Národní výstava hospodářských zvířat: Přes 100 koní 11 plemen

Národní výstava hospodářských zvířat se v roce 2017 uskuteční od 11. do 14. května na brněnském výstavišti. Výstava je největší přehlídkou živočišné produkce v České republice. Přes 800 kusů zvířat - skotu, ovcí, koz, prasat a koní je předvedeno v Národních šampionátech, přehlídkách a hodnoceních za účasti českých i mezinárodních porotců. Na 200 českých a zahraničních vystavovatelů zde prezentuje chovatelské technologie, veterinární a reprodukční techniku, krmiva a zemědělské stroje. Aktualizace 10. 5. 15:35 HOD: Uvidíte také vystoupení plemene Paso Fino Colombiano

V roce 2017 bude konat společně s Veletrhem pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH, Veletrhem udržitelného života v krajině NATUR EXPO BRNO a Národní výstavou myslivost. Výstava se těší velké popularitě odborné i laické veřejnosti. Výstavní areál v době akce navštíví bezmála 45.000 návštěvníků.

Kompletní doprovodný program najdete zde.

 

Aktualizace 10. 5. 15:35 HOD: Uvidíte také vystoupení plemene Paso Fino Colombiano. Pozvánka

 

Aktualizace 20. 4. 16:30 HOD:

Na veletrhu ANIMAL TECH je přihlášeno přes 200 firem z 10 zemí s kompletním sortimentem pro chovatele. Velmi reprezentativní zastoupení mají krmivářské firmy, některé z nich vystavují na brněnském výstavišti poprvé nebo po dlouhé době – například De Heus, VVS Verměřovice nebo Sano-Moderní výživa zvířat.

Širší zastoupení než v minulých ročnících má také dojicí technika, prezentují se například značky LELY nebo GEA.

Významná je účast firem s plemenářskými službami. Z techniky se na výstavišti objeví například nakladače a další stroje pro živočišnou výrobu. Novinkou bude prezentace transportních vozíků pro koně značek Ramzess a Eurobox. Výstavními stánky se představí také vysoké školy, výzkumné ústavy a chovatelské svazy.

Vystavovatelé veletrhu ANIMAL TECH jsou umístěni v pavilonu P a na přilehlých volných plochách. V pavilonu P budou vystavena také hospodářská zvířata a umístěna předvadiště. Na výstavě bude k vidění na 800 hospodářských zvířat. Vystavena budou všechna česká národní plemena hospodářských zvířat.

Součástí veletrhu ANIMAL TECH je Středoevropský veterinární kongres (12.-13.5.), letošní téma je Společné choroby lidí a zvířat – fakta a mýty. Zájem veterinárních lékařů je velký, registrace přes web je možná až do 10. května.

 

Koně a western

Přes 100 koní 11 plemen bude umístěno v pavilonu G1, v tomto pavilonu se bude odehrávat také koňský doprovodný program - ukázky zápřeží, skoků nebo historické zemědělské techniky.

Na volné ploše K bude vybudován westernový ranč se vším, co k němu patří, včetně amerických plemen koní. Skvělou podívanou budou akční ukázky rančerských prací nebo prezentace plemenných hřebců.

Publikováno: 10.5.2017 15:35:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2018