Grand Prix 140 - 160 cm - 14. K. Papoušek a Centisimo 4 tr.b., 16. A. Opatrný a Acovaro 4 tr.b., 145 cm - 15. K. Papoušek a Flying 0/8 tr. b., 24. A. Opatrný a Quinta 4 tr. b.
CSI2* Valkenswaard 16. - 18. 5.
Emma Augier de Moussac
CSI1*/2*/CSIJCh-ACSIU25 Ciekocinko 17. - 22. 5. 2016
Kristýna Hofmeisterová, Michaela Rodová, Petra Pešková, Tereza Jakubcová
20. 5. - 125 cm 11. F. Stružinský a Wiedarthe 0/4 tr. b., 13. K. Kučerová a Esprit van de Eikenbos 4 tr. b., F. Stružinský a Bel Canto Hradiště 9 tr. b., K. Kučerová a Capriolo vyl.
21. 5. 130 cm - 5. F. Stružinský a Wiedarthe (0), 13. K. Kučerová a Esprit vdK (12), 14. F. Stružinský a Bel Canto Hradiště (13), K. Kučerová a Capriolo vyl.
22. 5. GP 135 cm /14 start.) - 5. K. Kučerová a Esprit (0+vyl), 6. F. Stružinský a Wiedarthe (4), 10. F. Stružinský a Bel Canto (8)
CSI2*/CSIAm/CSIYH Šamorín 19. - 22. 5. 2016
Jan Novák, N. Bielíková, H. Dostálová, Michaela Hasnedlová, Daniela Hrůzková, Nikola Húsková, Josef Kincl ml., Kateřina Kučerová, Valentýna Poláchová, František Stružinský, Jan Studnička, Elizabeth Urbaníková, Tereza Vysoudilová, Zuzana Zelinková, Jan Zwinger, Alice Endrýsová, Kateřina Endrýsová, Sára Vingrálková, Lucie Vyskočilová, Zdeněk Žíla, Ondřej Zvára, Anna Kellnerová, Francesca Kolowrat-Krakowská
CSI2* Lier 19. - 22. 5. 2016
Lada Šobichová
19. 5. - 130 cm 25. L. Šobichová a L'Amour,
20. 5. - 140 cm 23. L. Šobichová a Lord D Or 0/4 tr. b.
21. 5. - 135 cm 20. L. Šobichová a L'Amour, L. Šobichová a Lord D Or 6 tr. b., 140 cm L. Šobichová a Lord D Or 0/4 tr. b.
22. 5. - 135 cm 5. L. Šobichová a Lord D Or, L. Šobichová a L'Amour 9 tr. b.
CSIOJCh Ciekocinko 24. - 29. 5. 2016
Kristýna Hofmeisterová, Tereza Markusková, Sofie Najmanová, Michaela Rodová, Tereza Jakubcová
Čtvrtek 26. 5. Junioři: 10. M. Rodová a Aurena (0), 11. S. Najmanová a Billy Baron (0), 34. T. Markusková a Ilana vdE (12), vyl. M. Rodová a B Zarah R14, K. Hofmeisterová a Apollo, vzd. S. Najmanová a Stardano.
CSI3*/CSIAm/CSIYH Šamorín 26. - 29. 5. 2016
N. Bielíková, Michaela Hasnedlová, Daniela Hrůzková, Kateřina Kučerová, Vladimír Malák, Alžběta Malcová, Sergei Motyguine, Kamil Papoušek, František Stružinský, Sára Vingrálková, Zuzana Zelinková, Alice Endrýsová, Kateřina Endrýsová, Lucie Vyskočilová
CDI1* Mnichov 5. - 8. 5. 2016
Tereza Hábová - James Bond
SG - 62,763 procent ("James při vjezdu zazlobil a to se s námi táhlo celou úlohu, která jinak byla až na krok vlastně dobrá")
IM I 67,947 procent a seste misto
CDI3* Šamorín 19. - 22. 5. 2016
Tereza Hábová, Adéla Neumannová, Fabrizio Sigismondi, Hana Vašáryová
CDI3*/CDIYH Lipica 27. - 29. 5. 2016
Hana Vašáryová
26. 5. CDIYH 6letí - 1. místo Silky Moves a H. Vašáryová 84,600%, CDI3* St. Georges 9. místo H. Vašáryová a Rock For Hit 65,684%, 15. H. Vašáryová a La Fleurette 64%
27. 5. CDIYH 6letí - 1. místo Silky Moves a H. Vašáryová 81,2%
28. 5. CDI3* IM1 - 9. H. Vašáryová a Rock For Hit, 11. H. Vašáryová a La Fleurette
29. 5. CDI3* IM1 - 6. H. Vašáryová a Rock For Hit
CAI2*-H1 Viechtwang 4. - 8. 5. 2016
Jiří Kříž
CEI2* Kilkis 6. - 7. 5. 2016
Lucie Kubíková
CVI Moorsele 6. - 8. 5. 2016
Jana Bartoňková, Tereza Viktorínová, Barbora Obluková
CVI Masterclass Wiesbaden 13. - 16. 5. 2016
Lukáš Klouda, Jana Bartoňková