Rudolfův pohár 2013: Dvě zlata, stříbro a bronz pro ČR!

Včera odstartovali v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem mezinárodní závody ve spřežení, Rudolfův pohár. Svou účast potvrdilo více než osmdesát soutěžících rozdělených do čtyř kategorií – pony dvojspřeží, jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží.

Attachment Image

Aktualizace 21. 4. 18:20 HOD: V soutěži čtyřspřeží si vedení udržel Francouz Francois Vogel, také stříbrná medaile putovala do Francie prostřednictvím Jeromeho Cheze, Jiří Nesvačil po parkuru bohužel sklouznul z původní stříbrné na bronzovou příčku. J. Jelínek skončil se svým čtyřspřežím na posledním, osmém místě.

Zlato pro Českou republiku vybojoval v soutěži dvojspřeží Martin Gössl, na stříbrné pozici zůstal Ital Jozsef Dibak a bronzová připadla polskému spřežení, jež vedl Adrian Kostrzewa. Josef Hrouda si svým výsledkem zajistil čtvrté místo, o tři příčky pod ním skončil Ladislav Jirgala.

Další zlato, tentokrát v jedničkách, zůstává v ČR díky Janu Exnarovi, těsně za ním dokončil Francouz Renaud Vinck, třetí pozice patří Johanu Hernerovi ze Švédska. Alena Brixová získala pátou a Pavel Plch sedmou příčku.

Ve dvojspřeží pony zvítězil Němec Jakob Finck, stříbrnou pozici si udržela Monika Pospíšilová a bronz si do Německa odváží Christof Weihe. Poslední dvě místa, čtvrté a páté, připadla Čechům – T. Palánovi a J. Práškovi.

Aktualizace 20. 4. 21:20 HOD: V maratonu se nejlépe předvedli Francois Vogel (FRA) – čtyřspřeží, Jacek Kozlowski (POL) – dvojspřeží, český reprezentant Jan Exnar – jednospřeží a Christof Weihe (GER) – dvojspřeží pony. Po dvou dnech se dostali do vedení dva Češi – se svým dvojspřežím Martin Gössl a mezi jednospřežími Jan Exnar. Na druhé příčce se zatím usadili Jiří Nesvačil (čtyřspřeží) a Monika Pospíšilová (dvojspřeží pony).

Aktualizace 19. 4. 21:30 HOD: Po drezurách vede ve dvojspřeží pony Jakob Finck (GER) s koňmi Charismas Walentina a Lancaster 157, hned za ním skončila Monika Pospíšilová vedoucí koně Sára 25 a Sibela, v jednospřeží je na špici Henrik Höper (DEN) a Cosmos, z českých reprezentantů dopadl nejlépe Jan Exnar s koněm GSS FarinaXXXVIII-57 a mezi čtyřspřežími dostal nejlepší hodnocení Josef Leibetseder (AUT) – Pera 55, GSS Flora XXXVIII-52, Rudolfo Fála I-22 a Rudolfo Espada III-9, druhý je Jiří Nesvačil – Arnie, Putin, Carmen 17 a Lady 26.

Aktualizace 19. 4. 8 HOD: V drezurách dvojspřeží se z 36 startujících dařilo nejlépe Italovi Jozsefu Dibakovi s koňmi Celviro a Carlos, na průběžném druhém místě skončil Martin Gössl s koňmi Pluto Peppolina-1 a Pluto Aquila-1.

Odkaz na kompletní výsledky najdete zde, nebo v sekci Jezdecké závody.

Původní text z 16. 4.:

Vstupné pro diváky bude činit 100,- Kč, důchodci a studenti mohou program sledovat za polovic, děti do 6 let mají vstup povolen zdarma.

ROZPIS

PŘEHLED STARTUJÍCÍCH

PODOBNÉ ČLÁNKY
Odebírejte Jezdectví.cz Newsletter
Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.
Jezdectví.cz
Časopis je určen jezdcům, chovatelům a milovníkům koní jakož i příznivcům jezdeckého sportu.
© Copyright 2025 - EquiPress s.r.o., Rozkošného 1058, Praha5 - Smíchov, All rights reserved.
Coded by 200solutions