zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Equestrians rozvířil poklidné vody českého jezdeckého rybníku – za prvé výsledky skokové jezdkyně Valentýny Kukové v kategorii dětí, za druhé nákupem a zprovozněním nového sportovního areálu v Obořišti u Dobříše a za třetí otevřením exkluzivního jezdeckého obchodu v Praze. A to už stojí za to, abychom vám vše blíže představili... Více v zářijovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.9.2017 6:00:00

Zítra odstartuje již předposlední kolo světové skokové série Global Champions Tour 2017. V zářijovém Jezdectví si můžete připomenout dění na závodech v Berlíně, Valkenswaardu a Londýně.

Kategorie: zajímavosti
/ 20.9.2017 15:35:00

Za úspěšně zvládnutým parkurem je mnohem víc než jen čisté překonání jednotlivých skoků. Důležitou částí je také to, jak se dostanete od jedné překážky k druhé, a právě v tom hraje často roli i dobře zvládnutý letmý přeskok. Trenérka a bývalá mezinárodní jezdkyně Tracey Dillon se svěřila se svými tipy, jak naučit koně letmou změnu cvalu... Více v zářijovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.9.2017 16:35:00

Lenka Zdráhalová je několikanásobnou mistryní Evropy i České republiky. Na zkušenou vyrazila do Rakouska i do USA, získané poznatky pak využila ve své práci s koňmi a bohatě zúročila na závodech... Více v zářijovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 15.9.2017 6:00:00

Poprvé letos přinášíme také "menšího a mladšího bratříčka" žebříčku Pavo Pohár Jezdectví. Upozorňujeme, že do něj se musí jezdci sami přihlásit. Pravidla byla mírně upravena, oproti loňsku počítáme jen 20 nejlepších výsledků (bylo 30), a začínáme od L*, tedy od 115 cm (bylo od 110). Stejně jako starší bratr (a třeba i mistrovství ČR) je určen pro jezdce české národnosti. Jsou zahrnuty pouze bezchybné klasické soutěže uveřejněné na jezdectvi.org a fei.org, jako vždy v tuto dobu ještě nemáme národní závody v zahraničí... Více v zářijovém Jezdectví.

Kategorie: zajímavosti
/ 13.9.2017 12:30:00

Kvalita chodů, chování koně, jeho aktuální výkonnost i schopnost podávat stabilní výkony z dlouhodobého hlediska, to vše souvisí z velké míry se zdravím pohybové soustavy. Myslím si, že ačkoli došlo v České republice k výraznému zlepšení v péči o pohybový aparát koně, stále si toto téma zasluhuje pozornost.... Více v zářijovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 12.9.2017 17:50:00

Nejen v poslední době, spíš průběžně a vůbec ne vzácně, jsem se mezi chovateli koní setkával s řadou nesprávných představ o výživné hodnotě krmiv, o specifických vlastnostech jednotlivých krmiv a způsobem jejich zpracování a podávání, zejména s ohledem na dietetiku a hygienu krmné dávky... Více v zářijovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 8.9.2017 6:00:00

V posledních měsících přišel jezdecký svět hned o několik čtyřnohých hvězd. V zářijovém čísle časopisu Jezdectví zavzpomínáme alespoň na některé z nich...

Kategorie: zajímavosti
/ 1.9.2017 6:00:00

Ve dnech 10. až 13. srpna se po roční přestávce konal v Martinicích Martinický šampionát mladých koní. Požádali jsme stylového komisaře Jan Chýleho, zda by nepopsal styl skoku tří nejlépe umístěných koní z každé kategorie... Více v zářijovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 31.8.2017 17:40:00

Srpnové číslo bude na trhu již jen dva dny a ve středu 30. srpna se můžete těšit na to zářijové! Už máte všechny srpnové články přečtené? Už jste si předplatili Jezdectví a utratili jste již slevu na zboží v Jana Horse, zúčastnili jste se soutěže o dárky v koutku pro předplatitele?  

Kategorie: zajímavosti
/ 28.8.2017 11:12:59

Ještěže se v jezdeckém sportu nemůže sázet jako v dostizích – sázkové kanceláře by prodělaly kalhoty! V parkurovém ježdění totiž většinou vyhrávají stále ty samé tváře, někdy doplněné „černými koňmi“. A přesně tak to bylo i letos v Martinicích při dalším republikovém šampionátu... Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 25.8.2017 6:00:00

Na začátku prázdnin hostily Nebanice velké mezinárodní závody spřežení CAI3*. Jako každoročně i letos přilákaly tyto závody hodně účastníků z Polska a Německa. Česká reprezentace byla bohužel velmi slabá... Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 24.8.2017 19:10:00

Pražská Chuchle se dočkala. Po mírně redukovaném jarním programu se stala svědkem letošní edice Českého derby. Nejbohatší rovinový dostih roku zaparkoval v Praze zase jednou bez zahraničních účastníků, ovšem se zřejmě maximální tuzemskou kvalitou. A také s pořádně překvapivým vítězem... Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.8.2017 14:40:00

Herec, básník, fotograf, malíř, hudebník a milovník koní v jedné osobě – to je Viggo Mortensen, hvězda jednoho z nejambicióznějších projektů filmové historie. Mezi zhruba dvěma desítkami knižních titulů, které vydal, najdeme i knihu The Horse Is Good, věnovanou právě koním... Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 21.8.2017 17:20:00

Abyste se jako jezdec Člověk, který je na zemi a má v ruce lonž, pomáhá koni v obratu. mohli se svým koněm dorozumět, musíte si vytvořit společnou řeč, které bude rozumět i váš kůň – jezdecké pomůcky! Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 11.8.2017 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2017