Od 15. do 21. prosince proběhla v londýnské aréně Olympia tradiční předvánoční akce Olympia London Horse Show. Na programu byly i závody Světového poháru v drezuře, skocích a spřežení s nejlepšími jezdci světa. Aktualizace 22.12. 14:30 HOD: Michael Whitaker a Viking zvítězili po kontroverzní diskvalifikaci Bertrama Allena v pondělní Grand Prix. Více uvnitř.
Oficiální webové stránky | Startovní listiny a výsledky | Přímý přenos
Seznam startujících – spřežení
Pondělí 21. prosince – Závody London International Horse Show zakončila v pondělí večer soutěž Grand Prix, která však skončila kontroverzním rozhodnutím rozhodčích. Ti diskvalifikovali vítězného jezdce Bertrama Allena. Vítězem se tak stal domácí Michael Whitaker s Vikingem. Irský jezdec Bertram Allen s Quiet Easy předvedl velmi rychlé rozeskakování a dokončil téměř o dvě sekundy před Whitakerem. Po vyjetí z kolbiště koně prohlédl FEI Steward, který nahlásil hlavnímu rozhodčímu krev na pravém boku. Hlavní rozhodčí tak podle pravidel FEI (článek 242.3.1) Allena diskvalifikoval. Proti tomuto rozhodnutí se Allen odvolal, ale odvolací komise potvrdila rozhodnutí rozhodčího.
Oceněný Whitaker měl smíšené pocity a jak později okomentoval, vítězství si zasloužil Allen. Britský veterán také irskému jezdci věnoval vítěznou stužku. I Ludger Beerbaum, který dokončil hned za Whitakerem, se vyjádřil na podporu Allena: „Musel jsem si vzít brýle, abych to droboučké zranění viděl.“ Není to první kontroverzní diskvalifikace v Británii. Stejná událost se přihodila při LGCT v Londýně v roce 2014 jezdci Hansi Dreherovi.

Michael Whitaker a Viking zvítězili po kontroverzní diskvalifikaci Bertrama Allena.
Neděle 20. prosince – Nejstarší jezdec při závodech v londýnské Olympii, John Whitaker, ukázal svým mladším soupeřům, jak se vyhrává v nedělní soutěži H&M Ivy Stakes. Zvítězil se svou klisnou Ornellaia v rozeskakování, do kterého se dostalo 12 jezdců. Na druhém místě se umístil Steve Guerdat a na třetím Maikel Van der Vleuten.
Sedmé kolo Světového poháru vyhrál italský jezdec Emanuele Gaudiano. Ze 17 členného rozeskakování soutěže do 160 cm vyhrál se svým 10 letým valachem Admara téměř o sekundu před třemi domácími jezdci Benem Maherem, Michaelem Whitakerem a Scottem Brashem. Západoevropskou ligu Světového poháru vede stále Christian Ahlmann. Aktuální pořadí Světového poháru najdete zde.
Sobota 19. prosince – Průběh závodů Světového poháru spřežení najdete v samostatném článku.
Pátek 18. prosince – K obrovské radosti domácích zvítězila v páteční večerní soutěži Longines Christmas Cracker do 160 cm domácí vycházející hvězda Jessica Mendoza se Spirit T. Patnáct jezdců se dostalo do rozeskakování a hned šest bylo britských. Na druhém místě dokončil Švýcar Pius Schwizer s PSG Future a na třetím další domácí Laura Renwick.
Této soutěži předcházela soutěž Christmas Speed Stakes, ve které triumfoval holandský jezdec, zlatý medailista ze soutěže družstev mistrovství Evropy, Jurs Vreiling s koněm Arezzo VDL před Simonem Delestrem a domácím Benem Maherem.

Jessica Mendoza
Čtvrtek 17. prosince – Italskský jezdec Emanuele Gaudiano s koněm Caspar zvítězili v nejvyšší čtvrteční soutěži do 155 cm Santa Stakes. S koněm Caspar dokončil devítičlenné rozeskakování jako nejrychlejší v čase 33,52 sekundy. Na druhém místě skončil domácí jezdec John Whitaker s Argentem a na třetím Robert Olivier s Quenelle du Py. Čtvrteční večer patřil soutěži The Alltech Christmas Puissance. Zde nakonec vítězství sdíleli dva jezdci, když dokázali v pátém kole skočit přes slavnou zeď o výšce 215 cm – Jos Verlooy a Hilmar Meyer.

Jos Verlooy překonává zeď o výšce 215 cm.
Středa 16. prosince – Carl Hester dokázal s celkovým hodnocením 83,75 % porazit ve středeční Grand Prix Freestyle svoji svěřenkyni a světovou jedničku Charlotte Dujardin s Uthopia, kteří obdrželi 82,55 %. V sedle 11 letého valacha Nip Tuck, s kterým získal Hester týmovou stříbrnou medaili při letním mistrovství Evropy v Cáchách, ukázal proč byl dlouho legendou v tomto sportu. Jako třetí se umístil vítěz ze Stockholmu, Hans Peter Minderhoud se skóre 80,975 %, který se ujal vedení celé západoevropské ligy Světového poháru. Kompletní výsledky najdete zde. Aktuální pořadí Světového poháru zde.

Vítězná jízda Carla Hestera s Nip Tuck během Grand Prix Freestyle.
Úterý 15. prosince – V úterý byla na programu drezurní soutěž Světového poháru Grand Prix. Již po páté v řadě ji dokázala vyhrát světová jednička Charlotte Dujardin se skóre 77,46 %. Zatímco čtyři předchozí vyhrála se svým zlatým olympijským koněm Valegrem, včerejší vítězství si připsala s koněm Uthopia svého trenéra Carla Hestera. Ten se umístil na druhém místě s Nip Tuckem se ziskem 76,66 %. Na třetím místě dokončil nizozemský jezdec Hans Peter Minderhoud s Glock’s Flirt (76,12 %). Kompletní výsledky zde.

Charlotte Dujardin a Utopia při úterním CDI-W Grand Prix v Londýně.
úterý 15. 12. – The Reem Acra FEI World CupTM Dressage Grand Prix
středa 16. 12. – The Reem Acra FEI World CupTM Dressage Freestyle to Music
čtvrtek 17. 12. – The Alltech Puissance
pátek 18. 12. – FEI World CupTM Extreme Driving presented by Dodson & Horrell
sobota 19. 12. – FEI World CupTM Extreme Driving presented by Dodson & Horrell
neděle 20. 12. – The Longines FEI World CupTM Show Jumping leg presented by H&M
pondělí 21. 12. – The Olympia Grand Prix
Kompletní program ke stažení zde.