dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Dostihový duben vyvrcholil na chuchelském závodišti čtvrtou kapitolou letošní sezóny. Dvoutisícová návštěva zhlédla program složený z osmi položek, z nichž dvě měly statut nejvyšší kategorie. V drtivé většině dostihů se prosazovali favorité, pouze v jediném handicapu zvítězil nepreferovaný kůň! V článku více…

Kategorie: dostihy
/ 3.5.2007 7:32:11

Dostihový duben vyvrcholí v neděli na závodišti v Praze-Velké Chuchli programem osmi dostihů, mezi nimiž se excelentními sestavami vyjímají především dva dostihy první kategorie, každý i s prémiemi o 200.000 Kč: Memoriál profesora Václava Michala (I. kat., 1400 m, 3l. hřebci a valaši) představí jedenáct špičkových uchazečů o pozici hlavního adepta květnové Velké jarní ceny RABBIT CZ a Cena Partžurnálu (I. kat., 1400 m, 4+) nabídne souboj devíti elitních sprinterů a mílařů, kteří jen za loňský rok vydělali přes čtyři a čtvrt miliónu korun!

Kategorie: dostihy
/ 27.4.2007 0:00:00

Také třetí pokračování letošní sezóny proběhlo ve Velké Chuchli za krásného počasí a před třítisícovou diváckou kulisou. Publikum se těšilo, a také se dočkalo, jednak hlavního dostihu: Velké ceny HSBC-Memoriálu Rudolfa Deyla, kde testovaly potenciální klasickou formu tříleté klisny a jednak Ceny BT, kde nastoupil k návratu na dráhu nejlepší český dostihový kůň všech dob, vítěz Gr.1 (Rheinland-Pokal) Darsalam.

Kategorie: dostihy
/ 23.4.2007 11:21:47

Neděle 22. dubna bude termínem letošní třetí kapitoly metropolitní dostihové sezóny. Od 14 hodin odstartuje program 8 dostihů, jichž se zúčastní rekordně vysoký počet 123 koní. Hlavním dostihem je Velká cena HSBC (33. Memoriál Rudolfa Deyla) se 16 kandidátkami na účast v Jarní ceně klisen Porcela Plus, ale úplně neobvykle bude obrovská pozornost soustředěna také na Cenu BT - dostih III. kategorie pro starší koně. Svůj návrat na dostihovou dráhu tu totiž neplánuje nikdo menší, než dvojnásobný český Kůň roku a vícenásobný vítěz na nejvyšší mezinárodní scéně - Darsalam!

Kategorie: dostihy
/ 18.4.2007 4:05:24

V neděli 15. dubna od 14 hodin pokračuje dostihová sezóna na závodišti v Praze-Velké Chuchli druhou kapitolou. Připraveno je osm dostihů, mezi nimiž má statut vrcholu programu jubilejní 50. ročník Velké dubnové ceny Factoringu České spořitelny (I. kat., 1800 m, 160 tis. Kč, 4+). Startovní pole čítá jedenáct aktérů a celkově oplývá vysokou kvalitou, rozhodně největší zájem přitahuje středoevropská premiéra šestiletého hnědáka Simple Exchange, který před třemi lety zvítězil v American derby (Gd-2) a vloni jej majitel Ardak Amirkulov (stáj Turan) zakoupil v přepočtu za tři milióny Kč! Více zde...

Kategorie: dostihy
/ 14.4.2007 0:00:00

Na velikonoční neděli byla ve Velké Chuchli zahájena letošní dostihová sezóna. Vydařené odpoledne, pod záštitou starosty MČ Velká Chuchle Stanislava Fresla, sledovaly více než tři tisícovky diváků, které byly v programu osmi dostihů svědky hned dvou zkoušek nejvyšší kategorie. Obě nabídly skvělou podívanou, byť každá jiným způsobem...

Kategorie: dostihy
/ 9.4.2007 1:53:42
V pátek 2. března využili možnost dohlášení do seriálu Schaumann majitelé šesti dvouletých koní českého chovu, čímž se počet adeptů na účast v sedmi dostizích této populární a zavedené série, jediné svého druhu v České republice, zvýšil a uzavřel na čísle 126...
Kategorie: dostihy
/ 5.3.2007 12:43:17
Chuchelské závodiště i v nadcházející sezóně, jako jediné v ČR, uspořádá speciální sérii dostihů pro nejmladší ročník domácích dostihových rodáků. Do šestého ročníku seriálu Schaumann pro dvouleté koně českého chovu bylo na konci ledna přihlášeno 120 potenciálních účastníků...
Kategorie: dostihy
/ 5.2.2007 6:16:59
Jedenácté vydání Klasifikace Jezdectví bilancuje nejlepší výkony, dosažené na českých a slovenských dostihových drahách v sezoně 2006 - sezoně zajímavé, ale nijak výjimečné. Jelikož se jedná o velmi rozsáhlý materiál, uveřejnili jsme v tištěné verzi Jezdectví pouze zkrácený text a ten nezkrácený vám nyní nabízíme v elektronické podobě.
Kategorie: dostihy
/ 26.1.2007 0:00:00
Ani tou poslední veřejnou akcí ještě práce zaměstnanců dostihových závodišť zcela nekončí a v přípravách je již sezóna nadcházející. A co nového v ní čeká návštěvníky a účastníky dostihů ve Velké Chuchli?
Kategorie: dostihy
/ 27.11.2006 11:56:34
(Dostihový den Elektrizace železnic Praha.) Po téměř sedmi měsících dnes skončila letošní dostihová sezóna v Praze-Velké Chuchli i celé ČR. Vrcholem derniéry byla překážková Velká cena EŽ Praha na 5200 metrů o 160 tisíc korun s devíti aktéry. Na konci odpoledne si společně připili vítězové žokejských šampionátů 2006...
Kategorie: dostihy
/ 5.11.2006 4:51:00
Velkou cenou Schaumann ČR (I. kat., 1500 m, 120 tis. Kč) vyvrcholil pátý ročník úspěšného seriálu Schaumann pro dvouleté koně českého chovu. Na startu letošní poslední zkoušky nejvyšší kategorie pro nejmladší dostihový ročník se seřadilo jedenáct kandidátů. Celkem devatenáctá kapitola metropolitní sezóny nabídla devět dostihů, osm položek rovinových a na závěr předposlední díl série EŽ Praha přes proutěné překážky.
Kategorie: dostihy
/ 23.10.2006 10:52:10
Překážkové dostihy ČASCH a Cena Jezdectví a EQUICHANNEL.cz
Časopis Jezdectví a naše občanské sdružení EQUICHANNEL.cz se premiérově rozhodli podpořit dostihový sport, a tak se již zítra od 16 hodin v rámci letošního předposledního dostihového dne poběží v Pardubicích steeplechase III. kategorie na 3.900 m pro čtyřleté a starší koně s celkovou dotací 55.000 Kč. Přihlášeno je 9 koní, startovní listiny najdete na dostihy.cz, bližší informace a tipy v našem kalendáři. Pokud máte chuť setkat se s ostatními v krásném prostředí pardubického závodiště a obnovit tak krásnou společenskou tradici, neváhejte, přijeďte. Pardubice jsou odevšud blízko :o)
Kategorie: dostihy
/ 20.10.2006 9:28:43
V neděli 15. října se od 13 hodin rozběhne kvantitativně rekordní program deseti dostihů, hlavním bodem programu je Velká cena Special Turbo (Memoriál Harryho Petrlíka) pro tříleté a starší klisny na 1600 metrů. Uskuteční se také třetí z dostihů pro dvouleté koně s bonusem Hřebčína Napajedla Cena Lincolna. Po týdenní přestávce jde metropolitní dostihová sezóna do finiše, včetně nadcházející neděle zbývají čtyři dostihové dny.
Kategorie: dostihy
/ 13.10.2006 1:26:04
Velká pardubická s napínavým průběhem

Kdo sledoval v neděli 116. Velkou pardubickou České pojišťovny (ať již přímo, nebo u televizní obrazovky) musel mít nervy jak struny. O zajímavé momenty nebyla nouze. Se sedmnácti startujících jich dokončilo tento 6900 metrů dlouhý dostih, který se běžel o 4,5 milionu korun, pouze osm. Na velkém Taxisovu příkopu skončili čtyři koně a později stejný osud čekal další čtyři, mezi nimiž byl i jeden z favoritů, loňský vítěz Mascul. Z prvenství se letos radoval loni druhý Decent Fellow v sedle s Josefem Bartošem (25), který doběhl v čase 9:20,60 a zaostával tak za loňským rekordem Maskula o devět vteřin. Na druhém místě doběhl po heroickém výkonu Juventus, s nímž marně útočil na svůj šestý jezdecký triumf ve „Velké“ třiapadesátiletý Josef Váňa. Ten je současně trenérem vítězného koně. WebTip: zpravodajství z VPČP na iDNES.

Kategorie: dostihy
/ 8.10.2006 7:06:36
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020