Zduchovické MČR v parkurovém skákání dětí a juniorů 2010 + FOTO

(Publikováno 9.8.) Již nadcházející víkend se zduchovický areál otevře všem účastníkům a návštěvníkům v rámci mistrovství České republiky v parkurovém skákání dětí a juniorů 2010. K dnešnímu dni je znám celkový počet dvojic, kteří si splnili kvalifikaci a potvrdili účast na tomto mistrovském klání. Celkem je do mistrovství přihlášeno 135 dvojic a nejobsazenější je kategorie starších juniorů – celkem 43 dvojic. V kategorii dětí je to pak 26 dvojic a v mladších juniorech 32. Počet družstev bude přesně znám až v pátek 13. 8., ale již nyní lze odhadnout, že by jich mohlo být kolem deseti.

Zduchovice

 

AKTUALIZACE:

15. 8. 22.20 HOD.: Máme pro vás fotografie čerstvých mistrů ve svých kategoriích. Kompletní fotogalerii T. Holcbechera naleznete na odkazu pod článkem...

Z mistrovského titulu se v kategorii dětí radovala Lucie Přikrylová.

Zlatou medaili si mezi mladšími juniory domů zaslouženě odvezl Michael Mácha, stříbrná patří Lucii Krulichové a bronzovou má na krku Ondřej Šrámek.

Lenka Vachutková si užívá své čestné kolo jakožto čerstvá mistryně ČR starších juniorů.

15. 8. 18.35 HOD.: Mistryní České republiky v kategorii dětí se pro rok 2010 dnes stala po napínavém rozeskakování Lucie Přikrylová v sedle Leony. Druhá a stejně jako Lucie bez trestných bodů v rozeskakování se umístila Adéla Půlpánová s La Gabanou, čistě projela nelehký kurz i bronzová Daniela Rothová na Carině.

Následovalo druhé kolo MČR družstev, po němž muselo ještě pět týmů vyslat své zástupce do nezbytného rozeskakování. Bojovali Středočeši, Severní Morava 2 a Karlovarský kraj o bronz a navíc také Severní Morava 1 a Severní Čechy o zlato. Ladislav Vachutka svým čistým a rychlým výkonem zajistil Severní Moravě 2 třetí místo. Prvenství uteklo Severní Moravě 1 doslova o vlásek, když Jan Zwinger při opravdu velmi rychlé jízdě inkasoval 4 tr. b. - družstvo se muselo spokojit se stříbrem. Jakub Smrčka totiž startoval jako poslední, a tak si mohl dovolit jet na jistotu, což se samozřejmě vyplatilo. Zvítězil tedy tým Severočeské oblasti ve složení: Jakub Smrčka (Raphael), Michaela Miňovská (Duma), Jana Cejnarová (Calet) a Michaela Stránská (Ariadna).

Mladší juniory zcela ovládl Michael Mácha s Chválou, který si i přes nečekané zaváhání v třetím kole dojel korektním rozeskakováním pro zlatou medaili. Nechal tak za sebou stříbrnou Lucii Krulichovou na Nikole a bronz nakonec obdržel Ondřej Šrámek s koněm Hela H Strojmotiv.

Ani starších juniorů se nevyhnulo rozeskakování. Excelovala v něm hlavně Lenka Vachutková s Kornetem, a tak si čtvrtým čistým výkonem v řadě a navíc v nejrychlejším čase dojela pro mistrovský titul. Čistě dojela také druhá Alžběta Vojtková na Garfieldovi. Šest trestných bodů v rozeskakování ještě stačilo Jakubovi Smrčkovi s koněm Salome na třetí příčku, a tím boje o medaile uzavřel.

Po poslední soutěži byla navíc vyhlášena zvláštní cena organizovaná naším časopisem. Jednalo se o vyhodnocení nejstylovějšího jezdce na letošním MČR dětí a juniorů. Desetičlenná odborná komise se nakonec ve velké většině shodla, že věcnou cenu, sadu kamaší značky Schockemöhle, obdrží Tina Šalková, jež dnes startovala v kategorii dětí, kde skončila na pátém místě.

Celá redakce tedy tímto všem umístěným gratuluje!

Podrobnou reportáž najdete v zářijovém Jezdectví (vychází 26. srpna).


15. 8. 00.10 HOD.: Náš spolupracovník Honza Matuška pro vás připravil malou fotogalerii shrnující průběh sobotního programu zduchovického mistrovství České republiky v parkurovém skákání dětí a juniorů. Odkaz na ní najdete níže (pod textovou částí článku)...

14. 8. 22.00 HOD.:

Michal Hyka absolvoval obě kola mistrovské soutěže v kategorii dětí bez jediného trestného bodu.

Michael Mácha je pouze jedním ze dvou mladších juniorů, kteří mají čistá konta.

 

Jan Zwinger se zatím spolu s dalšími pěti staršími juniory drží na špici ve své kategorii .

14. 8. 18.40 HOD.: Po dvou kolech zůstává v kategorii dětí celkem šest bezchybných dvojic. Jsou mezi nimi Michal Hyka - Goltara, Adéla Půlpánová - La Gabana, Nicola Grünthalová - Niagara La Just, Daniela Rothová - Carina, Tina Šalková - Fatima a Lucie Přikrylová - Leona.

Kategorii juniorů 14 - 16 let zvládli absolvovat po dvou kolech čistě jen Michael Mácha s Chválou a Lucie Krulichová s Nikolou.

Starší junioři jsou na tom podobně jako nejmladší kategorie. Máme zde šest čistých po obou kolech: Alžběta Vojtková - Garfield, Kristina Stonjeková - Vidina, Jan Zwinger - El Paso II, Lenka Vachutková - Kornet, Laura Staňková - Dover a Jakub Smrčka - Salome.

V soutěži družstev mají před nedělním druhým kolem čisté štíty Severomoravané, Severočeši a tým z Karlovarské oblasti...

Nechme se tedy překvapit, s jakými novopečenými držiteli mistrovských titulů nás seznámí zítřek.

Výsledky najdete pod článkem.

13. 8. 22.50 HOD.: páteční výsledky najdete v přílohách pod článkem

13. 8. 10.50 HOD.: Odkaz na aktuální informace - výsledkový servis apod.

http://www.zavody-zduchovice.cz/detail-zavodu.php?id=62

11. 8. 16.00 HOD.: Vložen soubor s aktuálními informacemi, časovým harmonogramem atd.

http://www.jezdectvi.cz/upload/soubory/100813-15_mcr_d-j_skoky_zduchovice_aktualni_informace_k-100810_casovy_rozpis_atd.pdf

 

9. 8. 11.30 HOD.:

V pátek 13. 8. ve 20.00 hodin proběhne slavnostní nástup všech účastníků MČR, kdy bude mimo jiné složen a přečten slib sportovců a slib rozhodčích. Po slavnostním nástupu bude následovat diskotéka v podání zduchovického showmana Honzy Matušky.

V sobotu a neděli je pak pro jezdce a diváky připraven bohatý doprovodný program. Už nyní víme, že některé z cen předá jezdcům MISS ČR 2003 Lucie Váchová-Křížová, proběhne křest hříbat, bude možné shlédnout břišní tance, děti mohou kromě dětského koutku (trampolína, bazének, ruční práce, jízdy na pony) vyzkoušet a „prolézt“ skrz na skrz hasičské vozidlo, bude možné projet se kočárem do okolí Zduchovic a k dispozici budou prezentační (možnost zkušebních jízd vozy Toyota a prací se zemědělskými stroji CASE IH) a prodejní stánky.

Pro jezdce je jako bonus připraveno osvěžení ve formě zmrzlin a pití od jednoho ze
sponzorů společnosti Nowaco.

Pod tímto článkem naleznete seznam přihlášených dvojic a další důležité informace pro jezdce. Další informace přineseme v průběhu týdne.

Zduchovice

Publikováno: 15.8.2010 22:20:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020