dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

První zářijovou neděli pokračuje metropolitní sezóna na chuchelském závodišti. Program začne tradičně ve 14 hodin a obsahuje celkem osm rovinových dostihů. Velmi zvědavě očekávaným testem bude hlavní bod nabídky, 72. Gerschův memoriál Fondů Conseq Invest (NL kat., 1400 m, 2letí, 130 tis. Kč, start v 15.35 hod.). Startovní listina prvního z "podzimních" juniorských vrcholů sice obsahuje pouze sedm jmen, ale kvantitu zde výrazně nahrazuje kvalita účastníků, především trojice favoritů už v dosavadních nemnoha vystoupeních ukázala vysokou výkonnost a značný potenciál do budoucích startů.
Kategorie: dostihy
/ 4.9.2008 0:56:15
Na sklonku letních prázdnin byla ve Velké Chuchli zahájena druhá polovina letošní dostihové sezóny. Za ideálního počasí se na dobře připravené dráze odběhlo osm dostihů, přičemž vrcholem programu byl 63. ročník posledního a nejdelšího klasického testu Tattersalls St. Leger. Další nabídku vytvořily kapitoly tradičních pražských seriálů (Pohár Elektrizace železnic a Schaumann), první z půltuctu na letošek připravených dostihů ve spolupráci s European Breeders' Fund a kvartet sázkařsky velmi zajímavých, vyrovnaných handicapových zkoušek.
Kategorie: dostihy
/ 1.9.2008 11:10:03
Po letní přestávce začne poslední srpnovou neděli druhá polovina letošní metropolitní dostihové sezóny. Otevře ji dostihové odpoledne, jehož vrcholem je nejdelší klasická zkouška roku, jedním miliónem korun dotovaný a výbornou čtrnáctičlennou konkurencí obsazený 63. Tattersalls St. Leger (2800 metrů). Také další program je kvalitní a pestrý: pokračuje seriál Schaumann pro dvouleté koně českého chovu, uvidíme první kapitolu čtvrtého ročníku Poháru Elektrizace železnic (proutěné překážky) a odběhne se rovněž první z letošních šesti dostihů pořádaných ve spolupráci s organizací European Breeders Fund (EBF)...
Kategorie: dostihy
/ 28.8.2008 0:33:42
Už jen necelé dva týdny zbývají do začátku druhé poloviny dostihové sezóny 2008 na závodišti v Praze-Velké Chuchli. Podívejte se na nabídku toho, co se na centrálním českém závodišti připravuje.
Kategorie: dostihy
/ 21.8.2008 11:39:40
Červencové dostihy

Dostihy se na červenec z Velké Chuchle a Pardubic stěhují: 5. 7. se v Karlových Varech běží Letní cena klisen a na druhý den Pohár filmového festivalu. Dne 12. 7. se závodí zároveň v Mostě a ve Světlé Hoře, 13. 7. pak v Tochovicích. Na 19. 7. se v Kolesách chystá steeplechase a hned po ní, 20. 7., se můžeme vrátit do Karlových Varů na Lázeňskou míly. Poslední červencový víkend bude patřit opět mosteckému Hipodromu (26. 7.) a Albertovci (27. 7.). Více na www.dostihy.cz.

Kategorie: dostihy
/ 4.7.2008 0:00:00
Červencové dostihy

Dostihy se na červenec z Velké Chuchle a Pardubic stěhují: 5.7. se v Karlových Varech běží Letní cena klisen a na druhý den Pohár filmového festivalu. Dne 12.7. se závodí zároveň v Mostě a ve Světlé Hoře, 13.7. pak v Tochovicích. Na 19.7. se v Kolesách chystá steeplechase a hned po ní, 20.7., se můžeme vrátit do Karlových Varů na Lázeňskou míli. Poslední červencový víkend bude patřit opět mosteckému Hipodromu (26.7.) a Albertovci (27.7.). Více na www.dostihy.cz.

Kategorie: dostihy
/ 3.7.2008 0:00:00
Poslední červnovou neděli skončila dvanáctou kapitolou první polovina letošní dostihové sezóny na závodišti v Praze-Velké Chuchli. Sedm početně bohatě obsazených dostihů uzavřelo metropolitní poločas, v němž se uskutečnilo celkem 95 rovinových dostihů (64,6 % z celé ČR) s cenami přesně za jedenáct miliónů korun (včetně prémií pak 12,3 mil. Kč - 62,7 % z celé ČR)...
Kategorie: dostihy
/ 30.6.2008 10:29:27
Velká cena Paramo a.s.- Memoriál majora Miloše Svobody na 5800 metrů byla v sobotu, 14.června, druhým kvalifikačním dostihem pro 118.Velkou pardubickou České pojišťovny. Vítěz posledních dvou ročníků tohoto dostihu Decent Fellow a také Zeerow neprošli veterinární kontrolou a tak se na startu sešlo devět koní a jezdců...
Kategorie: dostihy
/ 30.6.2008 8:45:55
Navzdory tropickému vedru se u příležitosti nejprestižnějšího dostihového odpoledne sezóny, konaného pod záštitou ministra zemědělství ČR Petra Gandaloviče a primátora hl. m. Prahy Pavla Béma, tribuna závodiště v Praze-Velké Chuchli zcela zaplnila a bylo to jen dobře, protože při jedenáctém pokračování metropolitního kalendáře 2008 se opravdu bylo na co dívat. Vrcholem programu byl samozřejmě letošní nejbohatší rovinový dostih střední Evropy, 88. Staropramen České derby (Gd-3, 2400 m, 3letí), v němž se šestnáct koní utkalo o celkovou sumu tři milióny korun. Skvělou podívanou však přineslo také všech dalších sedm položek svátečního menu.
Kategorie: dostihy
/ 23.6.2008 9:23:28
- pod záštitou ministra zemědělství ČR Petra Gandaloviče a primátora hlavního města Prahy Pavla Béma. Nejbohatší středoevropský rovinový dostih o celkovou dotaci tři milióny korun!!! DERBY - nejprestižnější zkouška, které se dostihový kůň může zúčastnit jen jednou v životě. Už samotný start v něm je majitelským a trenérským cílem, jemuž se podřizuje veškeré snažení. Mít koně v DERBY je sen. A když se splní, teprve začíná poslední díl cesty na dostihový Olymp...
Kategorie: dostihy
/ 19.6.2008 8:33:53
Nejbohatší středoevropský rovinový dostih o celkovou dotaci tři milióny korun!!!  DERBY - nejprestižnější zkouška, které se dostihový kůň může zúčastnit jen jednou v životě. Už samotný start v něm je majitelským a trenérským cílem, jemuž se podřizuje veškeré snažení. Mít koně v DERBY je sen. A když se splní, teprve začíná poslední díl cesty na dostihový Olymp... Čtvrtek 12. června 2008, 10 dní do startu...
Kategorie: dostihy
/ 13.6.2008 8:00:38
Devět dostihů měl na programu další dostihový den letošní metropolitní sezóny, bohatý doprovodný program obstaraly akce "Dětský den s Městskou policií" a prodejní výstava výrobků neziskových dílen. Hlavní položkou dostihové nabídky odpoledne byl poslední derby-trial, Červnový pohár DNS (I. kat., 2435 m, 3l., 120 tis. Kč), na jehož startu stanulo třináct koní. Ani druhému červnovému dni letošní sezóny se nevyhnula silná dešťová přeháňka, tentokrát ji ale nedoprovodila bouřka a časový program bylo možné dodržet beze změn.
Kategorie: dostihy
/ 9.6.2008 12:31:42
Sobotní dostihové odpoledne na pardubickém závodišti 14.června sice jednoznačně vyvrcholí Velkou cenou Paramo a.s. - II. kvalifikací na letošní Velkou pardubickou České pojišťovny, ale v rámci Ruského dne zde bude divákům nabídnuta i další nevšední a lukrativní podívaná. Jako doprovodná akce se tu poběží mezinárodní dostih plnokrevných achaltekinských koní o cenu Boinou.
Kategorie: dostihy
/ 9.6.2008 0:00:00
Vrcholem desátého dostihového odpoledne letošní metropolitní sezóny bude poslední předzkouška pro kandidáty startu v 88. Staropramen Českém derby. V Červnovém poháru DNS (I. kat., 2435 m, 120 tis. Kč, 3l.) se třináct koní bude snažit o vylepšení svého handicapového hodnocení, jež je nejdůležitějším kritériem při sestavování startovní listiny derby. Loňský ročník tohoto dostihu vyhrál o jedenáct délek valach Charley, který pak skončil v samotném derby na druhém místě, a i když letos nelze od nikoho z účinkujících takovou převahu v cíli očekávat, ve vyrovnaném startovním poli jsou některá zajímavá jména, jejichž nositelé se téměř jistě v derby objeví a dost možná v něm nebudou jen "do počtu"...
Kategorie: dostihy
/ 5.6.2008 8:23:40
Hlavním bodem deváté dostihové neděle letošní metropolitní sezóny byla nejdůležitější derby-předzkouška, 57. ročník Velké červnové ceny ESO9 Intranet (NL, 2235 m, 130 tis. Kč, 3l.), do dostihu nastoupilo patnáct potenciálních kandidátů boje o modrou stuhu. Doprovodný program zpestřilo přistání šestnácti ultralehkých letadel pilotovaných českými reprezentanty v tomto oboru, počtem dosednuvších strojů vytvořili letci nový rekord chuchelského závodiště. Konec nedělního programu naopak negativně ovlivnily silný přívalový déšť a bouřka, které znemožnily konání závěrečného dostihu. Ten bude opakován příští neděli, 8. června.
Kategorie: dostihy
/ 2.6.2008 12:13:39
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020