novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

<<<12>>>
Česká asociace quarterů již popáté pořádala ve dnech 1.- 4. 8. pod záštitou americké AQHA tradiční letní kurz westernového ježdění. O této akci se dočtete o chlup níže v článku Mgr. Jitky Kynclové, ale poměrně odlišný může být názor přímého účastníka kurzu...
Autor: Artuš
Kategorie: western
/ 22.8.2008 1:33:37
Jet s koněm na vandr, kdy každá noc je na jiném místě, není až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Pokud nechcete spát pod širákem a celou noc hlídat koně, je nejlepší využít některé ze stanic, které nabízejí koňostezky. Případně si cestu nechat naplánovat cestovní kanceláří. Dá se jet volnou krajinou a nebo po vytyčených stezkách určených pro koně. Jelikož jsem se o koňské stezky zajímal, chtěl jsem vyzkoušet, jak to na nich v reálné situaci vypadá. Využil jsem skutečnost, že se pomocí Equichannelu dalo dohromady pár lidí, kteří se rozhodli strávit pár dní společně na koňském hřbetě.Dovolím si vám zprostředkovat zážitek z putování po koňských stezkách kolem Sedlčan.
Autor: Artuš
Kategorie: volný čas
/ 20.8.2008 0:30:14
Koně nazývaní mušáci jsou jistě postrachem většiny chovatelů koní. Ve své podstatě jde o přecitlivělost na kousnutí hmyzem, které se u postižených koní často projeví jako alergie. Ta má různé projevy, od vyrážek a pupenců až po kožní sepse vedoucí k nekrózám či vypadávání srsti nebo k zánětům očí. Na konkrétním příkladu konkrétního koně si povíme o jedné z možností léčby.
Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 22.8.2007 0:00:00
Když jsem loni referoval o jezdecké klinice pořádané českou CZQHA s podporou americké AQHA a vychvaloval její stoupající kvalitu proti předchozím ročníkům, tak jsem samozřejmě netušil, jak moc se vše dá ještě zlepšit. Letos to byla přímo bomba. Lektory byli tentokrát profesoři a studenti zemědělské fakulty státní univerzity z Nového Mexika...
Autor: Artuš
Kategorie: western
/ 16.8.2007 0:00:00
František Špatný patří již řadu let k osobnostem, spojovaným u nás s metodami přirozené komunikace s koňmi. Byl jedním z prvních, kteří se na své koňařské pouti potkali s Parellim a dalšími horsemany a přivezli jejich znalosti do Čech. František vlastní ekofarmu KOFA v Bílku u Bavorova, kde se 12.5. konalo přátelské soutěžní setkání příznivců přirozené komunikace a milovníků koní.
Autor: Artuš
Kategorie: western
/ 28.5.2007 9:58:47

Problematika dýchacích potíží je složitá, proto přidám ještě dva zajímavé příklady, aby byla patrná různorodost důvodů, pro které koně tyto potíže mají. Zároveň tím dokončíme díl předchozí .

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 21.3.2007 3:31:40

Dýchací potíže jsou vedle kulhání asi nejfrekventovanějšími zdravotními problémy koní. Už se nějakou dobu scházíme nad problematikou nekonvenční terapie a leccos jsme si vysvětlili a tak už můžete sami odhadnout, že dýchací potíže budou mít určité a předem dané příčiny. Abychom dobře pochopili jaké, začneme od Adama...

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 7.3.2007 0:00:00
Dvanáct dílů našeho seriálu o nekonvenční terapii koní se zabývalo teorií, potřebnou k základní orientaci v problematice. Na žádost redakce budou nyní další díly  věnované konkrétním případům, nemocem či komplikacím a konkrétnímu postupu zvolené léčby. Doplňující informace samozřejmě rád poskytnu v diskuzi pod články.
Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 13.2.2007 6:25:29

V minulých jedenácti dílech povídání o nekonvenčních terapiích jsme probrali ty nejpoužívanější metody. Vím, že bychom mohli pokračovat klastrovou medicínou, urinoterapií, reiki, shiatsu a mnoha dalšími; rozšiřování spektra léčebných metod by sice mohlo být zajímavé, ale mohlo by vést i k zmatení a zamlžení jejich účinku. Proto se v dnešním díle zmíníme u již popsaných o tom, co se kde používá, kdo to používá a na jaké zdravotní problémy se nekonvenční metody přednostně hodí.

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 17.1.2007 9:49:36
O putování koňmo ale i o dalších aktivitách se hovořilo na setkání, které proběhlo v sobotu 6. ledna ve vinném šenku Bene v pražských Vysočanech. Přinášíme krátkou zprávu z akce.
Autor: Artuš
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 13.1.2007 0:00:00

V předsilvestrovské době v sobotu 30. prosince se sešli vyznavači reiningu na ranči Malevil v Heřmanicích v Podještědí. Pořadatelem byl Nord Ranč zastoupený Annou Folaufovou, která jako lektora přizvala reiningového trenéra Tomáše Martínka. Ten již dva roky působí jako úspěšný trenér v USA, tedy na domovské půdě westernu.

Autor: Artuš
Kategorie: western
/ 8.1.2007 2:01:19
K léčbě lidí a zvířat je možné využít různé druhy energie. V jednom z předchozích dílů jsme si vysvětlili, jak to je se světlem, neboli s využitím energie světelného kvanta, tedy přesně definovaného množství elektromagnetického záření. Elektromagnetické pole má složku elektrickou a magnetickou. Dnes si povíme právě o jeho magnetické složce. 
Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 3.1.2007 0:00:00

Linda Tellington Jonesová je známa jako jezdkyně a trenérka koní. U nás její práci najdeme v publikaci s názvem Jezdecká škola Lindy Tellington Jonesové. Svojí metodu výchovy koní nazvala TTEAM a jeden z jejích přímých žáků, pan František Toman, seznamoval v polovině prosince zájemce s principy metody v Lukách nad Jihlavou...

Autor: Artuš
Kategorie: volný čas
/ 27.12.2006 1:37:46

Každý sportovní, ale i psychický výkon vede v organizmu ke vzniku řady odpadních látek, které je nezbytné při regeneraci po takovém výkonu z těla odstranit. Jednou z cest, jak napomoci regeneraci našeho koňského kamaráda, je kromě dostatku přirozeného pohybu také masáž - dříve přirozená součást života. Jaké jsou její druhy a cíle? Povíme si v dnešním díle seriálu o nekonvenční léčbě koní.

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 20.12.2006 7:25:30
Další metodou, která je v léčbě velmi užitečná a o které si povíme v dalším díle našeho seriálu, je terapie světlem. S tímto pojmem se setkáváme od narození a mnozí z nás ani nevědí, co to světlo vlastně je. Proto si v úvodu nejprve řekneme pár fyzikálních definic.
Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 6.12.2006 0:00:00
<<<12>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020