zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Přirozený způsob života koní a vývoj koně jako druhu nutně znamenal jeho přizpůsobení potravním zdrojům okolí. Zhruba 10 milionů let spásal trávu na stepích a savanách. Domestikace koně začala z tohoto pohledu před nepatrným časovým úsekem – společný život koně a člověka trvá řádově 6 tisíc let, přičemž způsob výživy koní člověk přizpůsobil přídavkem obilovin nárokům jeho využívání před cca 4 tisíci lety... Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.5.2017 6:00:00

Učení je dlouhodobý proces, jehož výsledkem je zkušenost. Ideální je, pokud při něm jedinec postupuje po logicky provázaných stupních. A právě tomu odpovídá systém vzdělávání Galops® („Galopy“), který vytvořila Francouzská jezdecká federace (FFE), s níž ČJF navázala v loňském roce dlouhodobou spolupráci směřovanou zejména na oblast vzdělávání. První akce pro jezdeckou veřejnost jsou naplánovány již na červen.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 25.5.2017 11:45:00

Nová mobilní tribuna rozšířila kapacitu míst k sezení o dalších 87 sedaček na pardubickém závodišti. Dostihový spolek a.s. ji mohl pořídit díky spolufinancování ze zdrojů Pardubického kraje. Instalována je mezi stávajícími tribunami G a F nedaleko cílové podkovy. 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 25.5.2017 10:00:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve ve středu 24. května od 18 hodin do Císařského hostince na přednášku Ing. Karla Regnera na téma Anglický plnokrevník a chov sportovních koní. Přednáška se zaměří především na český, francouzský a německý chov teplokrevných koní. Podrobnosti uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 23.5.2017 11:55:00

Dvě jednotky hasičů z okresu Frýdek-Místek se zapojily v pondělí 22.5.2017 do záchrany poníka, který skončil uvězněn ve velmi úzkém výkopu pro vodovodní přípojku v obci Sedliště. Během čtvrthodinky byl nezraněný poník opět venku, když zachránci použili na jeho vytlačení do širších míst výkopu hasičskou hadici. Odtud už bylo zvíře schopno vyskočit na zemský povrch samo.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 22.5.2017 19:40:00

V květnovém Jezdectví si můžete přečíst článek pojmutý zejména jako inspiraci pro koňáky v České republice. Inspiraci, jak nabrat nové znalosti a zkušenosti, cestovat, něco si vydělat a hlavně být neustále okolo koní! Někteří už tuší, že tématem bude ošetřovatel koní v zahraničí neboli groom.

Kategorie: zajímavosti
/ 22.5.2017 11:55:00

ASCHK Moravy a Slezska Vás zvou na I. Moravskou výstavu původních Britských plemen, která se bude konat 5. srpna 2017 v areálu ESC Olomouc. Posuzování přijala paní Anna Stevans z Velké Británie. Více uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 20.5.2017 15:00:00

Přestože neexistuje žádný způsob, který z vás přes noc udělá lepšího jezdce, výcvikové lekce na lonži k tomu nemají daleko. Představíme si pět tipů, které změní váš sed k lepšímu. Poproste někoho, ať vás vezme na lonž, a můžete se na vlastní kůži přesvědčit, že lonžování není jen pro začátečníky! Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.5.2017 6:00:00

Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje vyjížděly v neděli 14. května ke skupině zraněných dívek a žen, které hromadně spadly při vyjížďce na koních. Po šestnácté hodině převzali operátoři záchranné služby prvotní informaci o zranění dvou dívek v zalesněném terénu na okraji Rychvaldu (okres Karviná). Na místo vzlétl vrtulník a vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci. Záchranáři však následně zjistili, že zraněných je celkem pět a dovolat k zásahu bylo nutno povolat ještě další dvě pozemní posádky.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 15.5.2017 19:40:00

PR / Mezi majiteli a chovateli zvířat je alergie stále častěji skloňovaným tématem, mnozí se s alergickou reakcí u svých psů, koček, koní a jiných čtyřnohých kamarádů již setkali a jistě potvrdí, že se toto setkání nedalo označit za zcela příjemné. Jedná se o problém, který může významně ovlivnit kondici a celkovou kvalitu života zvířete.

Kategorie: zajímavosti
/ 15.5.2017 15:40:00

I když je aktuálně nejúspěšnější českou drezurní jezdkyní a na kontě má snad všechny myslitelné tituly, rozhodně netrpí žádnými manýry. Na obdélníku i mimo něj vyniká Tereza Hábová unikátní kombinací vlastností: má talent a cit pro koně, je pracovitá a velice inteligentní. A jak se ukázalo, také velice otevřená... Více v rozhovoru v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 12.5.2017 6:00:00

Mezinárodní jezdecká federace FEI oznámila šest pozitivních nálezů zakázaných látek u koní. Následující jezdci byli dočasně suspendováni od data oznámení (5. dubna) do doby, než FEI Tribunál vydá rozhodnutí. Koně nesmí startovat po dobu dvou měsíců. Aktualizace 10. 5. 18:35 HOD: FEI Tribunál osvobodil 11 jezdců

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 10.5.2017 18:35:00

Národní výstava hospodářských zvířat se v roce 2017 uskuteční od 11. do 14. května na brněnském výstavišti. Výstava je největší přehlídkou živočišné produkce v České republice. Přes 800 kusů zvířat - skotu, ovcí, koz, prasat a koní je předvedeno v Národních šampionátech, přehlídkách a hodnoceních za účasti českých i mezinárodních porotců. Na 200 českých a zahraničních vystavovatelů zde prezentuje chovatelské technologie, veterinární a reprodukční techniku, krmiva a zemědělské stroje. Aktualizace 10. 5. 15:35 HOD: Uvidíte také vystoupení plemene Paso Fino Colombiano

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 10.5.2017 15:35:00

Koně a přírodní produkty – to jde velmi dobře dohromady. Zvířata, která nebyla domestikována, si v přírodním prostředí dokážou najít množství rostlin, jež jim pomáhají v řadě zdravotních problémů. I my lidé dokážeme léčivými rostlinami napravovat svůj zdravotní stav. Léčení bylinkami má obrovskou tradici a také důvěru. I chovatelé koní mohou využívat k prevenci nebo léčení některých problémů řadu bylinných přípravků. Je však třeba uvědomit si zásadní souvislosti... Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.5.2017 12:35:00

Český svaz chovatelů haflingů (ČSCHH) připravuje ve spolupráci se Světovým svazem chovatelů haflingů (HWZSV), Asociací svazů chovatelů koní ČR (ASCHK ČR) a Dostihovým spolkem Pardubice (DS) na letošní srpen mezinárodní chovatelskou výstavu a sportovní šampionát koní plemene hafling

Autor: Tisková informace, Veronika Jenikovská
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 6.5.2017 15:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2017