Profil jezdce – Martin Štorkán

Martin Štorkán letos dosáhl hned dvou významných výsledků – tím je 4. místo na MČR mladých jezdců a 2. místo ve finále Dance and Jump Cupu. Jeho snem je vítězství na mistrovství Evropy, prozatím by se ovšem spokojil se stejným výsledkem na českém mistrovství. Více o Martinovi v dnešním profilu.

Attachment Image

Jméno a příjmení: Martin Štorkán
Datum narození: 27. 1. 1992
Místo bydliště: Děpoltovice
Jezdecký klub: JK Pegas Děpoltovice
Disciplína: skoky
Trenér: Helena Lahodná

Můj první kontakt s koňmi:
To už si přesně nepamatuji, bylo to někdy v mém prenatálním období prostřednictvím maminky. 🙂

V kolika jsem začal jezdit závodně:
V šesti letech jsem začal s jízdami zručnosti, ovšem už tehdy jsem tušil, že má jezdecká budoucnost se bude odvíjet docela jiným směrem. Ukončil jsem tedy svou zručnostní kariéru a od 9 let začal oficiálně závodit na pony.

Proč se věnuji právě této disciplíně:
Drezura se mi zdá nudná a všestrannost… Proč vlastně nejezdím všestrannost? Aha, ona je tam drezura. 🙂

Kolik času týdně s koňmi strávím:
U koní jsem každý den, kromě pondělka, to se věnuji „gaučingu“ u babičky.

Koho a proč uznávám z jezdeckého sportu:
Vážím si spousty lidí, ale pokud bych měl přímo někoho jmenovat, tak je to pan Pecháček a paní Lahodná. A samozřejmě nesmím zapomenout na Aleše Opatrného, ten je mým vzorem už asi tak 10 let. 😀

Můj „životní“ kůň:
Úplně nejlepší pocit mám na Aragonovi, ale nejvíc mě toho naučila Lucille. Nerad bych některého z nich urazil.

Nezapomenutelný zážitek s koňmi (veselý/smutný/oba dva):
Dobrých i špatných zážitků bylo dost, ale asi úplně nejšťastnější jsem byl po prvním dokončeném téčku. 🙂

Jezdecké úspěchy, kterých si cením:
4. místo na MČR mladých jezdců 2011, 2. místo ve finále Dance and Jump Cupu 2011, 10. místo na VC Ptýrova 2011 a všechny parkury stupně T, které jsme já i koně přežili ve zdraví. 🙂

Na koních mám nejradši:
To, že všechny krásy světa leží mezi jejich očima… A taky to, že ježdění na nich je pro mě jako droga.

Můj nejhorší pád z koně:
Ve třinácti letech z poníka (strakatá kobylka Lucka). Celkem ráda odskakovala z dálky a jednou jí to tak úplně nevyšlo, takže se jí kláda zamotala mezi přední nohy a hodili jsme takové menší salto. Ona byla naštěstí v pořádku, já měl zlomené 2 obratle, palec a odraženou plíci. Naštěstí ani to mě neodradilo a jezdím dál.

Kromě ježdění na koních mě baví:
Sledování filmů, a to jakože hodně. Jinak nemám na moc jiných aktivit čas.

Můj sen, kterého bych chtěl dosáhnout:
Vyhrát mistrovství Evropy… Ale prozatím bych se spokojil se stejným výsledkem na českém mistrovství.

Tři slova, která mě charakterizují:
Tvrdohlavost, optimismus, ukecanost.

Moje zlozvyky a nešvary :):
Nekouřím, nepiju, sexuálně nežiju… 🙂 Těch jezdeckých je hodně, ale snažím se je eliminovat.

Moje oblíbené – jídlo, pití, hudba, film, televizní pořad, značka oblečení, auto:
Svíčková, Coca Cola, Jaromír Nohavica, Forrest Gump, HIMYM, Animo, Škoda Felicia. 🙂

Životní motto:
„Lepší být mrtvej, než druhej.“

PODOBNÉ ČLÁNKY
Odebírejte Jezdectví.cz Newsletter
Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.
Jezdectví.cz
Časopis je určen jezdcům, chovatelům a milovníkům koní jakož i příznivcům jezdeckého sportu.
© Copyright 2025 - EquiPress s.r.o., Rozkošného 1058, Praha5 - Smíchov, All rights reserved.
Coded by 200solutions