Zlato z ME v Pardubicích pro Brity i Němce!

Na oficiálním webu německé FN, pferd-aktuell.de dnes vyšla překvapující zpráva o ME mladých jezdců ve všestrannosti v Pardubicích. Došlo zde totiž k nepřesnosti při výpočtu skóre v rámci týmové soutěže - chyba nastala při zaokrouhlování drezurních výsledků, které neproběhlo podle pravidel FEI. Němci nepodali protest a chyby si včas nikdo nevšiml.

ME

 

Původně první Britové a druzí Němci se tedy po přepočítání dostali na stejný počet bodů (oba týmy nejdříve dělila pouhá desetina bodu). Jelikož v tuto chvíli již nelze rozhodnout výsledek rozeskakováním, rozhodla FEI o přidělení druhé sady zlatých medailí Německu.

Odkaz na článek najdete ZDE.

Původní výsledky Poháru národů jsou vloženy pod článkem.

Text: Kateřina Hanušová

 

AKTUALIZACE: 19. 8. 7.50 HOD. - Tisková zpráva Dostihového spolku Pardubice

Soutěž družstev při nedávném mistrovství Evropy mladých jezdců ve všestrannosti na Dostihovém závodišti v Pardubicích má dva vítěze. Zlato původně získala Velká Británie, nyní ho mezinárodní jezdecká federace FEI přidělila i Německu.

Při zaokrouhlování výsledků drezury, které neproběhlo podle pravidel FEI, došlo k chybě. Oba týmy od sebe v konečných výsledcích dělila jedna desetina bodu, po opravě mají shodný zisk. Nyní o pořadí už nemůže rozhodnout rozeskakování, proto zlato získají i Němci.

„Program pro zpracování výsledků schválila Česká jezdecká federace a komise všestrannosti. Dlouhodobě se s ním pracuje na území České republiky. Je to jediný program na zpracování výsledků. Proč nastal tento problém a proč program má tyto chyby, je spíše otázkou pro komisi všestrannosti ČJF,“ uvedl Jiří Kunát, ředitel Dostihového spolku a.s.

Odkaz na článek na webu FEI najdete ZDE.

Text: Dušan Korel

Autor: KatkaH
Publikováno: 18.8.2010 12:15:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 12/2019