Memoriál v Brně a obhájené vítězství Born Slippyho

Dne 25. září se letos potřetí a naposled uskutečnil dostihový mítink na brněnském závodišti. Jako vždy na diváky čekalo celkem 8 dostihů, z toho 5 rovinových a 3 překážkové, tradičně se konaly i dva dostihy poníků a dostih neregistrovaných koní. Podrobnosti zaslala Lenka Jamnická...

Hlavními body tohoto dostihového odpoledne byla rovina III. Kategorie na 1600 m – Podzimní moravská míle stáje Quartis a stáje Zámecký Vrch a steeplechase III. Kategorie na 4100 m – Pohár primátora statutárního města Brna.

Na start Podzimní moravské míle se postavilo celkem 10 účastníků. Nejvíce se věřilo Bron Slippymu, který zde vyhrál tento dostih již vloni a letos vyhrál v červenci Letní moravskou míli. Mezi favority se objevil i Gardes, který je dvojnásobným letošním vítězem z Chuchle. Po startu se o tempo dostihu staral Gallonfgas, kterého následoval favorizovaný Born Slippy spolu se Sintrou a Grandet, pole uzavírali Narrow s Man O Desert a Cheri Pond. Tempo se postupně začalo zrychlovat a na první místa se začali probojovávat Born Slippy s ž. Jakubem Pavlíčkem, Grandet s Pavlem Hlavatým a Gardes s Tomášem Vrajem. V cíli se strhnul veliký boj o první místa za potlesku diváků. Svou formu i to že mu brněnské závodiště svědčí opět Born Slippy s ž. Jakubem Pavlíčkem dokázal a s náskokem 3 délek porazil Grandeta s Pavlem Hlavatým, který doběhl na druhém místě a na třetím doběhl po boji s Grandetem Gardes s Tomášem Vrajem.

Hlavního překážkového dostihu - Pohár primátora statutárního města Brna – se zúčastnilo celkem 10 koní. Zadar, Derby Sharp a Sun Ray byli favorité pro tento dostih, kdokoli jiný však mohl překvapit, pole účastníků bylo poměrně vyrovnané. Diktování tempa dostihu se ujal Zadar následovaný Derby Sharpem a Sharon. Ve středu pole se zdržovala Happy Bridge, Myanmar, Sun Ray a Ilya) uzavírali celé pole. V průběhu dostihu se v pořadí  nic neměnilo, pouze byli zastavení koně  Pergon s Miroslavem Stančíkem a Sun Ray s ž. Marcelem Novákem. Po první polovině se začalo tempo dostihu zrychlovat, na vedoucí skupinku se ze středu pole začala dotahovat Happy Bridge, zato Senegal začal postupně ztrácet metry až byl nakonec zastaven. Při zatočení do cílové roviny se za velkého povzbuzování začalo bojovat o první místa, Favorizovaný Zadar s ž. Pavlem Kašným, který celý dostih odvodil a určoval jeho tempo si nakonec běžel pro krásné vítězství s náskokem dvou délek. Druhá po velkém snažení a boji doběhla Happy Bridge s ž. Markem Stromským, třetí doběhla Kalika s Ondřejem Velekem.

Novinkou před hlavními dostihy byla rovina IV. kategorie na 1900m – Memoriál Zdeňka Kalába – dostih amatéru. Na startu memoriálu se sešlo celkem 6 amatérských jezdců se svými svěřenci. Favority se stali York Master, Vodnice a Gedar. Při vstupu do startovacích boxů měl však právě uvedený favorit York Master, který nakonec nevstoupil a dostih se uskutečnil bez něj. Po startu se do čela dostal Qompresor s am. Peterem Hodáněm, následovali je Jamila s am. Markétou Krejčí, Vodnice s am. Pavlínou Filipou a pole uzavírali Gedar s am. Janou Novákovou a Oder s am. Petrou Hrubou. Tempo dostihu bylo poměrně rychlé a pole docela roztažené. V cíli si vybojovala první místo Vodnice, která o 2 délky porazila Qomresora, třetí doběhla Jamila. Během předávání cen vítěznému týmu a am. Pavlíně Filipové bylo divákům a také vítězům oznámeno, že vítězná jezdkyně odveze v kočáře kytici na pomník Zdeňka Kalába jako uctění jeho památky. Dojalo to nejen jezdkyni samotou, ale všechny v publiku a organizátory.

Brno

Memoriál Zdeňka Kalába - dekorovaný vítězný tým stáje Rudník - Miroslav Kantek a am. Pavlína Filipová s kyticí pro zesnulého Zdeňka Kalába.

Brno

Memoriál Zdeňka Kalába - Qompresor s am. Peterem Hodáněm a vítězná Vodnice s am. Pavlínou Filipovou

Brno

Podzimní moravská míle - dekorovaný vítězný tým stáje Jiří Vlk-Autodoprava a vítězný ž. Jakub Pavlíček

Brno

Podzimní moravská míle - vpravo vítězný Born Slippy s ž. Jakubem Pavlíčkem, za ním druhý Grandet s Pavlem Hlavatým a vlevo Gardes s Tomášem Vrajem

Brno

Pohár primatora statutarniho města Brna - dekorovaný vítězný tým stáje DS Malá Morávka a ž. Pavel Kašný

Brno

Pohár primatora statutarniho města Brna - vítězný Zadar s ž. Pavlem Kašným překonávající vodní příkop