zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1234567>>>

Pro velký zájem bude znovu opakován seminář MVDr.Dominiky Švehlové VETERINÁRNÍ MINIMUM U KONÍ - koná se v termínu 27. - 28. ledna 2007 v areálu JK Heroutice u Neveklova. Listopadový termín byl zcela obsazen, dokonce se na řadu zájemců nedostalo. Seminář se týká základní veterinární problematiky, kterou by měl znát každý majitel koně, jezdec či ošetřovatel. Střídají se teoretické lekce s praktickým nácvikem na koních. Na tento seminář volně navazuje další, který je novinkou: VETERINÁRNÍ PREVENCE, ANATOMIE A FYZIOLOGIE JEZDECKY VYUŽÍVANÝCH KONÍ. Termín tohoto semináře je 17. - 18. březen 2007, je vhodný pro všechny absolventy předchozích seminářů, ale není to podmínkou. Bližší info v kalendáři akcí nebo na kalendáři akcí nebo na www.heroutice.cz.

Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
/ 14.12.2006 1:43:31
Další metodou, která je v léčbě velmi užitečná a o které si povíme v dalším díle našeho seriálu, je terapie světlem. S tímto pojmem se setkáváme od narození a mnozí z nás ani nevědí, co to světlo vlastně je. Proto si v úvodu nejprve řekneme pár fyzikálních definic.
Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 6.12.2006 0:00:00

Dnešní díl seriálu pokračuje na téma co je metoda EAD a kde se vzala, metoda EAD jako nová diagnostická metoda pro koně, příbuzná EAV u lidí, co metody spojuje a jaký je jejich princip, příklady měření a možnosti diagnostiky, omezení použití.

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 15.11.2006 11:42:44
První říjnovou sobotu proběhl na Ranči 3V v Třebušíně u Litoměřic seminář o moderních trendech v úpravě kopyt s názvem „Jak nejméně uškodit koni, který musí chodit okovaný“. Spolupořadateli této zajímavé akce byli Ranč 3V Třebušín, Střední Škola Řemeslná v Jaroměři a mistr podkovář pan Karel Kysilka, který zároveň i přednášel.
Kategorie: zajímavosti
/ 9.11.2006 7:35:00
Po krátké podzimní pauze pokračuje dalším dílem seriál "Nekonvenční terapie". Dnešní díl nad otázkami "Co je to homeopatie, jaký je rozdíl mezi homeopatickou a alopatickou léčbou, jak se homeopatika vyrábějí, jak homeopatika léčí, jaká jsou kriteria jejich účinku, jak se provádí homeopatická léčba" ad.
Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 1.11.2006 1:45:00
Veterinární minimum u koní
Pokud jste si oblíbili jaju z našich diskuzních fór a máte rádi články MVDr. Dominiky Švehlové v Jezdectví, přijměte pozvání na již několikátý veterinární seminář konaný na Farmě Heroutice právě s touto lektorkou. Dozvíte se o základní problematice, kterou by měl znát každý majitel, jezdec či ošetřovatel. Naučíte se provést základní vyšetření a budete připraveni na to, co bude zajímat veterináře, pokud byste ho museli ke svému koni volat. Součástí je kromě teorie i praktický nácvik. Podrobnosti v kalendáři akcí.
Autor: DasaH
Kategorie: zajímavosti
/ 1.11.2006 0:00:00

Byliny v prevenci, byliny v léčbě nemocí, západní fytoterapie, lidové bylinkářství, tradiční čínská medicína a ajurvéda, magie bylin, formy bylinných přípravků, obsahové a informační složení bylinných přípravků, možnosti a bariéry léčebného podávání bylin. To jsou hesla dalšího dílu Nekonvenční terapie, která se k vám vrací po krátké letní přestávce.

Autor: Artuš
Kategorie: zajímavosti
/ 15.9.2006 1:41:36
1
Kategorie: zajímavosti
/ 4.5.2006 7:05:01
<<<1234567>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020