Jak informuje Grand Prix Replay, světová dvojka Simon Delestre je novým jezdcem koně Sultan du Chateau. Desetiletý valach závodil posledních pět let s francouzským jezdcem Laurentem Guilletem. Tento rok dvojice vyhrála dvě Grand Prix (1* a 3*) na jarních závodech MET ve španělské Oliva a také dvouhvězdové Grand prix v Arnas Sauvageonne.

Publikováno: 27.9.2016 19:00:00
Kategorie: Sport
Rubrika: skoky
ČSP Olomouc 2016: Neděle - Finále Czech Junior Cup

V neděli 25. září vyvrcholil v Olomouci finálovými soutěžemi Český skokový pohár 2016. Ve finále Czech junior Cup v kategorii 12-15 let zvítězila Adéla Pokorná a Alabama. V kategorii 16-18 let se z vítězství radovala Denisa Vegrichtová a Jetta. Foto Michael Motygin.

Publikováno: 27.9.2016 17:30:00

Dne 4.10.2016 proběhne 1. veřejné představení Jezdeckého informačního systému (JIS). Veřejná premiéra systému, který zcela zásadně mění způsob registrací, vystavování sportovních licencí a dalších činností v rámci ČJF a bude mít praktický dopad na každého člena, je naplánována na Oblastní konferenci Severomoravské oblasti, v klubovně TJ Slovan Frenštát p.R po skončení oficiální programu Konference.

Publikováno: 27.9.2016 15:00:00
Rubrika: ostatní
ČSP Olomouc 2016: Neděle - Amateur Tour

V neděli 25. září vyvrcholil v Olomouci finálovými soutěžemi Český skokový pohár 2016. Ve finále Amateur Tour zvítězila Kateřina Endrysová a Colet před Petrou Mlčochovou s koněm Mojito. Třetí místo obsadila Zuzana Tyšerová a Dona 9.  Foto Michael Motygin.

Publikováno: 27.9.2016 12:00:00

Farma Ptýrov pořádá o víkendu poslední závody této sezony, a to s malou změnou termínu – místo plánované neděle závody proběhnou v sobotu. Je to především proto, že v rámci programu závodu je navíc soutěž, která se pojede za umělého osvětlení.

Publikováno: 27.9.2016 9:00:00

Francouzský všestrannostní jezdec Nicolas Astier začal jezdit v sedmi letech v pony klubu. Už od pěti let ho však maminka brala s sebou na vyjížďky. V devíti letech začal závodit na ponících. V 15 letech již reprezentoval v pony soutěžích Francii a do dnešního dne je jediným jezdcem, který Francii reprezentoval šest let za sebou na mistrovství Evropy ve všestrannosti v pony kategorii, juniorech a mladých jezdcích.

Publikováno: 27.9.2016 6:00:00
Rubrika: profily jezdců a koní

Norští vědci zjistili, že koně mohou být vytrénováni ke komunikaci s lidmi, aby vyjádřili své pocity a názory. Minulé výzkumy ukázaly, že některá zvířata, hlavně opice a delfíni, se mohou naučit komunikovat vybíráním symbolů.

Publikováno: 26.9.2016 19:30:00
Kategorie: Zajímavosti

Aktuální i již proběhlé výjezdy českých jezdců na zahraniční závody v říjnu 2016 sledujte s námi v tomto článku. Čeští jezdci se v tomto měsíci účastní závodů ve čtyřech disciplínách. Vyráží například na mistrovství světa mladých koní v Le Lion d'Angers

Publikováno: 26.9.2016 17:50:00
Podzimní drezurní závody v Dubenci 2016

V sobotu 24. září se uskutečnily drezurní závody v areálu JK Tandem Dubenec. Během závodů se také vyhlašovaly výsledky Jihočeského poháru pro děti a juniory 2016. Vítězství v kategorii pony získala Zuzana Baloušková – JK Borová, vítězství v kategorii juniorů patřilo Janě Táboříkové – JK Falea. Nejvyšší soutěže S, úlohu JU a kür vyhrála Anna Mikolášová – JK Falea. Foto Šárka Drahošová.

Publikováno: 26.9.2016 16:00:00
Rubrika: drezura

Aktuální i již proběhlé výjezdy českých jezdců na zahraniční závody v září 2016 sledujte s námi v tomto článku. Čtvrtý víkend závodili české drezurní jezdkyně v Budapešti - 25. 9.: Junior Freestyle - 1. A. Hanáčková a Well Done, 2. E. Vavříková a Belle Ennie, 3. A. Hrudková a Zidane, Pony Freestyle - 5. J. Pásková a Fleuramo's Sem

Publikováno: 26.9.2016 13:40:00
Zářijové všestrannostní závody v Humpolci

V sobotu 24. září se uskutečnily na humpoleckém závodišti Dusilov tradiční všestrannostní závody, které byly rovněž oblastním mistrovstvím Vysočiny v kategorii seniorů a mladých jezdců. Oblastní mistryní mezi seniory se stala Markéta Máchová s Aférou, mezi mladými jezdci pak zvítězila Nikola Urbancová v sedle koně Sonny 5. Foto Lukáš Krajíček.

Publikováno: 26.9.2016 11:50:00
Rubrika: všestrannost

Seznam vítězů v termínu 22. - 25. září 2016. Kdo zvítězil v Olomouci, Zduchovicích, Mostu, Brně, Kolíně, Dubenci a Humpolci? Průběžně doplňujeme výsledky z dalších závodů! Startky a výsledky najdete na webu ČJF https://prihlasky.cjf.cz/#/zavody/rozpisy.

Publikováno: 26.9.2016 9:40:00
Mistrovství České republiky spřežení 2016

V termínu od 22. do 25. září se v Heřmanově Městci uskutečnilo mistrovství České republiky v soutěžích spřežení. V soutěži dvojspřeží pony vyhrál Erik Zuvač, v jednospřeží se mistrem stal Jaroslav Petřek, dvojspřeží ovládl Josef Hrouda a mistrem čtyřspřeží se stal Jiří Nesvačil junior. Foto Šárka Veinhauerová.

Publikováno: 26.9.2016 7:00:00
Rubrika: spřežení

Bronzové zářijové číslo s Evičkou Vavříkovou na titulce vystřídá podzimní říjnové s impozantním murgeským koněm, a to již ve čtvrtek 29. 9., den po státním svátku. Samozřejmě v něm bude pokračování jezdeckého výcviku podle Benta Branderupa - nejenom kvůli němu si nezapomeňte zářijové číslo opatřit! Podívejte se do obsahu na další zajímavé články!

Publikováno: 26.9.2016 0:03:05
Rubrika: ochutnávky z Jezdectví

Julie Lawson byla se svým hřebcem na cestě z Burghley Horse Trials, když její kamion zachvátil na silnici A1 požár. „Řidič jedoucí vedle mě na nás začal mávat. Požádala jsem jedno s dětí, které byly se mnou, aby přepnulo kameru dozadu. Uviděla jsem plameny a zděsila se. Hoříme!“

Publikováno: 25.9.2016 19:50:00

Od 22. do 25. září proběhne v areálu ESC Olomouc finále Českého skokového poháru. / Kdo do finále? /  Sobota a neděle on-line na stránkách ČSP! / VC pro R. Doležala a Laru Croft, s ním do nedělního finále severomoravské duo Marek Klus (Le Carela) a Jiří Hruška (Acoradia Minx) a nakonec i Ladislav Arient (Conto Bono)! / Vítězové žebříčků: M. Klus, M. Refková, L. Portychová, P. Dajbych a A. Ducká / Vítězové finále: K. Endrysová a Colet (amatéři), A. Pokorná a Alabama (12-15 let), D. Vegrichtová a Jetta (16-18 let), D. Vegrichtová (stylšampionát), B. Tomanová a Scarface (U25), Rudolf Doležal (ČSP).

Publikováno: 25.9.2016 17:40:40

Dánská olympijská reprezentantka Anna Kasprzak získala od svého trenéra Andrease Helgstranda pětiletou šampionku Victoria’s Secret. Chovatelem této westfálské klisny je Walter Schulte-Böcker a předchozím vlastníkem Andrea Klüfer a Matthias Fieseler. V srpnu klisna vyhrála s Beatrice Buchwald v sedle světový šampionát pětiletých drezurních koní v Ermelu.

Publikováno: 25.9.2016 17:00:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s. p. o. ve spolupráci s Českou jezdeckou pořádá ve dnech 22. – 25. září 2016 Mistrovství České republiky v soutěžích spřežení. V letošním roce bude mít premiéru místo konání v Heřmanově Městci, kde sídlí výcvikové středisko Národního hřebčína. Každoročně se zde jezdívá tradiční Memoriál Jiřího Škodného. Průběžné výsledky uvnitř.

Publikováno: 25.9.2016 15:00:00

Nalaďte si jezdectví na televizní stanici Eurosport. Dnes záznam FEI Pohár národů v Barceloně. Kompletní program uvnitř.

Publikováno: 25.9.2016 9:25:00

Klisnu Alegru jezdí od výkonnostních zkoušek Petra Peterková. Kulička, jak jí ve stáji říkají, je obětavá, ale také nevyzpytatelná. Jaký je její oblíbený pamlsek a co opravdu nemá rád?

Publikováno: 25.9.2016 6:00:00