Nejkrásnější kůň České republiky 2011

Anketa Nejkrásnější kůň České republiky brzy odstartuje do druhého ročníku. Má stejné pořadatele – Asociaci svazů chovatelů koní ČR a Dostihový spolek Pardubice - i stejné mediální partnery: časopis Jezdectví, jeho internetové stránky a zpravodajský server Equichannel. Počet zúčastněných kandidátů je ovšem proti loňsku dvojnásobný a zásadně jiná bude i jejich cesta k prestižnímu titulu.

Na webu se postupně představí zástupci 25 nejpopulárnějších a nejrozšířenějších plemen, chovaných v České republice. Prezentace je připravena po divizích (skupinách): V první se utkají malá plemena a po nich přijdou na řadu chladnokrevná, historická, westernová, orientální a sportovní teplokrevná plemena.

Portréty koní každé divize se „zdrží“ na webu 15 dní, hlasovat půjde jedině kliknutím.
Do finále postoupí 10 koní – ti nejlepší z divizí a čtyři další koně s nejvyššími preferencemi (počtem získaných hlasů). O pořadí finalistů pak rozhodnou opět hlasy uživatelů internetu.
Vítěz ankety a koně umístění na 2. – 4. místě budou představeni a dekorováni v Pardubicích na výstavě Koně v akci. Stane se tak v sobotu 3. září.

Agar byl první

Premiérový titul loni hodně překvapivě získal tmavý ryzák 2281 Agar, reprezentant plemene českomoravský belgický kůň.

Nejkrásnější kůň ČR 2010, českomoravský belgik 2281 Agar. Foto Barbora Vlková

Hřebec narozený 17. března 2002 v místě přímo symbolického jména Šemíkovice (část obce Rouchovany v okrese Třebíč) porazil díky obdrženým SMS hlasům všechny favority v čele se starokladrubským běloušem Rudolfo Curiosa V.

Agar udělal nečekaným vítězstvím pořádnou propagaci jak svému chovateli (Jaroslav Dobeš), tak majiteli (Zemský hřebčinec Tlumačov) i rodičům (2695 Aldor a 59/275 Zorka).
Nejkrásnější kůň ČR 2010 je zařazen do Národního programu konzervace a využívání genetických zdrojů. V této sezóně dál působí jako plemeník na stanici Jihlava – Kosov.

Publikováno: 24.4.2011 8:05:32
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020