První koňská záchranka ve střední Evropě spatřila světlo světa!

Ano, je to tak - první koňská záchranka ve střední Evropě spatřila světlo světa a my vám jí v tuto chvíli můžeme ukázat jako první! Oficiálně bude tento speciální přepravník představen až zítra při tiskové konferenci v areálu Fakulty veterinárního lékařství VFU v Brně. Již dnes však proběhlo v Hranicích na Moravě jeho předání zástupcem fy Paragan k užívání Záchranné službě Horse Emergency.

Horse Emergency


Projekt  Horse Emergency bude zajišťovat záchrannou službu koní, hospodářských a ZOO zvířat. Tuto pomoc poskytuje nestátní organizace, která provozuje první mobilní ambulanci na záchranu zraněných, nemocných nebo týraných velkých zvířat. Její předností je důraz kladený na stav postižených zvířat v průběhu manipulace a transportu při záchranných akcích i na co nejrychlejší a nejhumánnější dopravu zvířete do bezpečí nebo k odbornému ošetření.

Horse Emergency

Horse Emergency


Projekt se stává důležitou podporou akcí organizovaných Integrovaným záchranným systémem. Byl ustaven na jižní Moravě, ale je jedinečný ve střední Evropě, přičemž se nechal inspirovat podobnými institucemi ve Švýcarsku a Itálii. Předpokládanou oblastí působení je kromě celé České republiky také Slovensko, Rakousko a Polsko.

Horse Emergency


Iniciátoři projektu i celý tým Horse Emergency si do budoucna paradoxně přejí co nejméně akutních výjezdů a zásahů, ale pokud bude potřeba, budou 24 hodin denně bdít nad bezpečím vašich koní. Popřejme tedy i my jim do budoucna co nejvíce klidných pohotovostních směn.


O tomuto projektu, jehož jsme mediálním partnerem, vás budeme i nadále informovat.

Horse Emergency

Horse Emergency

Horse Emergency


Publikováno: 22.7.2009 4:34:49
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: veterina a zdraví
Foto: Paragan
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020