novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

V pondělí 11. května se ve Spolkovém domě v Humpolci sešli delegáti jednotlivých chovatelských svazů, aby na valné hromadě ASCHK mj. zvolili složení prezidia na další čtyřleté období. Další podrobnosti přináší Pavlína Paroulková...

Autor: redakce Jezdectví, Pavlína Paroulková
Kategorie: chov
/ 19.5.2009 8:00:00

V průběhu měsíce vám každé úterý nabídneme část článků, které vyšly v aktuálním čísle našeho časopisu. Jako první jsme si vybrali ochutnávku čtyřstránkového materiálu „S podkovami nebo naboso?“, neboť se celkově jedná o poměrně ožehavé téma a navíc se k němu v nejbližších dnech ještě o něco podrobněji vrátíme... Kromě toho, že má tato rubrika za cíl nalákat vás k tomu, abyste po „ochutnávce“ neodolali a zašli si do prodejny tiskovin pro „plnou porci“, tak vás současně necháme nahlédnout do naší kuchyně a představíme vám vždy tutéž stránku ve dvou verzích. Více již prozradíme ve článku...

Autor: redakce Jezdectví, Josef Malinovský
Kategorie: zajímavosti
/ 19.5.2009 2:00:00

Jezdecká sezóna v areálu u Primátorské hráze byla zahájena 10. května jarními jezdeckými závody. Program zahrnoval čtyři soutěže, které proběhly za účasti řady jezdců z východočeské oblasti. Vítězkou hlavní ceny se stala domácí jezdkyně Miroslava Skřivanová v sedle Mary Ann. Více v příspěvku Mirky Skřivanové.

Autor: redakce Jezdectví, Mirka Skřivanová
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 18.5.2009 11:00:00

Pořadatelé z Českého svazu chovatelů koní objednali na 17. 5. do areálu JK Mělník „Na podkově“ opravdu nádherné počasí, a tak není divu, že se na krásu vlajících koňských hřív a dusot kopyt přišlo podívat velmi početné publikum návštěvníků, které bylo jistě spokojeno s pestrým programem, jenž byl na Den koně naplánován. Reportáž z akce nám zaslala Jana Burešová.

Autor: redakce Jezdectví, Jana Burešová
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 18.5.2009 9:37:02

Již po třetí se – doslovně - otevřou brány St. zámku Mnichovo Hradiště ženám a dívkám, vyznávajícím jízdu na koni v bočním sedu. Stane se tak při III. Mistrovství ČR jízdy v dámském sedle 20. – 21. června 2009. Nač se můžeme těšit a proč si do MH udělat výlet? Čtěte :o)

Autor: redakce Jezdectví, Karolína Fränkelová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 16.5.2009 2:26:43
Z pátečních rámcovek při Velké ceně Ostravy

V Ostravě odstartoval čtyřicátý pátý ročník VC Ostravy, který je součastně druhým kolem ČSP. Ve dvoufázovém skákání 115/120 cm odstartovalo sedmačtyřicet dvojic a nejlepší výkon předvedl Zdeněk Žíla s El Paso II z Mustangu Lučina.  Ve stejné soutěži  125/130 cm se představilo sedmapadesát startujících a zvítězil slovenský jezdec Peter Mackovjak  na Chelan. V S** bylo na startu devětačtyřicet soupeřů a v základním kole předvedli jednadvacet čistých výkonů, v rozeskakování sedm. Zvítězil Josef Kincl na Greay Rose z JO Horymas Horní Město. Více na www.ceskyskokovypohar.cz.

Autor: redakce Jezdectví, Jiří Gebauer
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 16.5.2009 1:01:56

Pozdě, ale přece! Přestože zprávička o slavnostním vyhlášení nejlepších výsledků uplynulé vytrvalostní sezóny, které proběhlo už v sobotu 21. března 2009 v Praze Pitkovicích, dorazila až nyní, určitě si ještě zaslouží své místo na titulce. Jak probíhala tato schůzka úspěšné české jezdecké disciplíny, nám ve svém článku přiblíží MUDr. Helena Terberová.

Kategorie: sport
Rubrika: vytrvalost
/ 11.5.2009 8:33:00

Další číslo Jezdectví tu bude co nevidět, přesně ve čtvrtek 30. dubna (pro předplatitele již ve středu!). V tématu měsíce jsme tentokrát upřeli pozornost na disciplínu spřežení a v rozhovoru měsíce na její světovou hvězdu, „přítele“ Michaela Freunda. V události měsíce vás zavedeme na místa, kde se opravdu práší za kočárem – a sice na kladrubské mezinárodní závody spřežení. Navážeme také na předchozí téma měsíce článkem o tom, jak čeští chovatelé vybírají matky do svých chovů a jak krmit či ustájit kojící klisny. A to dalšího přinese květnové Jezdectví? Víc prozradíme v dnešním článku!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 28.4.2009 7:37:36

...je společným projektem jezdeckých klubů, pořádajících jednotlivá kola a svazů chovatelů koní. Cílem tohoto seriálu je vytvoření optimálních podmínek pro přípravu mladých koní, testování jejich užitkových vlastností s využitím výsledků pro kontrolu dědičnosti chovu koní v ČR a v závěru porovnání úrovně chovu se Středoevropskými státy. Jaké jsou jeho podmínky a jak se ho můžete zúčastnit vás informuje následující zpráva.

Kategorie: chov
/ 21.4.2009 11:29:00

Prvním kvalifikačním kolem začal v sobotu 28. března již sedmý ročník seriálu PONY LIGA pro jezdce do 21 let nejen na pony, ale také na velkých koních. První kolo proběhlo tradičně v hale v Herouticích při Jarní ceně Heroutic. Na startu se sešla velmi početná startovní pole, nejvzdálenější ekipa dorazila ze severní Moravy...

Kategorie: sport
/ 3.4.2009 0:00:00

Informaci o jmenování MVDr. Jaroslava Dražana do funkce ředitele Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem jsme vám přinesli jak na těchto stránkách, tak o něco podrobněji v dubnovém čísle časopisu Jezdectví. V otištěném článku jsme vám navíc přislíbili uveřejnění celého znění Koncepce a návrhu opatření k zabezpečení dalšího rozvoje NHK na webu. Zájemci si jej tedy mohou přečíst v dnešním příspěvku.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 30.3.2009 6:00:00
Omluva Dance and Jump

V posledním čísle Jezdectví jsme uvedli ve fotoreportáži z galavečera Koně na Žofíně výčet sponzorů, kteří podpořili realizaci této akce. Bohužel u nás zazářil tiskařský šotek, který vymazal v tomto seznamu obchodní dům Dance and Jump. Tímto se zástupcům společnosti Dance and Jump velice omlouváme! Ještě jednou tedy děkujeme všem sponzorům a partnerům: Stáj Mustang (hlavní partner), Mladá fronta Dnes (hlavní mediální partner), Česká jezdecká federace (záštita), Asociace Český skokový pohár, Auto Hase, Cymedica, ČSOB, Dance and Jump, Drezurní stáj Pelikán, Chance, Equiservis, Heap Co, Jan Hauzr, Jezdecký areál Zduchovice, dále Boom Tisk, Foto Nova, JBS videostudio, Sport Forte či Equichannel.cz, Jezdec, Pes přítel člověka a Praktik. V neposlední řadě též děkujeme Pražské vydavatelské společnosti – vydavateli našeho časopisu, která taktéž tuto akci podpořila nemalou finanční částkou.

Kategorie: zajímavosti
/ 26.3.2009 9:55:31
Jezdectví a Koníček – od dubna 2 v 1!

Většina našich předplatitelů si již čte zbrusu novým Jezdectvím od včerejška a odedneška si s ním mohou prolistovat i všichni ostatní, kteří si jej pravidelně kupují na novinových stáncích a na dalších distribučních místech. Vlastně nejenom Jezdectvím. Od tohoto vydání totiž vychází (nejen) pro nejmladší milovníky koní samostatná příloha Koníček. Za jednu cenu si tak v podstatě kupujete ne jeden, ale hned dva časopisy! V tom novém navíc najdete vedle řady nových rubrik, které jistě zaujmou i starší čtenáře, jako dárek koňské pexeso. Více se dozvíte v naší podrobnější upoutávce, ale především v novém Jezdectví!

Kategorie: volný čas
/ 26.3.2009 7:00:00
Třetí Lamborghini Praha Parkur Cup již tuto neděli

Jak jsme vás již informovali, následující neděli 29. března uzavřou letošní „jarní“ část halové sezony tradiční parkurové závody v Hradišťku u Sadské pod názvem Lamborhini Praha Parkur Cup. Naplánovány jsou celkem 4 soutěže od 110 do 140 cm. Startovní listiny a plánky parkurů najdete již nyní na stránkách pořádající společnosti Equinenter. Pro diváky je připraven též bohatý doprovodný program a slosování vstupenek o ceny. Podrobnosti najdete na www.equinenter.cz.

Kategorie: sport
/ 26.3.2009 0:00:00

Blíží se poslední čtvrtek v měsíci a mnozí jistě už tuší, co to znamená. Na stáncích se brzy objeví nové číslo Jezdectví. Hřebcům již bylo věnováno pozornosti více než dost, proto jsme v dubnovém čísle přenechali téma měsíce mnohdy nedoceněným klisnám.

Kategorie: zajímavosti
/ 24.3.2009 0:00:23
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020